Въпрос за ПВЦ дограма...

  • 1 741
  • 10
Здравейте!
Проблема е следния: Ще сменяме дограма на кухнята и съответно на вратата към терасата на кухнята. Обаче излезе проблем когато казах, че искам да има малко прозорче- фортачка. Не можело да е по-малко от 45 см...А моя мъж е висок и ако го направим толкова, трябва всеки път да се навежда...
И още един проблем- майсторите искат половината врата да е с плоскост, а не със стъкло, защото щяла да стане тежка вратата и щяла да провисне...

Обмислям различни варианти, между които и да се откажем от тази фирма, но моля ви да ме посъветвате и вие.

Само да допълня, че терасата е остъклена и поради тази причина останалите прозорци на кухнята ще са неотваряеми.
Виж целия пост
# 1
Не всички фирми могат да правят малко прозорче. Нямат необходимите машини за това.
Най-лесния вариянт е, да се откажеш от него и да минете на вариянта с двустранния механизам за отварянето на вратата. По този начин ще спестиш малко пари от сметката си и ще можеш пак леко да проветряваш стаята.
Другия вариянт е да смениш фирмата.
Виж целия пост
# 2
Форточката може да се направи на самата врата. По този начин няма да има нужда мъжа ти да се навежда. Вратата ще е с нормална височина. Но принципно по-добрият вариант е да има двуосов механизъм, върши същата работа. Колкото до плоскостта- разликата в тежината не е чак толкова голяма, така че ако искаш стъкло- слагай. При правилно регулиране на механизмите, и ако са качествени, няма да провисне( или поне не скоро).
Виж целия пост
# 3
Да, те ми предложиха такава алтернатива- двуосов механизъм, но отново изтъкнаха, че цялата тежест щяла да пада на долните панти и ще е тежко. Дограмата, с която работят е ВЕКА, ако има някакво значение де.

А ако пък и поискам и форочката да е на вратата, съвсем ще се размрънкат, че ще тежи.
Виж целия пост
# 4
Да сложат допълнителна панта тогава.
Виж целия пост
# 5
Намерете си друга фирма! На мен прозорчето ми е точно 37 см... Аз също минавам за висок /190см./, а вратата /сега я премерих/ е 187см..  2-3 см. не са от значение, освен това когато минавам, прекрачвам прага и така, когато съм "в крачка" не опирам горе.  Сменете фирмата и... Успех!
Виж целия пост
# 6
Благодаря!
Да, има го това с прекрачването- така е. А колко  камерна е дограмата ви?
Мислех че ако е по-малка, ще е по-лесно. Още повече, че терасата е остъклена и след време и тя ще има дограма, така че си е доста изолирано.
Наистина обмислям да проверя при други фирми. Не ми харесва да си плащам и да играя играта на на този на когото плащам.
Виж целия пост
# 7
Смени  фирмата, дори и без двуглава или четириглава лепачка ако са майстори ще направят прозорче под 45см.,а и виждам че и другите са ти дали идея за крило в крилото което също е решение, за мен лично е най-практично да се сложи двуосов механизъм, така не ти се отнема от светлия отвор(немога да ги възприема тези малки "кутийки",които се получават като се правят тия мънички вентилационни  прозорчета, грозно ми стои,но това е мое мнение),и какъв е размера на вратата че да тежи тоя стъклопакет,ако се ползва качествен обков мисля че няма да е проблем, плюс това е редно да се сложи делител на нивата на прозореза които допълнително усилва врата.
Виж целия пост
# 8
Да, ще има делител и под него искат да е плоскост. Бе нещо намирисва работата май. ВЕроятно обкова не е добър и се презастраховат.
Вратата е 225см висока.
Много ви благодаря за съветите- от полза са ми. Hug
Виж целия пост
# 9
Здравейте,нека и аз да кажа това което знам.Първо минималния размер на касата зависи не от това колко добри майстори са дадена фирма,а от това с какви машини разполагат. Второ моя съвет е избери двуосовия механизъм-ефекта е същия като на фортичката,а ще ти падне цената соколо 50-60лв.И трето това с пълнежа е пълна глупост- да не провисне крилото зависи от това монтажниците колко добре ще си свършат работата,всичко е въпрос на натягане на пакета и ако се свърши както трябва тази работа няма значение че цялата врата ще е стъкло и самото им настояване за това говори за непрофисионализъм и слаби монтажници,затова избери друга фирма иначе Века не е лоша марка дограма.
Виж целия пост
# 10
 Hug, Не че исках да чуя това, но някакси точно натам ми ходеше мисълта. Натам действаме вече- скоро ще стане ясно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия