бромокриптин

  • 760
  • 12
Момичета, знам че тука има много такива теми и повечето съм ги чела, но ви моля поне една от вас да ми отговори. Изписаха ми бромокриптин за спиране на кърмата - работата е там, че аз нямам кърма, а само секрет (гърдите "сълзят" изключително слабо).  Но док каза, че ако почувствам тежест в гърдите да изцедя до край. Но тука съм чела мнения, че изобщо не трябва да се пипа, а и тези хапчета не са особено ефикасни. Сега ме е страх да ги започна, защото ако почувствам тежест не знам как да постъпя. Объркана съм! Споделих с док, че мненията за тези хапчета са, че не дават резултат на 100%, но тя каза, че нищо не ми пречи да опитам #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 1
След като само ти сълзят гърдите изобщо не започвай хапчетата. Просто изчакай една седмица и само ако се напълнят много и наистина чувстваш тежест започни хапчета. Принципно изпомпването стимулира производството на мляко. Така че пробвай така без хапчета. Твоя доктор не е трябвало въобще да ти изписва медикаменти или поне те трябва да са в краен случай. Поне когато моята кърма започна да намалява лекарката ми каза точно това: ако не спре от само себе си (както всъщност стана) в краен случай да взема хапчета, но наистина в краен случай.
Виж целия пост
# 2
Споделих с док, че мненията за тези хапчета са, че не дават резултат на 100%, но тя каза, че нищо не ми пречи да опитам #Crazy newsm78
doh doh doh днес май цял ден чета тъпи изказвания на доктори, понякога има чувството че тук във форума има доста по-компетентни мнения от техните, ако не беше толкова жалко щеше да е смешно
Сега по темата, за спиране на кърма аз пих Достинекс, с 2 или 3 хапчета си решаваш проблема, казват че сега това е най-доброто на пазара, през март двете хапчета струваха около 20 лв
А и нищо не ти пречи да се посъветваш и с друг лекар
Виж целия пост
# 3
След като само ти сълзят гърдите изобщо не започвай хапчетата. Просто изчакай една седмица и само ако се напълнят много и наистина чувстваш тежест започни хапчета. Принципно изпомпването стимулира производството на мляко. Така че пробвай така без хапчета. Твоя доктор не е трябвало въобще да ти изписва медикаменти или поне те трябва да са в краен случай. Поне когато моята кърма започна да намалява лекарката ми каза точно това: ако не спре от само себе си (както всъщност стана) в краен случай да взема хапчета, но наистина в краен случай.
И аз мислех да не ги почвам, но ме е страх, че няма да спре на 100% и ще си сълзят доста дълго. На теб за колко време ти спря и напълно ли спря? Аз преди в продължение на 1 мес. давах по един път гърдите на бебето, но от пет дни изобщо не съм давала и не усещам напрежение.
Виж целия пост
# 4
Кърмата ми спря от само себе си, не съм пила никакви лекарства. Някъде на третия ден почувствах напрежение в гърдите и ги изцедих, но съвсем малко, колкото да не са напрегнати. Повече не ми се наложи да ги изцеждам. Моят съвет е да се посъветваш и с друг лекар, макар, че личния ми опит показва, че повечето са си плюли в устите, казват едно и също, като роботи и хич не се замислят, че лекарствата колкото помагат, толкова и вредят и трябва да се изписват само в краен случай.
Виж целия пост
# 5
аз не бих пила хапчета на твое място, ако много ти се напрегнат гърдите, изцеди съвсем малко, колкото да облекчиш, не цеди много, за да не стимулираш лактация...можеш да зададеш въпроси в кърмаческия, там биха ти дали компетентни съвети  Hug
Виж целия пост
# 6
След като само ти сълзят гърдите изобщо не започвай хапчетата.

Това е и моят съвет  Peace
Виж целия пост
# 7
аз не бих пила хапчета на твое място, ако много ти се напрегнат гърдите, изцеди съвсем малко, колкото да облекчиш, не цеди много, за да не стимулираш лактация...можеш да зададеш въпроси в кърмаческия, там биха ти дали компетентни съвети  Hug
Аз напрежение не съм чувствала от повече от 1 месец.
Виж целия пост
# 8
Заповядай нещо, което ще ти е от полза да знаеш. Има важни съвети, които лично аз ги спазих и се справих без хапчета. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 9
Прости,обаче изказването на твоята лекарка е много безпочвено и лишено от всякакъв смисъл.Не съм фен на подобни изказвания.........както и на хапчетата за спиране на кърмата,имат страшно много странични ефекти(казвам ти го от личен опит),и най-важното-ти нямаш нужда от подобни хапчета,изобщо не ги използвай- просто съвет! Peace
Виж целия пост
# 10
След като вече 5 дена не усещаш никакво напрежение, няма и да усетиш Laughing От хапчета изобщо няма нужда в такива ситуации при практически спряла кърма - нито е проблем това, че гърдите ще отделят по някоя капка още месеци наред (може и година) при стискане, особено малко преди менструацията. Това е абсолютно нормално и не се третира с медикаменти, тъй като не причинява проблем.
Виж целия пост
# 11
И аз мисля, че нямаш нужда от хапчета. На практика кърмата ти е спряла, или поне аз така разбирам, след като казаш, че само сълзиш. Едва ли сълзенето ще ти докара напрежение в гърдите.
Иначе аз спрях кърмата след 6 месечно цедене с достинекс, 2 хапчета по половинка сутрин и вечер. Имах доста кърма, но я изцеждах всеки път когатоп се напрегнат гърдите след като бях започнала хапчетата. Не трябва да оставяш гърдите ти да се напрягат и да стават на бучки, кой каквото ще да си говори. С достинекса даваш команда за спиране на кърмата, и да се цедиш и да не се цедиш, ще спре...в единия случай обаче доста болезнено и с възможни сериозни усложнения...
Успех Peace
Виж целия пост
# 12
Няма нужда от хапчета
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия