Какво да предвидим ....?

  • 925
  • 3
Моля Ви за съвет. Предстои ни заминаване след двайсетина дни. За дълъг период от време ще живем в САщ. Наред с другите приготовления си мисля дали да се позапася с някой медикаменти, най - баналните имам впредвид.
Дайте акъл, да купувам ли предварително лекарства от тук, какви да са и дали си заслужава.
Изключително ще съм благодарна за всеки съвет. Joy
Виж целия пост
# 1
Лориана, най-добре питай мамите от чужбина в техния форум, най-точно те ще ти кажат.
Виж целия пост
# 2
Добра идея е тази на kalina_k.

Според мен е добре да се запасите с някои лекарства Wink, питай обаче мамите от другия форум с кои точно.

Виж целия пост
# 3
Тук няма аналгин и прозводни (аз не ги препоръчвам, но отбелязвам факта).
Има парацетамол (тайланол) във всички възможни форми - излишно е да носите.
Има антихистамини - продават се без рецепта в аптеката, вкл. и от по-новите препарати.
Няма свободно нестероидни противовъзпалителни (без аспирин, к. се продава също във всички възможни дози и форми и ибупрофен - същата работа) - диклофенак дуо е много добро такова лекарство - горещо го препоръчвам;
аз не препоръчвам антибиотици - против самолечението съм, но ако ви се самолекува, купете си и такива;
ентерол, смекта - прахчета - може и да има; не съм търсила, но тук има гравол против повръщане;
Няма разтворими лекарства (освен витамини) - говоря за аспирин и други в ефервесцентни таблетки. Ако сте свикнали с тях - донесете си ги.
Няма спазмалгон (заради аналгина); не съм виждала свободна продажба на бусколизин и но-шпа;
хума, прополис и др. тук няма (може и да има, но трябва да се разтърсиш)
Няма калиев перманганат (ако изобщо някой го ползва)
Всичко друго го има. Има и хомеопатични лекарства дори в супермаркетите.
Ако имаш други, по-специфични въпроси, питай.
 


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия