Бременна съм и изплашена-помогнете!

  • 5 328
  • 65
Момичета ,обръщам се за съвет,
тази сутрин си направих тест-положителен е.
Вместо да ме зарадва това ме изплаши-не беше планирано,детето ми е малко (на 8 месеца) ,но най-големият проблем за мен е факта ,че бях малко болна и съм употребявала лекарства Cry Cry Cry
В понеделник ще отида при моята лекарка и ,ако тя реши в зависимост от естеството на лекарствата ,че трябва да прекратя бременността възможно ли е това да стане чрез инжекция или медикаменти?
Самата дума "аборт" ме ужасява и не знам дали бих била склонна за аборт..В 5 г.с. съм:(
п.п. Извинявам се ,ако темата не е за тук!
Виж целия пост
# 1
Еви, съжалявам за ситуацията в която си изпаднала... Sad Незнам дали така или иначе си решила да не го задържиш или конкретно лекарствата които си приемала те притесняват. Консултирай се със специалист, и прецени сама какво ще е най-добре за теб. Бебенцето ти е още мъничко, ще ти бъде трудно но не и невъзможно да се справиш с две дечица.  Simple Smile Ако не, има възможности разни... Слушала съм за хапчета които се пият в съвсем ранна бременност в каквато си ти, и бременността се прекъсвала без проблем. Пак казвам консултирай се със гинеколог, не предприемай нищо на своя глава, и без това сега си объркана и изплашена. Пожелавам ти да вземеш най-правилното решение!
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Не мога да ти кажа дали можеш да прекъснеш бременността си с инжекция или медикаменти в 5 г.с...НО искам да ти кажа,че също бях с бебе на 8 м.,когато разбрах,че чакам второ дете.Знаех,че ще ми е трудно да гледам две бебета ,но не съм мислила да правя аборт.Ако не се налага,помисли,прецени...,но знай,че няма по-красива гледка от това да видиш как едно малко детенце учи друго да казва "мама".Мога да ти напиша още стотици неща по въпроса,но и двамата са се качили на гърба ми и не ме оставят да се  съсредоточа Laughing
Горе главата Peace
Стискам ти палци да вземеш правилно решение Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря ,мила Lolitta,
Аз имам доверие само на една лекарка-тази ,която следеше бременността ми и понеделник рано сутринта ще съм при нея.Много искам второ дете ,малко е рано ,защото малкият е голям палавник и поглъща изцяло времето ми ,но съм изплашена най-вече заради лекарствата ,които съм пила Cry
Склонна съм да задържа детето ,но ако тя реши ,че има риск заради лекарствата съм ужасена от варианта "аборт" затова ми се иска да има и друг начин.При всички положения ще се мразя ,ако стане така Cry
Виж целия пост
# 4
Не вярвам да се стигне до аборт, почти съм сигурна че в тази ранна бременност има и други възможности. Не губи време, не разполагаш с такова! Консултирай се възможно най-скоро, за да си наясно с възможностите! Стискам палци! Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Аз мисля, че ти си взела решението да оставиш детето.
Не знам защо трябва да се чувстваш виновна, че си пила лекарства. newsm78
И още нещо...пазете се, бе, хора, това е от най-рисковите периоди за зачеване! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Пеша ти само да те успокоя ако решиш да направиш аборт- няма нищо страшно, изобщо не боли, процедурата отнема 15-20 минути, а усещанията след това са все едно ти е дошло. Наистина, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 7
Еви, сложна ситуация, наистина, с толкова малко дете и предстоящо второ бебе.
Ще ти задам два въпроса, ако нямаш нищо против. Какво казва партньорът ти за това положение?
Какви лекарства си вземала?

Първо, каквито и да са лекарствата, преди да се развие плацентата (в 5 г.с такава още няма), плодът е защитен от вредните влияния на доста токсични вещества. Природата го е измислила - да се погрижи за плода, преди още майката да знае за него. Второ - такова нещо като аборт с инжекции или медикаменти няма, независимо какво се разпространява из женския фолклор. Единственият безопасен начин да прекъснеш нежелана бременност е медицински, легален аборт. Всичко друго включва огромен риск за здравето ти и бъдещия ти фертилитет.

А що се отнася до емоционалната страна на въпроса... е, там ти си знаеш... няма как друг да вземе решението вместо теб... На твое място и аз бих се стреснала много - две деца, пък и толкова скоро едно след друго. Не знам как бих постъпила.
Каквото и да решиш - успех ти желая!
Виж целия пост
# 8
Дали ще задържиш детето си е лично твой избор, но ако решиш да прекъснеш бремеността не го прави с инжекции или лекарства.
Виж целия пост
# 9
Доколкото знам, при ранна бременност, каквато е твоята, абортът протича значително по-леко и е много по-безопасен. Чувала съм нещо за вакуумно изсмукване на зиготата...
На мен ми е втълпено, че две породени деца се гледат безумно трудно (една майка, с която се запознах случайно дори ми каза, че според нея е по-трудно дори от близнаци - имаше момиче и момче, породени).
Но пък радост Х 2 ?smile3521 Любов Х 2? smile3521, е и грижи Х2... Tired

Не забравяй обаче, че решението не е само твое. Непременно се посъветвай с "половинката" - като го обсъдите, поспорите, поприказвате, решението ще се избистри и така ще си по-сигурна.
Успех, миличка!  Hug
Виж целия пост
# 10
Знаеш ли, в края на април пуснах тема, защото бях в подобна ситуация- бебе на 6 месеца и пак бременна и то след секцио... Не знaех какво да правя, бях объркана, мъжът ми и той... Пуснах тема тук, която се превърна в спор "за" и "против" аборта и в крайна сметка беше заключена, а сега виждам, че даже е изтрита... За разлика от теб, при нас везните се наклониха повече в полза на аборта и го направих. Няма нищо страшно, прави се с пълна упойка, не усетих нищо даже и след него, физическа болка нямаше... Но все още не мога да забравя, терминът ми беше определен за 25.12. (точно на Коледа) и все още има моменти, когато се обвинявам и си мисля, че нямаше да е толкова страшно да имам породени деца. Бях помолила за съвет и в темата на майките на породени деца, сега забелязвам даже, че са ме сложили в техния списък... Моят съвет е: щом го искаш и няма никакви проблеми заради лекарствата, задръж го!
Виж целия пост
# 11
Не е толкова страшно, аз забременях на третия месец след първото раждане и си ги отгледах двете наведнъж. При твоите дечица разликата ще е по-голяма. Не се притеснявай от лекарствата, в самото начало си и не мисля ,че биха навредили толкова.Успех, каквото и да решиш!
Виж целия пост
# 12
Ewi,тук има много справили се в твоята ситуация ....защо да не справиш и ти?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317559.0
Виж целия пост
# 13
Много малко са лекарствата, които могат да навредят толкова рано. Потърси инфо за тези, които си пила.
Виж целия пост
# 14
Най-добре се консултирай поне с двама лекари заради тези лекарства.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия