Бебето ми не наддава достатъчно

  • 11 514
  • 16
На 3 месеца е и за 20 дни е наддало само 400 грама. Нормално ли е това? Може би трябва да отбележа, че за същият период е пораснало с 2,5 см. Само на кърма е и се храни през 2 часа, включително и през нощта. Първият месец качи 1,5 килограма, вторият - 900 грама и сега едва 400. Трябва ли да се притеснявам?
Виж целия пост
# 1
Забравих да спомена, че последното и измерено тегло е 5,800 кг.
Виж целия пост
# 2
Щом наддава не трябва да се притесняваш.Макар, че моите вначалото доста качваха и 5.800 ми се струва малко, все пак си е нормално предполагам за твоето бебе.Предполагам се е родило и дребничко.не се шашкай толкова.лошо е ако не качва или сваля Wink
Виж целия пост
# 3
Много бебета след 3 месец наддават по-малко.
Дъщеря ми напр. наддаде само 200 г.
Тогава бях спряла нощните кърмения и почнах да давам плодово пюре - къде ми е бил акъла - сега си го обяснявам с това.
Както и забелязвам, че има много такива теми - детето първите месеци наддава доста, а след 3-4 - рязък спад.
Не се притеснявай, бебетата наддават скокообразно - един месец повече, друг по-малко.
400 г за 20 дни не е малко - това ще рече все едно 600 за месец, което си е добре за 4 мес. бебе.
Виж целия пост
# 4
Порових се из кърмаческите статии и мисля, че открих какъв е проблема. Явно неправилно кърмя бебето си, а именно: давам му да суче по малко и от двете гърди, като то изсуква "предното" нискокалорично мляко и си напълва стомахчето с него, че даже и препълва, и не остава място за хранителното мляко. Това обяснява повръщането след всяко хранене, както и газовете.
Виж целия пост
# 5
Само 2 мнения от 64 000 потребители!    Sad
Виж целия пост
# 6
Аз си мисля, че това е съвсем нормално. То бебето, колкто повече расте, толкова по-бавно започва да надава. Според мен по ненормално би било, ако продължава да качва по кило, кило и половина, но то си е до дете. Щом мислиш, че проблема е в кърменето, пробвай да кърмиш само от едната гърда, а после, ако иска и другата му дай на детето. А това за повръщането и газовете се среща при почти всяко бебе на тази възраст, поне по мои наблюдения, така че недей да се товариш излишно.
Виж целия пост
# 7
Порових се из кърмаческите статии и мисля, че открих какъв е проблема. Явно неправилно кърмя бебето си, а именно: давам му да суче по малко и от двете гърди, като то изсуква "предното" нискокалорично мляко и си напълва стомахчето с него, че даже и препълва, и не остава място за хранителното мляко. Това обяснява повръщането след всяко хранене, както и газовете.
Тъкмо щях да те питам за някакви проблеми и ти ги спомена. Ето ти сама си отговорила. Който търси, намира!  Grinning

И ние имахме подобен проблем, макар че давах от едната гърда само.
Ето какъв беше нашия случай: много често сукане, много газове, много рев, понякога и повръщане, акане с много въздух и рядко зеленикаво. Първия месец наддаде 1,800 кг, а следващите три месеца наддаваше само по 200-300 грама .

Оказа се, че имам много мляко  Rolling Eyes/има статия в Библиотека - Твърде много мляко/, макар че не подозирах преди да изчета стотици страници в търсене. Лекарите още повече ме объркаха  Close, така че си помогнах сама и най-вече компетентната помощ на Хедра.
Детето е сукала най-вече предното мляко, защото то е много е не може да го изсуче в рамките на едно хранене. След 2 часа давам другата гърда и там изсуква само предното мляко и така до безкрай. То раздразва стомаха и червата. Задното мляко по-калоричното остава неизсукано и ето ги всички проблеми.
Ако някой желае да споделя мерките, които взех, за да регулирам  млечното Rolling Eyes наводнение, ще пиша допълнително.
Виж целия пост
# 8
След 3-ия месец започват да наддават по-малко.При дъщеря ми от около 900 гр. на месец през първите 2м. стигна до 500 от 3-ия нататък и така продължи до годинката някъде.Това е съвсем нормално,защото ако продължи да качва по много всеки месец,ще стане доста дебеличко.За кърменето,не я махай от гъдата по твое усмотрение.Оставяй я да суче от всяка гърда по колкото иска,докато сама се пусне.Ако след едната има вид,че иска още,тогава я слагай на другата.
Виж целия пост
# 9
Според мен всичко си е наред, ако бебето бе реве до безкрай, ако пишка и ака нормално , значи всичко е наред.
Ще кажа как беше при нас наддаването на килограми:
- 1 месец - 1.110 кг.
- 2 месец - 900 гр.
- 3 месец - 520 гр.
- 4 месец - 500 гр.
и така все по 400 - 500 грама, а 7 въобще не наддаде, а само беше пораснала на сантиметри, после пак си наддаваше.
На годинка тежеше 8.180кг. според сестрата е малко, но дъщеря ми не спира да играе, ходи стабилно , смее се, и плува всеки ден ( бебешко плуване) , и не е пила антибиотик до сега и освен температура от зъбки, която минава за ден не е боледувала, изследванията й на годинка  са в норма, за мен това е достатъчно успокоение.
Послушай сърцето си и инстинкта си , вече се убедих че не е нужно едно бебе да е дебело и да е еди какви си килограми за да се казва здраво е и нахранено е .
Иначе и на мен ми се иска точно сега след годинка да яде повече твърда храна отколкото, кърма , но тя все още предпочита кърмата  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 10
И на мен не ми се струва малко. Дъщеря ми е на 4 м и тежи 5800 г, като за последният месец е качила само 200 г, но с доки решихме че е нормално, защото тя стана прекалено активна, върти се постоянно, рита, шава, расте си на см, изглежда си добре и се държи добре, а и отчитаме фактора жега. Кърмим се на 2 часа, като през нощта не яде, спи си от 21 до 6-7-8, различно се събужда в този интервал.

Mila6ka , сподели, може и на лични.
Виж целия пост
# 11
Порових се из кърмаческите статии и мисля, че открих какъв е проблема. Явно неправилно кърмя бебето си, а именно: давам му да суче по малко и от двете гърди, като то изсуква "предното" нискокалорично мляко и си напълва стомахчето с него, че даже и препълва, и не остава място за хранителното мляко. Това обяснява повръщането след всяко хранене, както и газовете.
Тъкмо щях да те питам за някакви проблеми и ти ги спомена. Ето ти сама си отговорила. Който търси, намира!  Grinning

И ние имахме подобен проблем, макар че давах от едната гърда само.
Ето какъв беше нашия случай: много често сукане, много газове, много рев, понякога и повръщане, акане с много въздух и рядко зеленикаво. Първия месец наддаде 1,800 кг, а следващите три месеца наддаваше само по 200-300 грама .

Оказа се, че имам много мляко  Rolling Eyes/има статия в Библиотека - Твърде много мляко/, макар че не подозирах преди да изчета стотици страници в търсене. Лекарите още повече ме объркаха  Close, така че си помогнах сама и най-вече компетентната помощ на Хедра.
Детето е сукала най-вече предното мляко, защото то е много е не може да го изсуче в рамките на едно хранене. След 2 часа давам другата гърда и там изсуква само предното мляко и така до безкрай. То раздразва стомаха и червата. Задното мляко по-калоричното остава неизсукано и ето ги всички проблеми.
Ако някой желае да споделя мерките, които взех, за да регулирам  млечното Rolling Eyes наводнение, ще пиша допълнително.
Mila6ka, ти беше намерила статията в блога ми сама, нали? Спомням си, че беше много щастлива и споделяше в темите, че нещата там много са ти помогнали - правилно помня, нали? Струва ми се, че не сме имали директно обсъждане с теб на ситуацията - правилно ли помня?
Мерките, които се взимат за намаляване на млякото, се прилагат само за определено време и при следене на ситуацията от педиатъра и консултант по кърмене по възможност, за да не се стигне дотам, че да се компроментира растежа на бебето. Обикновено блок-храненията се прилагат само докато се нормализира свръхпродукцията и се овладее дискомфорта при бебето - оттам нататък се възстановява нормален ритъм на хранения, като на бебето се предлага да суче на първата гърда, докато то самото желае и след това се предлага втората, а то суче, ако поиска. Т.е. става постепенно връщане към нормалния начин на кърмене, както е в обичайните ситуации, защото свръхпродукцията е овладяна и вече няма излишък на мляко.
Това са мерки, които се взимат само в извънредна ситуация, за да я върнат към нормалната и нормалния ритъм на хранене - ако продължават да се прилагат в нормална ситуация, може да имат нежелан ефект върху бебето и затова трябва да се намери балансът и моментът, когато да се мине към обичайната организация на хранене.
Виж целия пост
# 12
Според моята педиатърка е нормално лятото бебетата да наддават по-малко на килограми.Аз също се бях притеснила при последната консултация, защото бебо беше наддал "само" 450гр (той е на 4 месеца), но тя ме успокои.Така, че и аз да те успокоя Hug
Виж целия пост
# 13

Mila6ka, ти беше намерила статията в блога ми сама, нали? Спомням си, че беше много щастлива и споделяше в темите, че нещата там много са ти помогнали - правилно помня, нали? Струва ми се, че не сме имали директно обсъждане с теб на ситуацията - правилно ли помня?
Мерките, които се взимат за намаляване на млякото, се прилагат само за определено време и при следене на ситуацията от педиатъра и консултант по кърмене по възможност, за да не се стигне дотам, че да се компроментира растежа на бебето. Обикновено блок-храненията се прилагат само докато се нормализира свръхпродукцията и се овладее дискомфорта при бебето - оттам нататък се възстановява нормален ритъм на хранения, като на бебето се предлага да суче на първата гърда, докато то самото желае и след това се предлага втората, а то суче, ако поиска. Т.е. става постепенно връщане към нормалния начин на кърмене, както е в обичайните ситуации, защото свръхпродукцията е овладяна и вече няма излишък на мляко.
Това са мерки, които се взимат само в извънредна ситуация, за да я върнат към нормалната и нормалния ритъм на хранене - ако продължават да се прилагат в нормална ситуация, може да имат нежелан ефект върху бебето и затова трябва да се намери балансът и моментът, когато да се мине към обичайната организация на хранене.

Да, Хедра, правилно се сещаш. Аз съм щастливката  Grinning откривателка на проблема с многото мляко. Не сме имали директно обсъждане. Статията в блога ти ми разясни всички подробности и си поставих диагнозата и лечението сама според написаното. Преди това четох една кратка статия в Библиотека - "Много мляко" и хванах правилната следа.

Споделям по молба на Тиквичка
Наистина взимах временно мерки - първо 1 седмица чай от салвия и кърмене часове наред от едната гърда докато се изпразни, а изцеждах по малко от другата, за да не получа мастит и после давах от пълната. Спрях чая за 1 седмица, но започна отново препълване, така че продължих още 2 седмици с чай от салвия и даване само от едната гърда и вече сме в нормата. Все по рядко се налага да давам няколко пъти само от едната гърда.
Чувстваме се много добре с бебо и  направо щастливи, както се изрази! Grinning
Виж целия пост
# 14
Ами и моята дъщеря не е наддала кой знае колко за първият си месец, само 520 гр. Обаче пълни памперса редовно, спокойна е, което е важно за мен. И синът ми не наддаваше особено. Спомням си, че тогава изпитах истинско облекчение, когато започнах да давам първо плодови пюрета, а после зеленчукови и така нататък още около 3-тия месец - по старата методика /нямах нет и достъп до компютър, и естествено не знаех за съществуването на "късно захранване". Иначе за щастие кърмих сина си до година и три месеца./ Сега съм решила да кърмя дълго и късно да захраня... Дано само котка да не ми мине път! Praynig

И един въпрос, на който не намерих отговор - как се разбира, че бебето вече суче от "задната кърма"?

П.П. Извинявам се на авторката на темата, че се намесвам с въпрос към нейния!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия