Хорм. изсл. след предизв. на менстр. с прогестеронов препарат.

  • 1 284
  • 2
Здравейте д-р Мазнейкова!

Интересува ме дали хормонални изследвания  /LH, FSH, E2, пролактин, тестостерон, DHEA-S, 17-OH прогестерон/  направени след менструация предизвикана с прогестеронов препарат могат да бъдат реални.
Тоест могат ли да се правят изводи от такива изследвания. Или за да бъдат реални трябва да са направени след спонтанна менструация.

Нямам нищо против да ги направя след спонтанна менструация, но при мен това е рядко срещано явление.

Виж целия пост
# 1
Със всеки изминал ден се потвърждава че подфорума трябва да бъде закрит!


Да, има избирателност при отговарянето. Друг път не се отговаря на абсолютно всички въпроси.
Потребителите няма как да пострадат от това.
Единствените негативни последици са за д-р Мазнейкова. Много хора четат тук.
С няколко думи  д-р Мазнейкова си вкара автогол.

Ако няма време да отговаря, това е съвсем нормално. Не е трябвало да поема ангажимента.

Съгласна съм с нея че някои въпроси са много глупави. Да глупави са и тя масово дава отговор на глупавите въпроси. А на смислените като този моя не отговаря. 
Или може би и тя действа по този начин: предизвиква менструация с прогестерон и после назначава хормонални изследвания, от чиито резултати не може да се съди за реалното състояние на организма.

Виж целия пост
# 2
Изследванията ,направени след медикаментозно лечение , могат да докажат ефекта от него. Ако вашият гинеколог е провел правилното лечение ,то те доказват това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия