Обичате ли книгите на Паулу Куелю?

  • 10 533
  • 114
Един от любимите ми автори е Паулу Куелю. Все още не съм прочела всички негови книги, а и в България са издадени само 11 от тях. Но тези, които прочетох(а в момента привършвам и "Брида") ми въздействаха по един неуписуем начин. Куелю напомня за Йовков, друг мой любим автор. А какво? Голямата му любов към човека и вярата, че всеки е добър изначално. Че всеки трябва и може да открие доброто в себе си, да намери правилния за него път, че всеки е създаден, за да обича и да даде от себе си най - доброто на света.

Днес реих да посетя сайта на Куелю. Попаднах на блога му. И там открих една страхотна инициатива.

Паулу Коелю организира виртуална изложба в своя блог. Той призовава всички свои читатели да изпратят снимка, на която държат любимата си книга на автора. Адресът, на който можете да изпратите снимките, е paulocoelhocovers@gmail.com .

А всичкипратили досега, могат да бъдат видяни тук: http://www.flickr.com/photos/paulo_coelho/

Хора от цял свят изпращат: от Бразилия, Индонезия, САЩ, Филипини, Русия, Турция, Гърция, Швейцария, Испания, Полша, Молдова, Латвия, Кипър, Хондурас, Румъния, Италия, Китай, Нова Зеландия, Германия, Саудитска Арабия, Сърбия, Дубай, Япония, Сенегал, Канада, Австралия, Англия, Босна и Херциговина, Норвегия, Швеция, ....и още, и още!

За момента има само едно българско участие:

http://www.flickr.com/photos/paulo_coelho/2630775668/

Нека му покажем, че българската общност четем книгите му, харесваме ги и се наслаждаваме на всяка дума, написана от автора!

Библиотека:

В България са издадени:

"Брида"

"Вещицата от Портобело"

"Алхимикът"

"Петата планина"

"Край река Пиедра седнах и заплаках"

"Вероника решава да умре"

"Демонът и сеньорита Прим"

"Войнът на светлината"

"Единадесет минути"

"Захир"

"Вещицата от Портобело"

"Дневникът на един маг"



п.с. Аз отивам да се снимам, а вие?

/p.s. Написах това за един сайт, но знам, че тук ще има по - голяма гласност!
Виж целия пост
# 1
Аз много не разбрах за какво иде реч. Чак да го обичам - не, но го харесвам П. Куелю.
Виж целия пост
# 2
Аз не го обичам Паулу, но пък обичам манекенки. Т.е. трябва насила да го обичам. Но само докато стане свалката. После, като се разделяме, за да я нараня и казвам: "Всъщност знаеш ли...Аз ненавиждам Куелю" и тя почва да реве и процежда през зъби " Ти си ме лъгал, копеле такова!" И аз: "хехехехе, целият живот е една лъжа!" и тн и тн...И тва всеки път , казвам ви
Виж целия пост
# 3
Чак да го обичам...НЕ!
Не смятам, че е най-великия писател..даже на места ми е елементарен..Сори...изказвам мнение.. Stop
Виж целия пост
# 4
Не. Сдъвкано подобие на философия - това е за мен той. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.
Виж целия пост
# 6
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.

Задължително.  Mr. Green Няма манекенка, която не е чела Куелю.Смях...
Виж целия пост
# 7
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.
Знаех си аз, ама ей на .... не чета Куелю и тъпа, ще си остана.
Виж целия пост
# 8
На фона на манекенките ще изглеждам зле. Все пак съм само 160 см.  Flutter
Виж целия пост
# 9
Цитирам си мнението в друг форум:

Като чета рецензии за Паулу Коелю, и ми се струва, че съм чела някой друг автор, който по случайност се казва така. Не бяха суперлативи, не бяха разтърсващи не знам какво си... Няма толкова повърхностен, неприятен писател, няма такава вяра в собствените разбирания и неприемане на всичко останало - не обичам хора които се изживяват като последна инстанция. Всичките му книги се развиват по един и същи начин, нямат почти никакъв сюжет, почти никакво развитие в героите, освен натякваното главно такова, което е в общи линии тривиално и напълно блудкаво. Абсолютно не си заслужава четнето, нито преекспонираната слава. Не може да пишеш книги за бройка и да казваш по нещо във всяка една от тях. И преди феновете му да ме погнат с "Чела ли си еди какво си" - да, чела съм. Прочетох осем негови книги преди да реша, че наистина не го харесвам. Само за да не може никой фен да ми каже "Не знаеш, защото не си чела...".
Виж целия пост
# 10
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.

За кво идело реч. smile3503...
абе аз да си ги чета по-горните, пък нека си ме мислят за тъпа...
Виж целия пост
# 11
Крайно време беше да има отделна тема за Куелю! Доживях и аз да се разпиша и официално да заявя,без дафодилката да дойде и да каже колко е страомодно  Wink , че творчеството му за огромна моя жалост след първите 3-4 прочетени книги, окончателно спря да вълнува невежата ми читателска душа.
Виж целия пост
# 12
НЕ! Едвам прочетох така прехвалените Алхимикът и 11 минути.  Confused
Виж целия пост
# 13
Не съм го чела, но ми е направило впечатление следното, ако някой иска да блесне с особена интелегентност, той непременно чете Куелю.Т.е. само най-умните могат да разберат какво аджеба е искал да каже автора. Mr. Green, тъпите нека четат Стивън Кинг или Гришъм.

Задължително.  Mr. Green Няма манекенка, която не е чела Куелю.Смях...
Аз затова не успях да стана манекенка  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Много ги обичам, защото са
тънки и не събират прах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия