Печен кашкавал

  • 10 766
  • 30
 BlushВсички обичаме кашкавал, но за паниран трябва повече време, а и пърженето...Така че ще ви предложа моята рецепта.
4 яйца
250 г кашкавал /настърган/
300 мл прясно мляко
2-3 с.л брашно
малко масло
Разбиват се яйцата и се добавят останалите продукти да стане нещо като кексово тесто. Пече се в тавичка подмазана с олио и поръсена с брашно за да не залепне, в предварително загрята фурна.
Рецептата е за тавичка с диаметър 25 см., за по-голямо количество увеличаваме продуктите.Бързо, лесно и вкусно. Joy
Виж целия пост
# 1
Това е много вкусно, опитвала съм го, но не знаех как се прави. Благодаря за рецептата  bouquet
Виж целия пост
# 2
Ето какво ще правя довечера! Мерси!
Виж целия пост
# 3
Благодаря за хубавата рецепта, отдавна се канех да направя кашкавал на фурна у дома - в стола на работа често го предлагат и ми харесва. Довечера може да се отлича Grinning
Виж целия пост
# 4
А това количество горе-долу за колко порции е? И на мен ми хареса рецептата, но искам да се ориентирам за количеството.
Виж целия пост
# 5
Довечера и ние сме на печен кашкавал  chefМерси за идеята
Виж целия пост
# 6
Ммммм рецептата е супер Grinning Аз не ям пържено, а много обичам кашкавал! Това е точно като за мен Grinning
Виж целия пост
# 7
Това чудо наистина е много вкусно, но аз го знаех като кашкавален тутманик. Най-върви с айранче.
Виж целия пост
# 8
А това количество горе-долу за колко порции е? И на мен ми хареса рецептата, но искам да се ориентирам за количеството.
Според мен ако има гарнитура  newsm78 ще стигне за 4-членно семейство. Ние сме трима и ни е предостатъчно Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
ОК, мерси за отговора. Ще го направя непременно, звучи вкусно.
Виж целия пост
# 10
Наистина хубава рецепта. Често ми се случва да панирам кашкавал, който се разтича в тигана. Ето защо напоследък слагам парче от него в тефлонов тиган без нищичко и чакам да се запече някак си.
Ще опитам твоята рецепта със сигурност, само че съм на диета, а кашкавалът се оказва много калоричен!
 newsm78
Виж целия пост
# 11
Стана много вкусно. Благодаря за рецептата Simple Smile
Може би с повечко брашно ще стане някакъв тутманик?
Виж целия пост
# 12
Рецептата е много добра, ястието определено си струва да влезе в графата на често-правените.
...с лека рационализация от моя страна - всички посочени продукти в робота за 30 сек. В началото си помислих, че някъде греша пропорциите, защото сместа се получи леко рядка, но във фурната бързо се втвърди.
Освен това не изисква никакво внимание докато се пече. Пекохме го докато къпахме бебо.
Виж целия пост
# 13
И аз да си кажа. Чудото печен кашвал е вкуснотийка. Вчера за именният ден на половинката бях направила, но определено не беше основното ястие.
За следващият път мисля да вкарам малко подобрители като босилек и малки сушени доматчета.
Оценка - 6  newsm10 (учуди ме даже, че се наду при положение, че няма никакви набухватели). Децата и те го харесаха.  bouquet
Виж целия пост
# 14
даже, че се наду при положение, че няма никакви набухватели
Хонда, това си е суфле, защо да не се надуе... моето поспадна, като поизстина, де, ама пак беше супер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия