Партиди...

  • 698
  • 6
Здравейте!
Предстои ни да се занимаваме с подобни работи, та не мога да намеря информацията, която ми е необходима нито във ВиК, нито в ЕОН, а да им звъня...смисъл няма да има.
Въпроса ми е колко излиза откриването на партида за водомери...не питам за електромери, защото от познати разбрах, че е около 700лв. Но как стои въпроса при водомерите? newsm78
Другото, което ме вълнува е за чия сметка се прави това-на продавача или на купувача? Не сме коментирали този въпрос, а не ми се ще да се обаждам и да питам за всичко, което не ми е ясно  Crazy
Благодаря предварително за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 1
За ВиК партида се подава молба , документ за самоличност и документ за собственост на имота. Такси няма  Peace тоест БЕЗПЛАТНО Е  Wink
Виж целия пост
# 2
mrancho, благодаря за бързия отговор  Grinning
Виж целия пост
# 3
Сериозно ли. Преди време беше доста скъпичко. Дали има разлика дали си в блок или къща. Комшиите ни си вкарваха преди около 5 години и платиха 500лв.
Виж целия пост
# 4
Здравейте!
Предстои ни да се занимаваме с подобни работи, та не мога да намеря информацията, която ми е необходима нито във ВиК, нито в ЕОН, а да им звъня...смисъл няма да има.
Въпроса ми е колко излиза откриването на партида за водомери...не питам за електромери, защото от познати разбрах, че е около 700лв. Но как стои въпроса при водомерите? newsm78
Другото, което ме вълнува е за чия сметка се прави това-на продавача или на купувача? Не сме коментирали този въпрос, а не ми се ще да се обаждам и да питам за всичко, което не ми е ясно  Crazy
Благодаря предварително за отговорите   bouquet
Kaто говориш за купувач-просто ще сменяте титуляра на партидата или ще се включвате към съответните инсталации?
Виж целия пост
# 5
Kaто говориш за купувач-просто ще сменяте титуляра на партидата или ще се включвате към съответните инсталации?

Става въпрос за ново строителство. Така и пропуснахме да уточним това и затова питам тук. Адвокатката ми обясни чат пат  newsm78 Говореше ми за това, че прекарването, слаганаето на водомери, електромери и включване е за сметка на инвеститора (продавача), а ние ще заплатим пак някаква сума за да мине на наше име... newsm78 СЪвсем се обърках  Tired
Виж целия пост
# 6
Значи за да дойдат и да пломбират водомерите на сградата ще ви искат някаква такса.(те са две отделни но си ги плащате накуп) Грубо си спомням преди две години че излизаше около 4-5 лв. на водомер. За да стане това трябва да имате ключове от всички апартаменти за да пломбират и главния водомер, и да засекат началните показания на всички останали.
Аз се занимавах с това за нашата кооперация преди време, така че горе -долу адвоката си е свършил добре работата с обясненията - вие не плащате за присъединяване към ВиК мрежата, а за откриването на отделните поименни партиди за всяко семейство и за общия водомер и за пломбирането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия