Вече 1мес не иска да яде от лъжица

  • 429
  • 5
Растат ни 2 зъба едновременно. Предполагам лъжицата я дразни и затова не иска да яде от нея- само дегустира 2-3 лъжи4ки и спира. И преди е имало такива периоди, но за не повече от 1 седмица, а сега вече продължава почти месец Shocked Дали не я домързява???? newsm78 Докога така ще разтварям пюретата и да ги давам в шише #Crazy Иначе сме на кърма по доста пъти на ден, че и през ноща..Срам ме е да кажа по колко много пъти  Embarassed Embarassed Имали ли сте такъв период???? HEEEELLLPPP Cry
Виж целия пост
# 1
Аз мисля, че докато предлагаш пюретата и кашите от шише, лъжицата няма да е на мода. Лично аз бих спряла за два-три дни твърдата храна, бих я оставила само на кърма и после постепенно бих опитала пак с лъжицата. Или лъжица или нищо Grinning. Знаеш ли колко лесно тече в гърлото храната с широка дупка на биберона, защо чочечето да се мъчи с лъжицата. Това е просто неприятен навик с който трябва да се пребориш.
Виж целия пост
# 2
А от метална лъжичка ли й даваш или от "бебешка"?
Да не би, ако е такава да я боли венеца, като я докоснеш с лъжичката ?  newsm78

Дани никога не ми е отказвал лъжичките...
Метална обаче му предложих някъде към 18 месеца, преди това с пластмасова (много харесваше тези на Baby Nova, бях му купила от всички цветове, по 0.60 лв са) и от едни по-специални - цялата лъжичка е "облечена" в някакъв вид гума, а тя пак е в различни цветове (те бяха по 7-8 лева едната).

Пробвай с различни лъжички (като вид, големина и материал) пък дано й хареса Wink

Иначе не се притеснявай, че не я иска - няма все от шише да пие, я; все някога ще се научи Wink
Важното е, че има апетит детето.
Виж целия пост
# 3
При нас проблем се оказа лъжичката.

Бяхме купили около 10 бебешки, различни материи, вид, цвят. Нъцки.
Накрая пробвах с метална - е това дете яде като невидяло.
Сега го храня с най-обикновена метална за чай и яде. С бебешки неще.
Виж целия пост
# 4
Охх, много е странна откакто растат зъбите. Тя от 3тия месец свикна с лъжицата и си ядеше с нея, даже вода по едно време пиеше само с лъжица. Сега само Панадол яде с лъжица #Crazy Лъжицата ми е пластмасова, бебешка...Но сега като се замисля newsm78 спря да яде с лъжица откакто изгубих тази с която беше свикнала- на Авент.. Сега с някакви измислени я храня и си правя оглушки да купя на Авент- другите деца как ядат от всякакви..Но май аз ще трябва да отстъпя  Confused
Виж целия пост
# 5
И ние не искаме да ядем с лъжица.Лапва 5-6 лъжици и до там ,после иска само да пие от бурканчето или от чашката.Сменях и какви ли не лъжици ама все тая.
Премирих се и се надявам да прояде както е редно някой ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия