Моля гласувайте за име с буквата "С"!

  • 4 586
  • 60
Живея в чужбина и очаквам бебе през есента.  Искам да дам име с определена българска идентичност, но да е лесно произносимо на английски.  Имам намерение да запиша и второ име -- Цвета, но се колебая за първото, което трябва да е с буквата "С". В същност от всички имена в анкетата, най-много ми харесва София, но ме притеснява факта, че напоследък е толкова популярно... Много ще съм ви благодарна за мнения!!
Виж целия пост
# 1
Светла и Стафания не мисля,че ще звучат добре в чужбина! Може би Стефани е по-добре от Стефания. newsm78 Симона е не по-малко популярно от София,така,че аз гласувах за Силвия! Peace Въпреки,че не ми е любимо име... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Aз как ги завъртях...
В чужбина би трябвало да е Симон, не Симона newsm78 Цвета-Симон ми звучи поносимо за чужбина, но Симона-Цвета - не ми харесва.
София-Цвета, Силвия-Цвета. Светла -Цвета не върви - кратко с кратко не си отива някак си Thinking Стефани - Цвета ми е претруфено.
Обаче Силвия-Цвета...хем гора, хем цветя, твърде флорно Crazy Може би София-Цвета най- ми допада. Стела по принцип не го харесвам.
А Соня-Цвета?
Егати разсъжденията ударих Crazy
Виж целия пост
# 3
най ми харесва Стефания, но в комбинация с 2-ро незнам как би звучало
Виж целия пост
# 4
Щом сте в чужбина може да го кръстиш Силви.
Виж целия пост
# 5
София -Софи
Виж целия пост
# 6
Гласувах за София - Софи.
Стефания също е хубаво, но с чуждестранна фамилия може да не звучи добре.
Виж целия пост
# 7
Зависи в коя чужбина си Simple Smile  В Италия например Стефания е много разпространено като име, също и Силвия, Стела, както и двойните имена със или без тире. Но Светла, знам от опит защото е моето име, им е безкрайно трудно да изговорят. Аз съм за София.
Виж целия пост
# 8
Мерси момичета!  Хубави мнения сте написали!  В Щатите съм и името София е в списъка на 10-те най-популярни имена за последните няколко години.  Имаме и няколко познати семейства, които избраха това име.  Не знам в България дали е толкова популярно.  Ако бебето беше момче щеше да е Стефан (не Стивън).  Стефани ми харесва, но не ми звучи българско, Стефания ми звучи добре на БГ, но има нещо тежко (не мога да го дефинирам по-добре) в името, което ме притеснява...  Четох и останалите теми за буквата С и ми харесаха Севда и Слава, но на английски не ми звучат така добре, както на БГ. 
Виж целия пост
# 9
Забравих да кажа, че плановете ми са Цвета да не е с тире, а да бъде второ име, както на Sarah Jessica Parker примерно. Ако на детето му харесва да ползва и двете имена след време -- ок, иначе не.  Макар, че в темата за двойните имена прочетох други мнения.   Тук в момента са много популярни консултантски услуги за избиране на име на бебе.  Плащаш такса от няколко стотин долара (има и по-скъпи) на специалисти (филолози, етимолози и т.н.) и те ти правят анализ на списъка с имена м/у които се колебаеш -- примерно включват всички възможни прякори, лоши рими или съкращения на имената...  Не смятаме да се възползваме, но просто исках да споделя... Очаквам още включвания...  Thanks for listening Laughing
П.с.  Имате ли идея какви старобългарски имена със "С" съществуват? 
Виж целия пост
# 10
Мама75, аз в тоя форум пиша именно защото се интересувам от антропонимия, пък и като цяло ономастика...Слагах тирета, защото тук се слага тире между двете имена... Пък и все пак трябваше да знам как звучи в съчетание... newsm78
Имам една голяма книга за българските именни традиции.
От прабългарските имаме източници за мъжки имена, много малко женски. Със С в книгата открих само Сребра.
Славянско със С - Света (непорочна, праведна), Светла, Светозара, Светослава, Свилена, Слава, Славейка, Славяна, Смиляна, Снежа (Снежана), Станимира, Станислава.
Иначе София е модерно и тук Grinning Само че не мога да намеря статистиката.
Виж целия пост
# 11
От изброените Силвия звучи най добре в комбинация с Цвета.
Виж целия пост
# 12
Стефани. Peace
Виж целия пост
# 13
На мен София Цвета ми звучи най добре.Иначе от изброените ми харесва и Стефания.
Виж целия пост
# 14
Най-много ми харесват Смила - от цвете 'смил', Сияна, Света - от стб. свет 'светлина'.
Също Севина - срещнах го в една от историческите повести на Фани  Попова - Мутафова.
Харесват ми и Светлана, Свидна, Сибина, Славея...
Мъжкото Сибин е използвано от Е. Станев в 'Легенда за Сибин, преславския княз'. Вероятно от мъжкото име по-късно се е образувало женското, значението не е изяснено.
Още имена - Смилена, Светодара, Светлена, Станила, Славена, Сирма...  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия