Докога се гладят дрешките на бебчовците?

  • 5 589
  • 125
Аз в тази жега не съм много редовна с гладенето Rolling Eyes. Затова искам да попитам докога е задължително да се гладят дрехите на бебетата и защо?
Виж целия пост
# 1
Абсолютно всичко (бельо, чаршафи, дрехи) гладих до 7 мес., след това започнах само бодитата, и постепенно спрях и тях.Сега гладя само измачканите дрехи.
Виж целия пост
# 2
Какво значи задължително   Thinking?
Всеки сам си решава, някои гладят всичко цял живот, някои хич не гладят ... има мами, които си казват, че ще гладят, докато бебето стане на 40 дена или на 3 месеца или на 6 месеца, или на 1 година.  
Виж целия пост
# 3
Изобщо не съм го правила. По-добра дезинфекция от пералня на висока Т (като беше малък така му перях нещата) и сушилня не мисля, че е необходима.
Виж целия пост
# 4
Около месец гладих. После стана голяма жега и реших, че съм до тук с гладенето. Та така и до сега...
Виж целия пост
# 5
Не обичам да пера на високи градуси, защото мисля, че прекалено висока температура поврежда дрехите.
А гладя, защото ми е приятно да обличам детето с изгладени дрешки, намачканите ми "вадят" очите.
Белюто на дъщеря ми още го гладя, а за горните дрехи мисля, че не енуждо да казвам, че просто без гладене не става!
/Може би зависи от материала все пак!/
Виж целия пост
# 6
Гладех всичко докато стана на 6-7 месеца.Сега вече гладя само това,което е измачкано.
Ако имах лятно бебе може би въобще нямаше да гладя.
Виж целия пост
# 7

 Гладех всичко до около 8-ия месец.Но с второто дете не съм толкова стриктна.
Виж целия пост
# 8
Гладих до към края на първия месец всичко.После само бодитата,а на около 4-5 месечна възраст започнах да гладя само горни намачкани дрехи.
Виж целия пост
# 9
Ами аз почнах да гладя на втория месец, че преди това не можех да се организирам Laughing Харесва ми и мисля да гладя и занапред Peace
Виж целия пост
# 10
От самото начало гладя само връхни дрехи,които имат нужда.Никога не съм гладила белъо,чаршафи и т.н.Гладенето като начин за дезинфекция е останало от времето,когато са се ползвали памучни пелени и при случай на подсичане се е смятало,че с гладене се унищожават бактериите по пелената.В наши дни няма смисъл от това и гладенето е само от естетична гледна точка.
Виж целия пост
# 11
докога е задължително да се гладят дрехите на бебетата и защо?

Изобщо не е задължително, разбира се  Peace Аз никога нищо не съм му гладила  Grinning
Виж целия пост
# 12
Н Е МИ ХАРЕСВА да гледам малката пък и себе си като ''извадена от пералнята''.Тя е дама и за мен е важно да я възпитам да бъде чиста и спретната за това гладя и нас и нея.
И на мен не ми стига времето и ми е трудно,но държа на тези неща.
Виж целия пост
# 13
Всеки си преценява сам.
Аз гладя абсолютно всичко и въобще не смятам да спирам някога.
Виж целия пост
# 14
  Аз гладя всичките му дрехи  и мисля да продължавам неопределено време(докато живее при мен).
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия