Има ли опасност от някаква зараза?

  • 1 291
  • 11
Здравейте! Не знам кого да попитам и тъй като тук сте много отзивчиви реших на вас да пиша.
Значи от няколко дни се водя,че лежа в болница, но само ходя сутрин и вечер за системи и инжекции.
Та проблемът е, че тази сутрин сестрата подготвяше една система да ми бъде включена иглата(която е на горния край на маркуча, която фактически влиза в самата банка с течността) явно беше запушена и сестрата я отпуши с вече използвана игла(която се мушка във вената) от система оставена да си виси на същата стойка от друг човек...
Съжелявам за обърканото описание, но съм притеснена и не знам как по-точно да пресъздам ситуацията...Та мисълта ми е има ли някакъв риск сега за мен, защото на мен тогава ми беше много зле и въобще не осъзнавах какво прави тя... сега ми е много притеснено Sad
Някой да даде мнение, МОЛЯ ВИ.За по-ясно ще кажа,че иглата, която влезе във вената ми беше чиста, но тази която влизаше във банката с течността(която е и доста широка и голяма) я отпуши  с използвана чужда игла

Отново съжелявам за объркания пост, но ми е каша в главата. Cry
Виж целия пост
# 1
Моля ви, някой да каже нещо! МОЛЯЯЯ!  Cry
Виж целия пост
# 2
нещо не ми стана ясно, ти не си с абокат, а всеки път те бодат с игла, така ли? И такава извадена игла от друг човек си е висяла на системата и сестрата е използвала нея или е използвала дебелата игла, която е за самата банка?
Виж целия пост
# 3
Е не са ли ти сложили абокат? Много странно, да те бодат всяка сутри и вечер и да не ти сложат абокат.А тази игла сигурна ли си ,че е била използвана.Игли се поставят в край на системата за да не се замърси докато се включи самата система, а и освен това системите са за еднократно употреба ( също като спринцовките) и след всяко използване се изхвърлят.И въобще ми звучи абсурдно това,че сестрата ще използва вече употребена игла Shocked
Виж целия пост
# 4
Ами тя е написала:

...сестрата я отпуши с вече използвана игла(която се мушка във вената) от система оставена да си виси на същата стойка от друг човек...
Shocked

Момиче, това е направо подсъдимо! Било ти е зле, сигурна ли си, че точно това си видяла? Помисли добре и ако си 100% сигурна, че е така просто кажи на лекаря, който отговаря за хората, правещи тези манипулации. Но ти си била сама със сестрата. Считай, че трябва да си подготвиш достатъчно неопровержими думи, защото съм абсолютно убедена, че тя ще отрече когато (ако) решиш да кажеш за това нещо. Ако е съвсем сигурно не бива да си мълчиш!
Виж целия пост
# 5
Вижте, нямам абокат,защото не мога да го търпя, но това не е по темата.
Сигурна съм,че видях това.И да, имаше система,зиползвана от предишен човек, която не беше махната! И да, с иглата, която е била във вената на другия човек тя почисти иглата, която влиза във самата система.
Но моля ви се кажете ми има ли риск за мен?А тва за оплаквания на лекаря и други такива е просто обречено още преди самия опит.Просто искам да знам дали да се тревожа или няма смисъл.
Мерси на всички писали досега.
Виж целия пост
# 6
Ако предишния пациент е бил заразен - може.
Ама ние няма как да знаем това.
И моля, в коя болница се случва това ?
Виж целия пост
# 7
И другия ли не е бил с абокат? много странно...
След като си видяла не е трябвало да позволяваш да ти слага системата.
Според мен трябва да подадеш сигнал в писмен вид най-малкото до шефа на болницата, ако не до по-високи инстанции.
А подобни случки на безотговорност има много- убедена съм, но на малко хора им прави впечатление. Просто бг. медицински персонал е свикнал да работи по този начин. Те самите себе си не пазят камо ли пациентите.
Виж целия пост
# 8
За подобно престъпно безхаберие осем невинни човека лежаха в либийски затвор сума години и не знам колко стотин деца са болни от СПИН! Заради многократно използвани игли и спринцовки. Не си мълчи, а съобщи където трябва и болницата да ти поеме изследванията! Известно ли е някому за какво е бил там предишния пациент и с каква диагноза!? Това не е шега, а престъпление!
Виж целия пост
# 9
Ако предишният пациент е бил заразен има вероятна опасност и за тебе.И недей да си мълчиш.Това действие от страна на тази сестра е равно на престъпление и това нейно действие заслужава обществено порицание и съответно наказание,защото по този начин не е постъпила само с тебе.И защо си мислиш,че ако се оплачеш на лекуващият ти лекар няма да има никакъв резултат.Не е трябвало и да позволяваш да ти включат изобщо системата.За да не се тревожиш и да си блъскаш главата си направи изследвания.
Виж целия пост
# 10
Има опастност - да. И то голяма.
Не знам какво да те посъветвам, защото нищо не можеш да докажеш - за съжаление. А ако тръгнеш да се оплакваш - най-вероятно ще ти кажат, че нищо не разбираш, че въпросната мед. сестра е с незнам колко си години трудов стаж, че е добър кадър, че си разбира от работата и да не ги учиш какво да правят.
за съжаление вече не останаха кадърни медицински сестри в болниците......
Виж целия пост
# 11
Станалото, станало. Има опасност от заразяване най-вече с хепатит, ако пациентът е бил хроничен носител на вируса, за СПИН нали уж твърдят че не се предва толкова лесно...Само от тук нататък не допускай това да се повтаря,ако ти е неудобно да се обадиш измисли нещо-хванало те разстройство,повръща ти се или други неща които да накарат въпросната "работлива" сестра да отложи системата, пък после или говори с някой или просто продупчи банката леко с игла и ще бъдат принудени да я сменят.
Знам че това не е решение на подобен проблем и ако тази персона наистина работи по този начин ,то тя излага на риск стотици хора...но за съжаление съм напълно склонна да ти вярвам ,че това наистина се е случило, защото съм виждала какви ли не немарливости в болниците и какви ли не самозабравили се "медицински сестри"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия