ЗА колко дни стават изследванията за яслата

  • 19 687
  • 25
Та ако днес отида за направленията при педито, кога ще мога да отида и да запиша детето си в яслата
Виж целия пост
# 1
Ами три-четири дни. Най-много. Но в яслите приемат от 1 ви септември и то в сборни групи в началото. Чак от 15 си ставали нормалните.
Виж целия пост
# 2
Винаги когато  съм правила изследвания на малчо са били от днес за утре  Peace на да ли сега ще е по-различно
Изследванията се дават/правят сутрин и са готови на  другия ден по обяд примерно  Wink
Виж целия пост
# 3
Във всеки град е различно, даже и в кварталите на София, в нашия носеха пробите в друг център и ставаше за седмица, в Кърджали като съм живяла наши приятели си извадиха за два три дни... Ходи и питай, тия неща не се решават във форума  Wink
Виж целия пост
# 4
Има изискване изследванията да са с дата най-много една седмица преди започването. Едното изследване наистина става от днес за утре (кръвта), обаче едното в ХЕИ иска 3 дена. Така че в седмицата преди началото на яслата е времето за изследвания. А бележката от Джи Пи-то за неконтактност е най-много 3 дена преди датата на тръгване.
Виж целия пост
# 5
Във всеки град е различно, даже и в кварталите на София, в нашия носеха пробите в друг център и ставаше за седмица, в Кърджали като съм живяла наши приятели си извадиха за два три дни... Ходи и питай, тия неща не се решават във форума  Wink

Така е, зависи дали изследванията се обработват лабораторията, в която си ги дала, или де носят на друго място.
По принцип за около 3-4 дни трябва да са готови.
Виж целия пост
# 6
При нас чревните изследвания се бавиха 3-4 дни,останалите станаха веднага!
Виж целия пост
# 7
Освен това изследванията имат някаква давност,така че е хубаво да се правят преди да тръгнете няколко дена.
Виж целия пост
# 8
Чревните изследвания винаги стават по - бавно, защото са необходими 3 дни за посявка. Другите изследвания стават веднага. За да започне детето ясла трябва да занесе резултатите от всички изследвания. Мисля, че без проблем можете да ги направите една седмица по - рано, но можеш да попиташ в конкретната ясла за да няма недоразумения.
Виж целия пост
# 9
На мен от мед. център където ще ги правя ми казаха, че кръвта и урината стават за около половин час, но за паразити и микробиологията е хубаво поне една седмица по- рано да се дадат секретите. Иначе от яслата пък казаха, че имали давност около месец ако не се лъжа, но тези дни пак ще мина да видя. Така че според мен е хубаво седмица някъде предварително да ги пуснеш.  Peace
Виж целия пост
# 10
Извинявам се на авторката, че се включвам в темата й с въпрос, но ме интересува необходими ли са изследвания за втора група и ако да - какви точно?
Виж целия пост
# 11
Аз доколкото разбрах само бележка от педиатъра,че не е била в контакт със заразно болни и е кл.здрава.Бележката важи 3 дена.
Виж целия пост
# 12
Ако детето сега ще тръгва на градина, ти трябват всички изследвания!
Кръв и урина - валидност 1 седмица
чревни - лепенка и ако - 2 седмици
васерман ан едни от родителите - 6 месеца

Проверявайте преди да пуснете изследвания, дали градината ви ще отвори навреме, за да не ги правите по два пъти поради забавяне заради ремантите!
Виж целия пост
# 13
Извинявам се на авторката, че се включвам в темата й с въпрос, но ме интересува необходими ли са изследвания за втора група и ако да - какви точно?
Ако детето не е ходило на градина по-дълго време отново искат чревни изследвания, освен бележката за контактност.
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички
тоя васерман навсякъде ли го искат и за колко време става, че съм забравила от както бях бременна. А и по здравна каса ли минава или ще трябва да си го платя. Кой издава направлението - моя лекар или този на малчо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия