Съмнение за хепатит и контакт с бебе

  • 689
  • 4
Здравейте,
Бебо е на три месеца и тази вечер след като го заведохме при бабини му на скамейката пред тях имаше бивш колега на мъжа ми и на баща му. Естествено мъжа ми си поговори с него и после се прибрахме. Едва когато се прибрахме в къщи бащата на мъжа ми го попитал дали си е измил ръцете, защото онзи мъж бил болен и се лекарите се чудили дали има камъни в бъбреците или хепатит  #Crazy! И това го каза чак след като бяхме стояли половин час пред тях и дядото му също си игра с бебчо  #Cussing out! Бебо не е имал директен контакт с въпросния мъж, но баща му и дядо му да. Естествено никой не може да гарантира дали не са пипали детето, а то постоянно си лапа ръчичките.
Въпроса ми е има ли опасност бебчо да се зарази и мога ли да направя нещо да го предпазя? И васкината против Хепатит В пази ли го и срещу А?
Аз все си мисля, че ако лекарите имаха съмнение за хепатит нямаше да оставят човека да се разхожда по улиците, ама знам ли!

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Нямам отговор на въпросите ти. Дано вс. е наред!  Praynig
Виж целия пост
# 2
Здравейте,
Бебо е на три месеца и тази вечер след като го заведохме при бабини му на скамейката пред тях имаше бивш колега на мъжа ми и на баща му. Естествено мъжа ми си поговори с него и после се прибрахме. Едва когато се прибрахме в къщи бащата на мъжа ми го попитал дали си е измил ръцете, защото онзи мъж бил болен и се лекарите се чудили дали има камъни в бъбреците или хепатит  #Crazy! И това го каза чак след като бяхме стояли половин час пред тях и дядото му също си игра с бебчо  #Cussing out! Бебо не е имал директен контакт с въпросния мъж, но баща му и дядо му да. Естествено никой не може да гарантира дали не са пипали детето, а то постоянно си лапа ръчичките.
Въпроса ми е има ли опасност бебчо да се зарази и мога ли да направя нещо да го предпазя? И васкината против Хепатит В пази ли го и срещу А?
Аз все си мисля, че ако лекарите имаха съмнение за хепатит нямаше да оставят човека да се разхожда по улиците, ама знам ли!

Благодаря ви!
посъветвай се с педио си възможно по скоро.стискам палци дано няма нищо Peace
Виж целия пост
# 3
Нормално е, ако човекът има хепатит А, да не се разхожда свободно по улиците, а да е в болница... Хепатит Б и Ц не се предават по въздуха... Ваксината за хепатит Б по принцип от нищо не пази, камо ли от хепатит А... Ето малко обща информация за хепатит А... http://www.puls.bg/cat/97/hepatit_a_issue_267_part_1.html  Надявам се няма последици за детенцето, но най-добре се обърнете към лекар и се консултирайте какви евентуално изследвания може да направите... И най-важното (според мен), някой да поддържа връзка с въпросният болен човек, за да ви информира в крайна сметка от какво е болен...  Peace
Виж целия пост
# 4
на трета страница има подобна тема. (цък)
ето ти 2 разумни мнения, които ще те успокоят: 1, 2  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия