плаща ли се мито при вкарване на личен багаж в България с карго?

  • 1 502
  • 8
интересува ме плаща ли се мито при вкарване на личен багаж в България с карго?предстои ни да се приберем и моля ако някой име информация да ми отговори.благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Ако сменята постоянно местопребиваване - не се плаща ( става с молба и разрешение на директора на съответната РМД по постоянно местоживеене на лицето).
Виж целия пост
# 2
Ако сменята постоянно местопребиваване - не се плаща ( става с молба и разрешение на директора на съответната РМД по постоянно местоживеене на лицето).
да за постоянно се местим,а тази молба кога се взема.мерси за инфото.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Молбата се подава когато пристигне пратката ( от лицето което сменя постоянно местопребиваване и си пренася багажа или от упълномощен негов представител). Имай предвид , че някой РМД искат доказване на смяна на постоянно местопребиваване.
Виж целия пост
# 4
Титина, моля отговорете ми  /ако знаете/ - на мен ми предстои да пренеса багаж от Гърция - България/транзит/ - Норвегия. Живея и работя в Гърция, българка съм, а имигрирам в Норвегия. Или поне кого да попитам. Благодаря.
Виж целия пост
# 5
По логика всички от изброените страни Гърция, България и Норвегия са членове на Европейски съюз и не би трябвало да има гранични формалности. Но ако съм на теб бих издирила нещо от рода на митническа агенция в Норвегия и бих питала там, все пак на различните места има различни изисквания. Ти ще сменяш постоянно местопребиваване, което е освободена сделка, но какви документи могат да ти поискат в Норвегия нямам идея наистина, съжалявам.
Виж целия пост
# 6
Какви са митническите разпоредби и каква е процедурата за безмит … вавали в чужбина?

И тук:

Цитат
Допуска се безмитен внос и на употребяваното лично имущество, внасяно от преселници, т. е. от физически лица, които се преместват на постоянно местопребиваване на митническата територия на Република България. Лично имущество са стоките, предназначени за лично или семейно ползване или потребление, които по вид и количество нямат търговски характер, като лични вещи, бельо, мебели, уреди, велосипеди, мотоциклети, пътнически автомобилни превозни средства и техните ремаркета, къмпингови каравани, въздухоплавателни средства, кораби, яхти и лодки за туризъм, развлечение и спорт, домашни животни за компания, аквариуми или езда, ръчно преносими инструменти и др.

Цитат
Съгласно чл. 687 от ППЗМ, се допуска безмитен внос на употребявано домакинско имущество, внасяно от физически лица с постоянно местопребиваване на митническата територия на Република България, които са пребивавали временно извън нея в продължение най-малко на 6 последователни месеца поради упражняване на професионална дейност или обучение. Става въпрос за имущество за лично и частно ползване, ако то съответства по вид и количество на времетраенето и на повода за временното пребиваване на внасящото го лице. Правото на безмитен внос се упражнява след представяне на документ, потвърждаващ повода за пребиваването в чужбина.



Виж целия пост
# 7
Последния линк в поста на Дивиана касае облекченото деклариране, това е неприложимо при внос на лично имущество.
Виж целия пост
# 8
Точно така!
Мен касае въпросният линк. Grinning Постнала съм го по грешка, заедно с другите два. Извинете!
Ще редактирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия