летният вирус с повръщане и диария, май сме за болница

  • 28 378
  • 49
Здравейте, адски притеснена съм за момченцето ми. На 2г. и 3м. е.  Втори ден е с тоя гадния вирус повръщане, диария и температура. Не иска да яде нищо, пие само глюкоза, оризова вода и сокчета, но ги повръща след това. Прак4етата п-в диария (хидрасек) също повръща и казва, че са гадни. Много е отпуснат, много. Вчера часове наред лежа в мен, единствените движения които прави са с пръстчетата на ръчичките. Сега говорих с педиатърката му-каза ако е отпуснат да влизаме в болница. А той е! В момента съм на работа, гледа го майка ми и понеже са на 18 км. от Варна чака да иде един познат лекар да го види. Специалист е човека, а  и нашата педиатърка го познава и каза да го види той, за да не го разкарвам в това състояние до града и ако прецени да влизаме в болница. Ще се побъркам. Има още половин час...не ми издържат нервите...а и не знам какво да правя - отскоро съм на работа, преди 10 дена пак бях в болнични заради малкия, сега май пак натам вървят нещата, а колегата си пусна днес молбата за отпуска за другата седмица. направо не знам ако наистина влизаме в болница как ще поднеса новината на колегите, направо ми е неудобно ве4е. Не мога да мисля, отрезвете ме малко, моля ви. Страх ме е да не сбъркам....Ако утре не пиша по темата - сещайте се къде съм Cry
Виж целия пост
# 1
Ами какво да ти кажа и как да те успокоя,като и ние сме в болница заради тоя гаден вирус.Днес малката вече не повръща,но е много изтощена.Не можаха да и сложат абокат и не е на системи-само през устата.Бият и и гентамицин.Според мен най-бързо ще се оправи детенцето ти ако му включат  система.Много е опасно да не се обезводни.Пожелавам ти бързо оздравяване на детенцето.
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай за работата,а за детето.Щом е толкова отпуснато мисля,че болницата е най-добрия вариант за него.Бързо оздравяване! Peace
Виж целия пост
# 3
Като се прибрах беше тъжна картинка - лежи и даже да се усмихне няма сила. Започна обаче по малко да приема течности, от вчера следобяд не е повръщал. Най-хубавото е, че в 11 вечерта поиска кремвирш  Crazy Не знам как точно кремвирш реши да яде, но мен ме радва желанието. Пое 5 лъжички каша от сварен картоф, морков и ориз, после искаше риба, вместо това му дадох сухарче и му се зарадва даже - половинката си я хапна. Но температура пак си вдига и проблема с разтройството си остава, но все пак това желание да се храни е добър знак! Ще видим днес как ще е!
Много ви благодаря за отговорите, страшно тежко и тъжно ми беше вчера.
lkmon, Вързо оздравяване и цункай детенце от мен. А дали и при вас няма да се отрази довре такава кашичка, ако изобщо иска да я погледне де, защото моето гардже не искше вода да пие, а за нещо в лъжица поднесено да не говорим....Пиши как сте днес.
Виж целия пост
# 4
Ох, и дъщеря ми от недебя е с повръщане. разстройство няма, два дни не беше повръщала, и снощи отново - на фонтан. А в петък трябва да заминаваме на море. Дали ще се оправи до тогава? По колко време държи този вирус?
Виж целия пост
# 5
Като се прибрах беше тъжна картинка - лежи и даже да се усмихне няма сила. Започна обаче по малко да приема течности, от вчера следобяд не е повръщал. Най-хубавото е, че в 11 вечерта поиска кремвирш  Crazy Не знам как точно кремвирш реши да яде, но мен ме радва желанието. Пое 5 лъжички каша от сварен картоф, морков и ориз, после искаше риба, вместо това му дадох сухарче и му се зарадва даже - половинката си я хапна. Но температура пак си вдига и проблема с разтройството си остава, но все пак това желание да се храни е добър знак! Ще видим днес как ще е!
Много ви благодаря за отговорите, страшно тежко и тъжно ми беше вчера.
lkmon, Вързо оздравяване и цункай детенце от мен. А дали и при вас няма да се отрази довре такава кашичка, ако изобщо иска да я погледне де, защото моето гардже не искше вода да пие, а за нещо в лъжица поднесено да не говорим....Пиши как сте днес.
  Радвам се ,че сте по-добре и детето иска да яде,но не давай още кремвирш.Тази кашичка е подходяща,но Моника не иска да я погледне.Ние също сме по-добре-хапва по-малко банан,кис.мляко и препечена филийка.Не е повръщала но има разстроиство-давам хидрасек.Днес и аз съм по-спокойна,но ще минат още няколко дни докато се възстановят децата.   Hug
Виж целия пост
# 6
Ох, и дъщеря ми от недебя е с повръщане. разстройство няма, два дни не беше повръщала, и снощи отново - на фонтан. А в петък трябва да заминаваме на море. Дали ще се оправи до тогава? По колко време държи този вирус?
Нас ни държи от неделя,но от вторник сутринта не е повръщала.Лекар прегледа ли детето?Щом отново е започнала да повръща непременно да я види специалист.Какво яде детето,някакви лекарства даваш ли?Моника в момента е на гентамицин и за разстройството -хидрасек.Много е упорит този вирус.Бързо оздравяване ви пожелавам и дано се оправи детето до петък.
Виж целия пост
# 7
Ох, и дъщеря ми от недебя е с повръщане. разстройство няма, два дни не беше повръщала, и снощи отново - на фонтан. А в петък трябва да заминаваме на море. Дали ще се оправи до тогава? По колко време държи този вирус?
Нас ни държи от неделя,но от вторник сутринта не е повръщала.Лекар прегледа ли детето?Щом отново е започнала да повръща непременно да я види специалист.Какво яде детето,някакви лекарства даваш ли?Моника в момента е на гентамицин и за разстройството -хидрасек.Много е упорит този вирус.Бързо оздравяване ви пожелавам и дано се оправи детето до петък.

Не е преглеждана, защото са на вилата, педиатърката й сне анамнеза по телефона и предписа деган за повръщане и смекта. Разстройство за сега няма, но се оплаква от болки в корема. В момента пътува обаче за София, така че ще я заведа на преглед. На диета е детето от неделя, само на солети и препечен хляб и много вода на малки порции.
Виж целия пост
# 8
Продължава ли да повръща?Моника беше  много отпусната и във вторник цял ден спа.Пиши после какво е казал лекарят
Виж целия пост
# 9
Цитат
не давай още кремвирш
Ooo, няма разбира се. Аз по принцип избягвам да му давам такива неща, предпочитам чисто месо, нарязано на филийки, затова и се чудя как го измисли newsm78
На Иван също Хидрасек му изписха, но казва че му е гаден и го повръща. Лекарката ми каза да заменя с ентерол, та да видим как ще е.
Нансен  аз напоследък много често чувам, че тоя вирус "вирее" по плажовете. Не знам дали е съвпадение, но и моя се разбпля след плаж. Ми то пък да не го водя - грехота, нали слънцето е здраве. Даже ми препоръчаха да го държа възможно по-дълго в морска вода по повор предното боледуване, което доста го измъчи и лекувах с 2 АБ! А сега какво стана....Не знам вече и аз какво да кажа. Само вчера педито каза, че трабва много добре да се излекува, защото остане ли малко недооправен и повтаря гадния вирус Sick Стискам ви палци да сте на линия и да изкарате спокойно почивката!
Виж целия пост
# 10
При нас започна в събота .Чак днес мога да кажа ,че е добре .Разстройство не е имала обаче.
Утре е на градина -дано не лепне пак нещо . Praynig
Виж целия пост
# 11
При Калоян вируса почна в петък сутринта.8 път повърна и после за целия ден някъде около 25-30 пъти дриска.
направо се пъбърках.
В събота беше добре и в неделя пак 25 пъти дриска.Давам хидрасек,смекта,глюкоза,сок от дренки,чай от шипки,оризова вода,и какво ли още не.
за 5 дена му втръснаха бисквити,солети и сухари.А е много ящен.Преди само да види солета и очите му ставаха на палачинки,сега като му давам да яде само ми вика"не-не".
От вчера почнах да давам лечебната каша на Хумана.
Днес мисля цял ден само нея да яде.Утре почвам със захранването ако всичко е добре.
Виж целия пост
# 12
при нас започна В Четвъртък. Повърна 2 пъти един ден разстройство и В Петук беше добре. Цялата картинка се повтори в Неделя, но беще и мноооооооооого отпаднала. В понеделник беще добре, но снощи оак беше кисела и я болеше коремче. Узасссссссссссссс. Този вирус е много гаден, май има пикове
Виж целия пост
# 13
Да се впишем и ние.
 Тази сутрин  малкият се събуди към 4:30 с ужасно повръщане на фонтани.Обадихме се на педиатъра и той  каза да  му слагам свещички в дупето-Вомитосхил  С  и  Ентереол.От сутринта досега съм  сложила  3 свещички и не е повръщал повече.Сега май свещичките го разхлабиха,защото като му сложа и след половин час  вече  се е изакал.Не иска да  яде нищо(само половин препечена  филийка сутринта  и нищо друго).Вода по принцип не пие и сега му давам със спринцовка и пие чай от шипки.Взех и глюкоза за всеки случай.Температура не е вдигал и се надявам  да му се размине.
  БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ НА ВСИЧКИ  Praynig
Виж целия пост
# 14
[
Нансен  аз напоследък много често чувам, че тоя вирус "вирее" по плажовете. Не знам дали е съвпадение, но и моя се разбпля след плаж. Ми то пък да не го водя - грехота, нали слънцето е здраве. Даже ми препоръчаха да го държа възможно по-дълго в морска вода по повор предното боледуване, което доста го измъчи и лекувах с 2 АБ! А сега какво стана....Не знам вече и аз какво да кажа. Само вчера педито каза, че трабва много добре да се излекува, защото остане ли малко недооправен и повтаря гадния вирус Sick Стискам ви палци да сте на линия и да изкарате спокойно почивката!


Според педиатърката в нашия случай не се отнася до вирус, а до временно неразположение. Това се установи след прегледа. Не знам, дано наистина изкараме почивката добре, че не сме почивали от една година  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия