Момичета, дългокърмещи ветеранки, какво ли е това?

  • 1 469
  • 18
Здравейте!  Hug
Отдавна се чудя какво да правя - да отбивам ли, да се лекувам ли, не знам,  newsm78

Става въпрос за това, че от четири месеца гърдите ми са много разранени - аеролите и дори извън тях са кървавочервени (това четири месеца!), кожата е суха отгоре - пада на огромни люспи, като махна сутиена - "тихо се сипе първият сняг...", а като измия аеролата - както казах - кървавочервено  Cry
Зърната и двете в основата са сцепени в целия им кръг - т.е. по цялата основа - Момчил хапе докато суче. Имам предвид, не че захапва да ме заболи изведнъж (и това прави, но рядко), но докато суче, стиска здраво със зъби и зърната са се сцепили целите - висят само на това, което ги свързва с гърдата там, където е центъра томно - явно зъбите му не стигат до там, иначе отдавна да е откъснал. От едната аерола постоянно ми тече нещо като слуз, щипе и боли и избягвам да го кърмя с тази гърда.

Колко гармастан измазах, няма да ви разправям. Нищо не помага. Пробвах и с олио.

И тази суха кожа - отвратително е, това е дори извън аеролата, не знам как да го опиша това. Всеки случай, преди кърмене я беля, след това се мия, и тогава кърмя.
Поради тази причина кърменето вече не ми е удобно като преди - навсякъде, по всяко време. Вече кърмя само при определени обстоятелства - подходяща обстановка за белене на сухата кожа и за измиване на аеролата. Кърменето вече ми е НЕудобно, защото Момчил не знае за проблемите ми, а си иска да си суче, както преди.
И ето, сега ревът ни пак се засили, така както си бяхме преди  Cry   Cry  ooooh!   ooooh!
Виж целия пост
# 1
Гала, потърси дерматолог за консултация най-добре. Може да е някаква екзема или обрив, а Момчил да затруднява допълнително със стискането при кърмене. Потърси специалист.
Виж целия пост
# 2
Това са четири месеца! по този начин... Shocked
На лекар била ли си досега - това е изцяло от компетенцията на дерматолог, не се дължи на кърменето като такова. Вероятно става въпрос за някакъв вид дерматит - и със сигурност има с какво да се лекува (вероятно мазила на основата на кортикостероиди за начало, докато се овладее положението - не пречат на кърменето, стига да се изплакват, а и ситуацията е такава, че най-вероятно са наложителни).
Абсолютно не трябва да позволяваш детето да стиска зъби по този начин - махай го от гърдата моментално, щом се опита да го направи и изобщо не се впечатлявай от ревове (можеш да го утешаваш с гушкане и изчакване на премине истерията, но без гърдата да влиза в употреба, колкото и да е удобно иначе с кърмене да се потушават такива изблици). Няма друг начин, по който да разбере ефикасно, че те боли толкова много, че не можеш да търпиш - от негова гледна точка щом търпиш и позволяваш, значи е ок да се държи така и ти трябва да му покажеш какво не е ок и къде слагаш чертата.
Може ли да те помоля нещо - имаш ли възможност да снимате отблизо само ареолите (само тях, без лицето ти, просто да се вижда какво е положението с гърдите) - и да ми пратиш снимките на мейла (има го в профила ми)? Вероятно ще мога да ги пратя тук-там да ги погледнат и да ти кажа нещо повече за това какво евентуално може да е. Което не изключва това, че задължително и без отлагане трябва да отидеш на лекар!
Виж целия пост
# 3
Гала, тази тема може да ти е полезна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10584
Виж целия пост
# 4
galaUSA, ти си ...мазохистка! Извинявай, че съм такава зла, но ако ми беше под ръка, щях да те отнеса като куцо пиле домат моментално при кожен лекар. Как успяваш да търпиш толкова време Shocked  Да не повтарям Хедра с махането на сукалчето от гърда, щом реши да хапе....
Виж целия пост
# 5
Ако искате, вярвайте, но на 27 март напуснахме София и преди няколко дни се прибрахме вече у дома. През цялото време сме си идвали на няколко пъти, за бързо, за консултациите и прочие, но както винаги за мене не оставаше време.

Аз се гледах пак преди малко - просто е протъркана много кожата от зъбите - не е дерматит. И ще отида другата седмица до болницата, въпреки всичко, но съм на 100% сигурна, че е от хапането  ooooh!
Виж целия пост
# 6
И въпреки всичко, обаче, ще отбия, нещо вече се поуморих от моя син...
Ако беше кротък и добър, какъвто Александър беше, щях да го кърмя до 2 - 2г и половина...
Но Момчил - не! Не мога вече! Сега, през септември, го пускам на ясла и мисля да посетя психолог, защото съм доста ПРЕнатоварена психически от рева му и всичко, които съм изживяла откакто се е родил. Общо взето, продължавам да живея под небивал стрес...

Не искам да кърмя вече. Искам да направя първата крачка към "отделянето" на детето от мен.
Втората ще е яслата - УРА, че ги има тези детски заведения...   bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 7

Не искам да кърмя вече. Искам да направя първата крачка към "отделянето" на детето от мен.

Е, то отговорът на въпроса е ясен тогава.
Виж целия пост
# 8
 При мен положението е същото като пр galaUSA някъде от 7-8 мия месец на детето. Тя обаче никога не ме е хапала. При мен се получава в следствие на силно засмукване, боли първите секунди, докато тръгне млякото, после не толкова. На мен лично много ми помага крема на Авент. Ако се мажа след всяко кърмене, кожата не се лющи и подсеченото заздравява до 5-6 часа, пропусна ли обаче, после махам огромни люспи или ги намирам в сутиена както е писала galaUSA.Говорила съм и с други кърмачки със същия проблем и според тях проблема се е появил с промяната на киселинността в устата от момента на никнене на зъби newsm78.
Виж целия пост
# 9
Утре съм на доктор! ОБЕЗАТЕЛНО!
Виж целия пост
# 10
Gala, чела съм доста теми от теб - за коликите на Момчил, за непрекъснатия му плач, сега и това...Вярвай ми, когато на мен почнат да не ми издържат нервите от моя синковец, си мисля за тебе и малко силици още намирам!   bouquet
Успех ти желая и спокойствие!
Виж целия пост
# 11
galaUSA, кажи, моля те после какво ти казаха, че като прочетох съветите тук и линка на Maria.St взех да се притеснявам. Ама до сега хич и не съм се усъмнявала за екзема Embarassed, понеже виждам че се получава само при кърмене, ако през деня малката не се сети да суче всичко се изчиства и си изглежда нормално.
Виж целия пост
# 12
Гала, и аз мисля, че май е време да отбиваш!
Следя от доста време твоите теми и ми ти се възхищавам, че си издържала досега! Определено обаче е време да се погрижиш за себе си! И няма какво да си поставяш някакви срокове за кърмене-та ти вече си кърмила повече от година! Това е повече от достатъчно за детето и след като кърменето не ти носи положителни емоции е най-добре да го прекратиш!
Пиши какво е казал лекаря!
Виж целия пост
# 13
Здравейте!
Ходих на доктор, днес. Изписа ми една рецепта.
Искам да ви благодаря за добрия съвет да отида на лекар, аз бях сигурна, че е от бебето, но наистина кожата при аеролата се е разлюпила, както каза доктора. Не е екзема по тялото ми, само на мястото кожата е ПРЕизтощена, един вид. И си е наистина за лечение, защото няма да мине само с моя Гармастан.


Значи, нещата от рецептата са: Геритамин - по 1 табл. дневно, в продължение на 20 дни.; Гармастан - продължавам да мажа сцепените зърна с него; ха-сега, това - третото едвам го чета - Chlorquinolol H creme - довечера ще го купим и ще мога да ви кажа със сигурност - на опаковките пише по-четливо  Simple Smile . Това, третото, го мажа поне по два пъти на ден, и ако до три-четири дни не мине, го спирам и си правя един мехлем в аптеката. Мехлемът е Ac.borici 1,5 и още други работи включва, ма едвам ги разчитам.

Говорихме с доктора за кърменето. Казах му, че се чувствам вече изтощена и принудена да отбивам, въпреки, че се бях настроила да кърмя до две години и все още ми се иска да го направя. Нашият доктор прекрасно познава всеки член на моето с-во, а също и най-малкия - Момчил, и каза, че в случая е повече от геройство, че съм издържала и, че отсега нататък само ще измъчвам и двама ни. Открито, в прав текст, без да укланя или нещо такова, направо ме посъветва да отбия, без да се замислям.

И ще го направя.
Утре сутринта ще накърмя Момчил само за последен път и спирам, колкото и да ми е болно. То май на мен ще ми е по-трудно.

За отбиването.
Докторът ме посъветва една седмица да намаля течностите колкото мога и да не кърмя изобщо Момчил. Каза, че има и две лекарства, които се изписват за спиране на кърмата.

Вие как отбивате?

Още веднъж ви благодаря, прекрасните сте  Hug   Hug  Hug



Виж целия пост
# 14
Знаете ли, понеже от една седмица ми се върти мисълта, че ще се наложи да отбивам, най-накрая и аз написах снощи моята история за кърмене.
Жалко, че днес мога да кажа - вчера написах как кърмя, а от утре ще отбивам.

На всички съм много благодарна и тази моя история я посвещавам именно на вас - будните и всеотдайни майчета от "Кърмаческия"  Heart Eyes  Hug   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия