За сутерена???

  • 2 847
  • 6
Живеем в къща и имаме огромен висок сутерен, с огромни прозорци, само метър под земята се пада, който обаче до момента е на тухла. Искаме да си го направим на всекидневна с кухненска част и това да ни бъде място за бягство...и гости в летните месеци. Та въпроса ми е - с какво е препоръчително да се измаже, или да се постави гипсокартон, или гипсофазер или изолация... какво е най-подходящото за сутерен с оглед на това, че малко или много има влага. Съжалявам ако вече е обсъждано, но не успях да открия нищо по въпроса...
Виж целия пост
# 1
Благодаря ви за отговирте Joy
Айде поне някой се включи, тъжно ми е така...
Виж целия пост
# 2
Аз имам подобно помещение в къщата си, но не е под земята. Идеята ни със съпруга ми е да го направим на гостна с кухненски кът и камина. Смятам, че е удобно за гости, защото се влиза директно от градината, няма да се събуват хората, има добра гледка през прозорците и не на последно място останалата част от къщата остава само за мен и семейството ми.
Виж целия пост
# 3
И? Как решихте да го правите, това, че не е под земята както при нас /1 метър!/ няма значение, защото дори на нивото на земята - влагата си я има...
Виж целия пост
# 4
За влагата - съжалявам, не знам, при нас няма влага. На пода е бетон, стените са измазани, шпакловани и подготвени за боя. Открили ли сте причината за влагата? Какъв ви е пода? При нас имаше подобен проблем с друго помещение, част от което е под земята и в което имаше влага. Причината беше фуга между външната стена и стълби, залепени за тази стена. След като всичко се запечата вече няма влага.
Виж целия пост
# 5
Не зная всъщност дали има или ще има влага, а предполагам, защото е до земята...обаче искам да се застраховем, затова питам за най-подходящия вариянт Laughing
Виж целия пост
# 6
Ние имаме голям проблем с влагата в сутерена, макар да не е под земята. Правихме какво ли не, включително и външна хидроизолация около къщата, но влага има пак. Виж темите ето тук http://forum.imoti.net/list.php?17 много се е изписало за вътрешна и външна изолация, проблеми с влага и т.н.
А ти как разбра, че има влага?  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия