Искате ли медиите..?

  • 2 462
  • 40
Това което ме интересува е, ако (не дай Боже) Вие или семейството Ви станете жертва на някаква трагедия, бихте ли искали медиите да Ви разнасят по цял ден и нощ?! Е, въпроса е лесен...
Виж целия пост
# 1
Не, не бих искала. В мъката си предпочитам да съм сама.
Виж целия пост
# 2
Не
Виж целия пост
# 3
Категорично не.Лично аз съм потресена и от друго-например тежка катастрофа, камерите ще се заврат в лицето на пострадалите-гледала съм безброй такива репортажи.Някои медии изпитват невероятно удоволствие да показват кървища и хора, които едва гледат, но те ги засипват с много "важни" въпроси.Дали, ако техен роднина е жертвата ще са така безочливи и нагли... Thinking
п.п. А и да не говорим, че в доста случаи медиите не "разнасят" от съпричастност, а заради рейтинг, поръчка или в най-добрия случай заради новина, която да запълни колонката във вестника /или емисията/. Нещо любопитно, според разбиранията им-а дали това "ровене" няма да усложни още повече ситуацията или е свързано с голяма трагедия за някои...
Виж целия пост
# 4
Българската жертва в мадридската самолетна катастрофа ли те подсети за темата? И аз се изумих как им се тръснаха пред вратата.
Виж целия пост
# 5
Пресен пример. Наскоро убиха полицай по време на служба. Тази новина заемаше централно място из медиите поне десет дни. Още на първата пресконференция, директорът на полицията помоли, да не притесняват семейството му и да изчакат официалното им изявление.
Така и направиха.
Хубаво е работещите в медии, не само да знаят как да държат микрофон, пишат на компютър или красноречието да им е в кръвта.
Виж целия пост
# 6
Интервютата със словоохотливи съседи са ми любими. Колко ниско трябва да падне човек в морално отношение, за да си пълни новините по този начин?
Виж целия пост
# 7
Аз по принцип имам особено мнение за медиите....може би е малко крайно, но....
Една новина, ако не е гарнирана с достатъчно кръв и мозък, не е новина (простете за образната метафора). Няма да забравя никога как медиите си завираха камерите в лицето на прясната вдовица на Стоев на гробищата.......... Shocked
Почти не гледам новини, не чета ежедневници. Каквото се случва-ще се случи ВЪПРЕКИ мене и НЕЗАВИСИМО от  мене. Ако ме застигне злото-последното НЕЩО, което бих искала да видя, ще са камерите на самозвани репортери.
Виж целия пост
# 8
Гледам новините, за да съм информирана за важните събития по света и у нас.
Но единственото, което се нищи надълго и нашироко напоследък, са личните трагедии на хората, всевъзможни клюки и прочие жълтевинки. Няма да се учудя, ако утре не съкратят водещите и минат на директни репортажи от форуми и блогове.
Тази вечер очаквах да видя събитието, което засяга цяла България - протеста на фермерите. Не само, че беше смачкано в емисията на БТВ, но и достатъчно ясно се видя как полицията ги мачка. Лесно е да си бабаит срещу невъоръжени хора, добре е оттренирано - с лекари, с миньори, с еколози... Що не и с хората, които ни хранят? (Да ме прощават съфорумките, които никога не купуват български храни! Нямам предвид тези, които живеят в чужбина. )

Но за сметка на това - каква трагедя, драги зрители, какъв съспенс! Една българка загина при самолетна катастрофа и ние сме длъжни да наврем носовете си в още топлите ѝ останки и в скръбта на близките ѝ!
Да са ни честити новите сапунки, наречени Новинарски блокове! Hug
Ех, Изауро, Изауроооо, гледай и си води записки, моето момиче!
Виж целия пост
# 9
Не, ще ми бъде по кофти, ако при всяко цъкане на ТВ-то ми го набиват в очите, особено като вземат да коментират врели не кипели, а да се правят на уж загрижени.
Виж целия пост
# 10
Трябва да видите гръцките "новини" при всякакви семейни и обществени трагедии - кадри в близък план, виещи женоря, апокалиптично запотени и заекващи от стрес и вълнение служители на реда и съседи, далечни роднини в техните 10 минути слава, репортери с фалциращи гласове от втори "прозорец" редом до този в студиото, от където излъскан грък задава бавно и въздействащо детайлни и извратени въпроси... Мога и още, но заприличах на гръцките новини. Ще спра преди да са изтекли 20 минути.
Виж целия пост
# 11
А, стига, бе!   Crazy
Не мога да повярвам, че има по-гадни новини от нашите!  ooooh!
Виж целия пост
# 12
Уважаеми МАМИ, надявам се някой що годе значим от долнопробните ни медии да поглежда и тук.. за да види мнението на народа... и да вдянат най-после, че медиите ни са гнус!
До тук, абсолютно сме на едно мение всички...
Виж целия пост
# 13
Не, че разбирам от медии, но принципът е един "хляб (той е от вас, за да си топите) и зрелища"
Виж целия пост
# 14
Хм, колкото повече поскъпва хлябът, толкова по-кървави стават зрелищата.
Не, благодаря, не си падам по аланглето!  Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия