Нов начин за събиране на данни с цел измама

  • 2 450
  • 19
Това, за което ще ви разкажа се случило преди минути на моя приятелка. ooooh!

Новият начин на събиране на данни с цел измама е да ви се обадят по телефона, естествено. Tired
Първо ви се обажда някой, който търси лицето "Х". Естествено това не сте вие - затваряте. След малко
телефонът ви звъни пак. Лицето от отсрещната страна ви се представя за служител на реда от
вашия или друг град, посочва и РПУ-то. Сценарият, е че търсеното лице "Х" от предният разговор
е извършило престъпление - грабеж от магазин в който е работило(в случая 2500лв). Оставеният
телефон за контакт естествено е вашият. (В конкретният случай номера е предплатена карта, ползвана
от месец само към един номер - заради безплатни минути. Явно уцелен случайно.Така.) Въпросният сержант
казва, че ще направи пълна проверка на номера. Иска ви трите имена и пита от къде е закупена картата.
И в случая приятелката ми с целия си акъл му казва трите си имена и от къде е купен номера. Интересува
се как така тази работодателка преди да наеме лицето, извършило обира, не се е обаждала на посоченият
номер? Отговорът, е че са поддържали връзка, но явно не на този номер. Хубавото в случая, е че
не й е поискан домашният адрес, че сигурно и него щеше да си каже  ooooh!

Посъветвах я да уведоми полицията за случката и роднините си, ако случайно не събират данни за
поредната измама с блъснат човек от неин близък.  Tired

Аман от нечистодушни хора. Пазете се.

Благодаря за вниманието Hug

Виж целия пост
# 1
Ух,аман!Благодаря за предупреждението!Дано никой не се връзва!
Виж целия пост
# 2
Тъкмо днес ме търси някой 2 пъти, но не можах да вдигна и звъннах аз, една дума не му разбрах, все едно някой му е седнал на устата  Rolling Eyes
Благодаря за предупреждението, мисля, че не бих дала данни, но знае ли човек, ако сержантът ми се стори много страшен  #Shocked
Виж целия пост
# 3
На мен често са ми звъняли уж от банки,които имат само за периода Х някакъв промоционален кредит,и започва едно разпитване къде работите,какво,на каква заплата ви осигуряват,а аз и казах,че ако имам интерес ще отида до някой клон на въпросната банка и ще проверя там!Това е друг номер за събиране на личните ви данни!Уф аман вече
Виж целия пост
# 4
А на мен това ми прилича на друг вид проверка.

(В конкретният случай номера е предплатена карта, ползвана
от месец само към един номер - заради безплатни минути. Явно уцелен случайно.Така.)
 

Безплатните разговори към мъж ли са? По-скоро някоя ревнивка може да е проверявала кой е звънял. Е, научила е.  Laughing
Виж целия пост
# 5
А на мен това ми прилича на друг вид проверка.

(В конкретният случай номера е предплатена карта, ползвана
от месец само към един номер - заради безплатни минути. Явно уцелен случайно.Така.)
 

Безплатните разговори към мъж ли са? По-скоро някоя ревнивка може да е проверявала кой е звънял. Е, научила е.  Laughing

Толкова усилия зарад мъж. Мне. Не ми се вЕрва  Thinking
 Иначе да, има минути към един номер - на мъжа й.


А мацката вчера е звъннала на 166, де. Жената отсреща е била много
любезна и учтива. Казала й, да внимава с лични данни по телефона,
но за момента не могат да направят нищо. Единствено, ако продължат
да я трмозят по телефона с обаждания. Посъвертвала я е да предупреди
близките си, че скоро няма да блъска хора, за които да се обаждат
трети лица и да искат пари..... Също й разказала за случай с нея, че й се
обадили и казали данните на мъжа й, че бил лизингодържател в някаква
лизингова къща, а те и понятие си нямали....

Абе ужас....
Виж целия пост
# 6

Толкова усилия зарад мъж. Мне. Не ми се вЕрва  Thinking
 

О, не четеш ли ДиС?  Mr. Green Joy
Виж целия пост
# 7
Егати сценаристите #2gunfire, сценарийте са им просто супер  Twisted Evil, няма що.
Какъв болен мозък може да си, за да измислиш такива глупости. ooooh! и да тормозиш хората. Confused
Пазете се.
Виж целия пост
# 8
Има нещо гнило в цялата работа, ако ги интересуват лични данни не е ли по-логично да питат за ЕГН. А сержанта се е интересувал от къде е купена картата Thinking
Виж целия пост
# 9
Чудят се вече какво да измислят
Виж целия пост
# 10
Нали сега ще има закон, за тези предплатени карти, можеш да си ги купиш само срещу лична карта и вече ще се продават на по - малко места, щяли да избегнат много опити за телефонна измама....Щяло да се знае на кого е предплатената карта, каде живее и тнт newsm78 то вече и предплатена карта да те е страх да си купиш
Виж целия пост
# 11
Възможно е и въпросния "нарушител" да е реален.
Т.е. на момента си е измислил някакъв номер.

Преди години ми звъняха (вече съм разказвала случката) всеки ден, в 10.00, на домашния. След като ни обраха, спряха да звънят и ни върнаха сметката за телефона (която предвидливо бяха откраднали)
Виж целия пост
# 12

Толкова усилия зарад мъж. Мне. Не ми се вЕрва  Thinking
 

О, не четеш ли ДиС?  Mr. Green Joy

О, ами май ще трябва  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Нали сега ще има закон, за тези предплатени карти, можеш да си ги купиш само срещу лична карта и вече ще се продават на по - малко места, щяли да избегнат много опити за телефонна измама....Щяло да се знае на кого е предплатената карта, каде живее и тнт newsm78 то вече и предплатена карта да те е страх да си купиш

Да, и аз чух за подобно нещо. Трябва да има контрол върху тези тип карти Peace
Виж целия пост
# 14
Възможно е и въпросния "нарушител" да е реален.
Т.е. на момента си е измислил някакъв номер.

Преди години ми звъняха (вече съм разказвала случката) всеки ден, в 10.00, на домашния. След като ни обраха, спряха да звънят и ни върнаха сметката за телефона (която предвидливо бяха откраднали)
аз нямам навика да вдигам домашния, защото го използват родителите ми само Но от няколко дни вкъщи звънят по едно и също време сутринта newsm78 можеш ли да дадеш някаква допълнителна информация?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия