До кога от шише?

  • 804
  • 14
Дъщеря ми е на 10 месеца и половина и вече се замислям дали не трябва да заменяме шишето и биберона с чаша. Предполагам, че ще е доста трудно, защото 3 от 4-те и хранения са мляко и това скоро няма да се промени. Сигурно поне още 6 месеца най-малко ще бъде така. Доскоро ядеше от биберон с две дупки, преди няколко дни минахме на 4 дупки и не е протестирала, но изпива млякото за 5 пъти по-кратко време. Ако минем на чаша, сигурно ще го изпива на един дъх и не знам дали в крайна сметка ще се чувства нахранена.
Въобще, на каква възраст се отказва шишето с биберон?
Виж целия пост
# 1
Не е нужно да се бърза. До 3, даже 4 годинки може да се ползва шише за млякото, за водата. Синът ми пие соковете и млякото (кисело плодово) със сламка, но водата си - с биберон. Не виждам проблем  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Мисля че детето само си показва кога за какво е готово - както с ходенето , сядането и др. Разбира се ние родителите сме за това да ги насочваме и да им помагаме в техните начинания. Против съм да стават нещата насила и без време. Големият ми син започна да пие от чаша и сламка едва след втората си годинка , докато малкия който е на 1 год. вече иска да пие от чаша. Децата са толкова различни!
Виж целия пост
# 3
На 10 месеца и половина изобщо не се замислях да сменям шишето за мляко с чаша.
Докато пиеше АМ, Иво го приемаше само с биберон.
С чашата пиеше само вода.
Виж целия пост
# 4
Сутрин и вечер пие мляко от шише.Изобщо не мисля да го махам,да пие от него докато иска.
Виж целия пост
# 5
  Не мисля,че има точно определена възраст за отказване от биберона.Всичко зависи от "амбициите" на родителите и желанията на детето.Родителят предлага,а детето приема ако е готово.
  Алекс все още пие млякото с биберон.Опитвали сме с чаша и началото е добро,но в момента,в който не иска повече,вместо да я остави я излива върху себе си.Има слабост към водата и само чака удобен момент за да излее нещо неприбрано.
  Харесва му да пие със сламка -вода,сокове.
Виж целия пост
# 6
на 10 месеца 3 от 4те хранения мляко?  newsm78 И така още половин година? Странно... защо?
Виж целия пост
# 7
на 10 месеца 3 от 4те хранения мляко?  newsm78 И така още половин година? Странно... защо?
И то не точно "мляко", а соево АМ. Познай защо  Confused Не мисля, че до година и половина ще сме стигнали до сиренето, ама кой знае, може да се пооправи след годинката  Praynig

Относно бързането, аз просто нямам представа кога се прави това и питам с цел ориентация. Ще ми бъде много полезно да споделите до кога храните от шише и дали децата сами се отказват от него.
Виж целия пост
# 8
Пием си АМ то сутрин и вечер все още от шише,а сок и вода със сламка.Може да пие от обикновена чаша горе-долу,но не иска.
Виж целия пост
# 9
Пием си АМ то сутрин и вечер все още от шише,а сок и вода със сламка.
и ние на м. махнахме дневното шише с такова със сламка,но през нощта си пие от биберон
сок със сламка пие откакто стана на 8м.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми е на 10 месеца и половина и вече се замислям дали не трябва да заменяме шишето и биберона с чаша. Предполагам, че ще е доста трудно, защото 3 от 4-те и хранения са мляко и това скоро няма да се промени. Сигурно поне още 6 месеца най-малко ще бъде така. Доскоро ядеше от биберон с две дупки, преди няколко дни минахме на 4 дупки и не е протестирала, но изпива млякото за 5 пъти по-кратко време. Ако минем на чаша, сигурно ще го изпива на един дъх и не знам дали в крайна сметка ще се чувства нахранена.
Въобще, на каква възраст се отказва шишето с биберон?

Защо бързаш да ти порастне бебето? Остави го, то само ще си покаже.
Виж целия пост
# 11
Децата сами си показват.
Дъщеря ми до 2 годинки пиеше вечер мляко с биберон.
Синът ми отказа категорично шишето с АМ още преди годинката. Пиеше вода от чаша с накрайник до 2 годинка.
Виж целия пост
# 12
Ами опитай как ще го приеме - защо мислиш, че ще е трудно преди да си опитала. На мен майка ми ми е разказвала, че се е налагало да ме дохранва с кисело мляко, защото нямала достатъчно кърма и й казали киселото мляко да дава от чашка, за да не се отбия. Имам снимка как на 3 месеца тя ми дава да пия мляко от обикновена чаша.
Виж целия пост
# 13
Пием си АМ то сутрин и вечер все още от шише,а сок и вода със сламка.Може да пие от обикновена чаша горе-долу,но не иска.
абсолютно 1:1 ooooh!
Виж целия пост
# 14
махнах шишето на малката на 8 месеца....т.е тя сама го отказа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия