Как да превърнем терасата в дрешник?

  • 5 041
  • 23
 Mr. Green
Ще правим ремонт вкъщи и ще местим спалняра в по-голямата стая. Терасата там е доста мрачна и досега не сме я използвали дори за да поседнем малко на нея за по кафе...Мислихме да разбием стената и да стане част от стаята, но от едно време насам ми се върти идеята да я превърна в нещо като стаичка за дрехи, обувки и т.н. Гардеробът вече ми отеснява, а и имам доста дрехи.
Та въпросът ми е правил ли е някой досега от терасата си дрешник и как точно да стане? Crazy Ще се радвам на всякакви идеи   bouquet
Виж целия пост
# 1
Ако направиш гардероб, няма ли да спреш притока на светлина към стаята? Сега, като се замисля, ако дрехите са ти на двете страници на терасата, а под прозореца имаш някакви ниски мебели и отделиш със стъклен параван, може и да стане нещо.
Виж целия пост
# 2
Според мен по опасното е да няма влага и да не избелеят дрехите ако са на пряка светлина.
Имаше тук подобно преустройство със снимка на една потребителка, пробвай се с търсачката или дори през гугъл.
Виж целия пост
# 3
Мда, мислих го и аз това със светлината. Тя по принцип си е доста мрачна стая, но прозорец със сигурност ще има - не само заради светлината, а и за да влиза въздух. Сега като се задълбоча по-сериозно, май няма как да стане това, което искам  Thinking
Все пак съм отворена за идеи  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Драсни една схемичка на стаята, така ще сме по-полезни. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Да драсна схемичка?.....Идея си нямам как да го направя! Laughing

Рокси, не ожах да открия нищо с търсачката. Ако ти успееш, ще ти бъда много благодарна! Hug
Виж целия пост
# 6
Да драсна схемичка?.....Идея си нямам как да го направя! Laughing


Ми нали имаш пейнт на компа? Рисуваш един правоъгълник , ако това е формата на стаята, един правоъгълник залепен до него, който ще представлява терасата, указваш къде са врати и прозорци и накрая лепваш и размерите на стаята.  Grinning Елементарно.
Аз лично ползвам аутокад за тези цели, ама обучението ще отнеме време.  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
В момента точно това правим в детската стая с тераса, която гледа към улицата, винаги е прашна и никога не сме я ползвали по предназначение.
Използваме лек итонг, отвън ще сложим солидно количество изолация, за да няма мухъл.
От едната страна ще сложим гардеробчето на детето (за да си го ползваме), а от другата вградени чекмеджета и етажерки.
Ще сложим и осветление.
Стаята ни няма да се затъмни т.к има още 2 други прозореца, няма да се кърти стената - ще махнем само вратата.
Виж целия пост
# 8
Аз направих такова нещо, но терасата ми е в единият ъгъл на стаята, а на другия имам прозорец  Peace
Терасата е със щори, които затъмняват помещението, на едната стена имам закачалки на 2 реда, а където са прозорците са ниски шкафове  Peace

От моите обяснения май нищо не се разбира, ама съм пускала някъде снимки във форума, може на търсачката да излезе нещо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Ако терасата ти е стандартна, избивате стената под прозореца, затваряте, слагате дограма, оправяте всичко - изолации, замазки и слагаш два малки двукрили гардероба в двата края - сместват се перфектно. Има и с плъзгащи врати. Или гардеробче от едната, а комод за обувките - от другата страна.
Виж целия пост
# 10
rozaly, ще чакам снимките ти с нетърпение, ако имаш възможност да ги постнеш отново!  Hug

Дилянка, хубаво си го обяснила, само се замислих, терасата все пак трябва да се остукли и отнякде да се отваря, нали така - за проветряване и да влиза светлина. Притеснява ме дали така няма да се отоплява по-трудно, и без това е студена стая, а и влагата или слънцето да не прецакат дрехите ..Абе има доста неизвестни, май трябва сериозно да претегля плюсовете и минусите. Но имам голямо желание, така че сте ми много от помощ!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Не можах да открия снимките, аз затова се надявах че някой друг ще се справи по добре от мен с търсенето. Може и тези на Розали да са били, помня че мебелите бяха от тъмно дърво, имаше скрин някакъв.
Това, което е написала Дилянка е ок и според мен, като може на външната стена, под прозореца да се сложат ниски шкафове с чекмеджета или нисък лост за ризи и т.н. Слънцето няма да прецака дрехите, ако са затворени ( може с някакви плъзгащи врати или тип хармоника).
Но наистина трябва много добре да се обмисли въпроса с отоплението и вентилацията, респ. мухлясването през зимата.
Нашата тераса е остъклена, от двете страни граничи с вътрешни стени, една към балкона на комшията и една външна. Иззидана е с итонг и ал. дограма, тавана е с изолация и пак имаме големи проблеми с влага и мухъл. Тази година я държах почти нон стоп с отворен прозорец, за да се спасим що годе.
Виж целия пост
# 12
Bellucci ,аз съм твоят човек.Сигурно ще искаш и снимки,но това евентуално утре може да се получи. Laughing
Нашата тераса е пред спалнята ни,но също има излаз и от детската стая.Когато купихме апартамента беше остъклена с винкел и мухлясала.И понеже е със северно изложение решихме ,че може да я използваме по-разумно.
Изградиха се стенички с итонг и поръчахме двукрилен прозорец.Мъжът ми направи цялостна вътрешна изолация на помещението в т.ч.под и таван.А пък най-доволна съм от двукрилния гардероб,който също сам направи.
Нашият балкон аз по скоро наричам килера, защото там успяхме да съберем и фризера и важни неща като прахосмукачка,кофа ,метла,лопата и пр.подобни неща.А през зимата си държа и прозаични неща като картофи и лук.
Виж целия пост
# 13
ellytza, чакам снимки... Praynig Hug Много се запалих по идеята и наистина ми се ще да стане нещо удобно и практично,защото като тераса дефакто е неизползваема през повечето месеци в годината.

rozaly, на теб също мн разчитам!  bouquet
Виж целия пост
# 14
Kakto писах вчера нашата  тераса си е  баш килер,какво ли няма вътре  newsm78
 Пропуснах и инструментите на мъжът ми ,които са N на брой. Laughing , а в самият гардероб държа само връхни дрехи(палта ,якета),които са в калъфи на закачалки и кутиите с обувки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия