Болест на "Бехтерев"

  • 1 820
  • 2
Здравейте Д-р Мазнейкова.
Аз съм на 34 години, с едно дете-момиченце на 6 години.Преди около 7 месеца на моят съпруг му откриха болестта на Бехтерев в доста напреднала фаза.От тогава пие Сулфасалазин - 4 таблетки дневно,Мидокалм-но от 2 месеца е спрян и хранителна добавка, заместваща някакво трето лекарство.Прочетох, че тази болест се предава по наследство, и по-голям процент боледуват мъжете(това леко ме успокоява отностно момиченцето,което имам). Въпросът, на който все още никой не може да ми отговори е: дали тези лекарства ще повлияят по някакъв начин на плода,ако реша да имам второ дете? Какво трябва да направя ,за да имам момиче, от гледна точка на по-горе споменатите причини? И накрая Ви моля за един съвет,чисто женски и професионално - мога ли да си позволя да имам още едно здраво дете, имайки в предвид здравословното състояние на бащата и неговите гени?
БЛАГОДАРЯ. 
Виж целия пост
# 1
Искам да попитам дали състоянието на плода може да се следи за такова заболяване?
Виж целия пост
# 2
 Уважаема госпожо Петрова.Болестта на Бехтерев не се развива с клинична картина при всички хора. Унаследява се само носителството на  ген за нейното развитие. Не бива да се страхувате от това  , че съпругът Ви е развил заболяването. Нито то,нито лекарствата биха попречили да имате здраво дете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия