Отказва пюрета и всичко останало, какво да правя?

  • 651
  • 5
Здравейте момичета и аз опрях до този проблем.
Дъщеря ми точно след 2дни става на 1г, но проблемът е че от 4-5дни почти не се храни. Сутрин и вечер пие по 220мл мляко, на обяд ядеше зеленчуково или месно пюре, а след обед разни плодови пюрета с извара, овесени ядки, каша, плодове.
Започна да изяда само по половин пюре на обяд и половин след обед. Между храненията изяда по 1бисквита Плазмон, но тя и преди хапваше така.
Днес категорично не се храни на обяд, изяде 3лъжици пюре, 3-4трохички хляб и това беше. Накрая и направих 130мл мляко с 1л каша, това поне изяде.

Случвало ли ви се е, как процедирахте и т.н. ?
Виж целия пост
# 1
Първото нещо,което трябва да направиш е да спреш бисквитите м-у храненията!Давай да се яде само на основните хранения,без никакви закуски м-у тях.Много бебета около годината имат такъв период на отказване на храна,дъщеря ми също мина през него.Причината е,че след годинката вече не растат така интензивно,както преди и не се нуждаят от толкова енергия.Обикновено нещата се нормализират за няколко семици.Давай само и единствено вода м-у храненията,соковете също развалят апетита.Плодове и зеленчуци давай на основните хранения,не м-у тях.Бисквити,солети и тем подобни напълно спри.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми, която също е на година има такива периоди, когато не яде почти нищо, т.е. хапва с зор по няколко лъжички от яденето и даже млякото не си изпива. Обикновено това се случва в период, когато и растат зъби - осебено сега при кътниците, които я мъчат или като е много жега. Консултирах се с лекарката ни и тя ни каза, че това е нещо нормално, важното е да приема течности, а тя в такива дни пие много вода, а сок от ябълка никога не ми отказва. Така че няма за какво да се притесняваш. Нещата ще се нормализират и пак ще прояде.
Виж целия пост
# 3
Аз също предполагам, че могат да я мъчат зъби.
DoGma_PrObe, тя изяда по една бисквитка преди обяд и една бисквитка след обяд, но преди това не и пречеше на храненето. Ще ги спра и тях пък ще видим какво ще се получи.
Виж целия пост
# 4
Вече разбрах, че през такива периоди трябва единствено търпение. Синът ми четири дни не искаше грам мляко под каквато и да е форма. Днес сам ме води до кутията три пъти да му правя.
Има дни, които кара само на плодове и зеленчуци и се чудя как издържа, други пък, в които яде като невиждал никога храна и пак е плашещо. Децата са като нас, не могат винаги да са настроени за ядене под режим.
Виж целия пост
# 5
На моите деца не се е случвало-досега винаги са яли всичко което им предлагам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия