Смяна на ДТК ваксина след първата

  • 647
  • 3
Здравейте,

Преди 2 дни направихме първата ДТК ваксина на сина ми -- горе-долу я понесе добре -- 38.5 температура първите 24 часа, сега вече няма, но пък е нервен и цяла вече плаче милия. Много голяма грешка направихме с тази ваксина -- педиатърката ни попита каква искаме безплатната от здравната каса или да си купим и тъй-като не спомена каквато и да е разлика ние решихме, че просто платената е вносна... Е да ама не! При ДифТетКок-а компонента за коклюш е жив, което доказано в редки случаи води до мозъчни увреждания, имало е дори протести в западна европа на времето и в момента подобни ваксини се ползват в страните от третия свят и както е видно -- и в България. Всичко това е много хубаво, ама да бяхме чели навреме.. Sad Ако знаехме щяхме директно да вземем Пентаксим... Та въпросът ми е може ли следващите 2 инжекции да са с Пентаксим? Има ли някакъв проблем да се смени ваксината и има ли смисъл?

Мерси предварително!
Виж целия пост
# 1
da, moje nqma problem. Edna poznata to`no taka napravi. Vtorata q ponese po-leko
Виж целия пост
# 2
Аз направих същата грешка, въпреки, че четох и се консултирах с двама педиатри и ме посъветваха да сложа по-здравна каса ( само личната се опитваше да ми представи Пентаксима като по-добро решение), както и да е минало заминало. Втората вече сложих инфанрикс, защото не е доказано, че с два приема се създава имунитет против менингитния вирус ( акт хиб мисля беше).
Виж целия пост
# 3
Може следващия прием да е Пентаксим.
Обясниха ни, че след ваксините по каса може да се мине на Пентаксим, но обратно не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия