Колко парички на ден в училище

  • 4 887
  • 48
Здравейте, може би я има някъде темата, но не съм се ровила. Дъщеря ми ще е първи клас, давате ли парички на първокласниците си и по колко?
Виж целия пост
# 1
В 1-ви клас не сме давали пари.Госпожата ни предупреди,че няма да пуска децата до лавката ,т.к. са малки и вместо да се бутат по опашките да си почиват. Имаха безплатна закуска , и давах по нещо купено от вкъщи. Може би трябва да изчакате до първата родителска и да говорите с учителката.
Виж целия пост
# 2
Аз давах на дъщеря ми по 0,50-1,00лв. на ден. Те стигаха ако иска да си купи водичка и/или нещо малко за хапване. В повечето случаи когато и давах парите тя не ги харчеше, защото искаше да спестява.  Grinning По въпроса с блъскането в стола, господинът им ги водеше десет минути преди да започне междучасието и стоеше с тях докато всички деца си купят каквото искат и после ги извеждаше, за да не ги бутат големите.
Виж целия пост
# 3
При нас беше така - купувахме купони за стола и госпожата си ги води. Имаше някакъв график.
Сутрин закусва нещо малко вкъщи, после госпожата ги води на закуска - ако й хареса - хапва малко.
В раницата слагам плод/зеленчук, евентуално малък сандвич или солети(следобяд огладняват много, а нашата беше по 10-11 часа в училище).
Пари - не давах, защото нямаше нужда да купува боклуци след като съм й сложила разни работи. Обаче веднъж се оплака, че си изпила водата и нямала после - та почнах да давам до 1 лв на ден.
Много рядко ги е харчила - спестявала си ги. Laughing
Виж целия пост
# 4
В първи и втори клас не съм давала парички на сина ми, а и той не искаше защото не можел да се вреди от големите в лавката. Купувам му предварително това което иска. Тази година беше трети клас и му давах по левче и повечето пъти го връщаше
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми тази година ще бъде първи клас. Засега съм с намерение да й давам може би 1лв. и с него лично да си купи каквото иска, но предишния ден/вечер/ и на спокойствие в супера примерно. Стадото динозаври пред лафката е безпощадно, зная го от сина ми.  Laughing

Зависи накъде тръгнат нещата, ако не й харесва варианта ще решавам в движение. То си е емоция да си купиш нещо от лафката, и от това не мога да я лиша. Laughing
Виж целия пост
# 6
Много малко парички давах в първи клас-
сутрин е закусил, в училище им дават закяска с мляко или чай в голямото междучасие, водичка си носи от в къщи, а понякога му слагах мини кроасани или солетки.
Като сума му давах до около 50-60ст на ден- не ми се струва редно, при положение че му е осигурена храната, да разполага с пари.
Виж целия пост
# 7
Много благодаря на всички за отговорите, но при положение,че имат закуска и стол ще стигна до мнението на повечето от вас ,
опитвам се да да сложа   една иконка ама нещо не ми се отдава тъй, че приемете го така:))
Виж целия пост
# 8
Средно по 1 лев на ден.Може и повече понякога,когато има да си купува любимо списание.
Виж целия пост
# 9
Дъщерята беше първокласничка, имат закуска в училище, отделно като я водех й купувах солети или кроасан да има в раницата. В портомоненцето й дрънкаха по 2-3 лева, които тя оползотворяваше или за седмица, или за месец. Синът е вече в седми клас, евентуално ще има по 2 лева на ден джобни, досега караше със 7 лева на седмица през втория срок.
Виж целия пост
# 10
Давах по 1 лв. Това лято инфлацията изяде стойността му, но си мисля новата учебна година да не вдигам летвата...... Laughing Още е малък да ми сервира проблема с инфлацията, а и зная какво си купува, така че няма да се лиши от нещо полезно.... Simple Smile Лошото е, че винаги има деца, които вадят по 5 лв. и той малко се сравнява, но се учим........
Виж целия пост
# 11
Всъщност притеснява ме и това, че ще има дечица с повече средства, но както казвате ще се учим в движение:)
Виж целия пост
# 12
Аз давам по лев на ден и не мисля да покачвам сумата засега. То е ясно, че от лафката се купуват боклуци, които не са за наяждане. С това левче хем може да си начеше крастата да си купи нещо Wink хем няма да мисля как после да отслабва.  Вода си носи от вкъщи. През втория срок миналата година я беше обхванала мания сама да си прави сандвичи за след обяд (ходеше на занималня). Иначе на обяд яде в стол. Ако толкова е приритала от глад в края на деня, то като я взема вече аз преценявам какво да се купи.
Виж целия пост
# 13
Понеже моето дете не ядеше безплатната закуска, а плодове или нещо друго за хапване влачеше с дни, тъй като сама си подреждаше раницата, започнах да давам по 50-60 ст. на ден иили 2 лв за 4-5 дни. Боклуци с нейните пари никога не си е купувала, пази си ги hahaha
Като ми поиска чипс например и предлагам да си купи с нейните пари и тя се отказва.
Виж целия пост
# 14
Още не е минала родителската среща и не зная точно как стоят нещата, но смятам да й давам 1 лев на ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия