Молба за подкрепа за първите ни стъпки в кърменето

  • 1 281
  • 22
Мамчета ние сме на 3 дни, все още сме в болницата, но офицялно се преборихме за правото си да сме без добавки, въпреки че бяха снизходителни към резутатите от пробните кърмения от 40, 10 30 мл. /как мл. изчислиха като мерят в грамове не знам Grinning / Казаха ми е щом си категорична ...
Това не ме притеснява, а факта, че бебчо без добавката се храни 2, 1 и 4 часа.  Даже след последния маратон май още иска да суче.... Деня започна обнадеждаващо, като засука от едната гърда, потече от другата (направо се разревах като видях), но както каза бебето продължава да се кокори след глямото сукане. Аз я слагам да яде като поиска и я държа на гърдата докато пусне сама, после другата, ако иска оше пак сменяме .... Дали не си изтезавам детето?
Не искам да вярвам, че котката в двора кърми успешно, а аз не мога да се справя
Виж целия пост
# 1
Britt стискам палци да се получи fingerscrossed
Аз отначало срещнах големи трудности, но момичетата от форума ми вдъхнаха сили и кураж да продължа. Тук има много успешно и дълго кърмещи майчета и се надявам скоро да се включат Hug
Съвети относно кърменето не мога да давам, защото все още съм начинаеща Embarassed Един съвет обаче, не слушай лекари и педиатри, аз ако се бях вслушвала в техните съвети до сега сто пъти да съм я отбила( е разбира се това е в случай, че детето е здраво, развива се добре и си наддава). Гледай си детето и се води по него, то само ще си покаже кога и колко  Hug
Виж целия пост
# 2
Честита девойка Grinning
Това, което описваш, звучи много нормално и съвсем в реда на нещата - бебетата не сучат на равни интервали, а може няколко пъти да иска да суче през час по час и после да заспи за 3-4 часа, после пак маратон често сучене и заспиване за по-дълго.
Изсуканите количества също са повече от добре за 3-дневно бебе Hug
Нали следите наддаването и памперсите на бебето - след 5-тия ден трябва да спре да спада на тегло, а от 4-тия ден нататък трябва да има поне 4 напишкани памперса за 24ч и минимум 2х да е акала зеленикави към жълтозелени акита. Ако това е ок - значи всичко е ок Grinning
Виж целия пост
# 3
честито бебче и от мен,аз с моя скромен опит мога да ти кажа само да имаш голямо ама голямо търпение и ще се получи Peaceуспех и не се предавай то само си казва кога и по колко иска
Виж целия пост
# 4
Много , много благодаря!

Мен реално, което ме притеснява е, че сме много много малки. Сестрите казаха, че била ленива затова не изсуквала достатъчно (предните количества). Аз пък си мисля, че 4 часа да висиш и сучеш хич не е ленивост, тогава значи нямам кърма, обаче като се пусне детето и от бузата му изтича гъста вълтеникава течност, значи има.

Искам да питам, има ли вероятност да не захапва правилно и оттова да не може да изсука достатъчно?
Какво правим: Аз сядам удобно, слагам и коремчето върху моя корем (който удобно още е раздут  Laughing) Като отвори уста я приближавам и набутваме зърното колкото може по-навътре. Не захапва обаче целия ареол, понеже ни е малка устата, но нослето е подпряно на рърдата и брадичката също. След като пусне виждам, че зърното е издърпано и прилича на ново червило, ако мога така да се изразя. Като засуче ме заболява в първите няколко секунди, след това няма проблем, а и засега с линолин успяваме да устискаме пораженията.

Хедра, ние още сме в болницата, така че памперс не знам дори как се сменя Embarassed  . Питам сестрите, вчерашната казваше, че е пълен, днешната - малко ...  Аз я виждам, че се изхожда докато се кърмим, но не мога да видя колко е.

Тази нощ спахме няколко часа след това се будим през час да ядем по 10-20 мин. Сега да видим какво ще ни кажат на визитацията... стискайте ни  палци, моля!

Виж целия пост
# 5
Защо не помолиш акушерките да видят дали правилно поставяш бебо на гърдата. Това е много важно, първо за да не получиш разранени зърна и второ за са суче ефективно бебето. А за болката при засукване и аз я имах и то доста дълго време, но се свиква. Дори не съм разбрала кога е изчезнала.
Иначе, не се притеснявай, отначало и Алекс беше такава ленива, на всичко отгоре и доста поспалива, но да видиш сега каква е лакомница Laughing Все пак сега коремчето е съвсем мъничко и бързо се засищат. Важното е ти да си спокойна и сигурна в себе си, и нещата сами ще се наредят Hug
Колко килограма се роди бебчо и колко е спаднало теглото?
А ако не е тайна, ти в коя болница си?

П.П. редактирам, че хедра е обяснила супер това за поставянето на бебо на гърда
Виж целия пост
# 6
Продължавайте в същият дух Laughing
И на нас ни бяха направили едно пробно като бяхме в родилното и бебка беше изсукала 40мл на 2-3 ден и ми казаха, че е екстра Wink Ама и аз си я държах по повече време на гърдите и не съм я ограничавала колко време да суче и кога Grinning
Виж целия пост
# 7
Честито бебе !  bouquet

не се притеснявай, продължавай все така - правиш нещата по правилния начин.  Peace

предполагам, че дългото сучене идва не от това, че нямаш кърмя, а от това, че бебето ти се уморява и заспива. все пак до онзи ден тя се е хранила през пъпната връв и това не е било никакво усилие за нея, а сега се изисква цялата й енергия. още повече че сукането от гърда е по-трудно за бебетата, отколкото сукането от шише.

бъди спокойна, важното е, че имаш желание да кърмиш.

да ти призная, на мен и с двете деца първият месец хич не ми беше цветя и рози кърменето, но после стана прекрасно. просто се наложи да стисна зъби и да изтърпя.

успех ! Hug
Виж целия пост
# 8
нас пък като ни изписаха сучеше по 20 Peace
Виж целия пост
# 9
Искам да питам, има ли вероятност да не захапва правилно и оттова да не може да изсука достатъчно?
Какво правим: Аз сядам удобно, слагам и коремчето върху моя корем (който удобно още е раздут  Laughing) Като отвори уста я приближавам и набутваме зърното колкото може по-навътре. Не захапва обаче целия ареол, понеже ни е малка устата, но нослето е подпряно на рърдата и брадичката също. След като пусне виждам, че зърното е издърпано и прилича на ново червило, ако мога така да се изразя. Като засуче ме заболява в първите няколко секунди, след това няма проблем, а и засега с линолин успяваме да устискаме пораженията.

Хедра, ние още сме в болницата, така че памперс не знам дори как се сменя Embarassed  . Питам сестрите, вчерашната казваше, че е пълен, днешната - малко ...  Аз я виждам, че се изхожда докато се кърмим, но не мога да видя колко е.

Тази нощ спахме няколко часа след това се будим през час да ядем по 10-20 мин. Сега да видим какво ще ни кажат на визитацията... стискайте ни  палци, моля!
Тази форма на зърното означава, че бебето не поема достатъчно навътре зърното, т.е. не захапва достатъчно много от ареолата. Хайде опитай по този начин - като гушнеш бебето за кърмене, зърното трябва да се пада срещу нослето му, а не срещу устата. Погъделичкваш със зърното горната устна и под носленцето, така че бебето да си отвори широко устата и го дръпваш към гърдата, така че брадичката да се опре първа. Носът не е нужно да допира гърдата - ако се допира, просто привлечи дупето на бебето плътно до теб, така че буквално детето да се увие около кръста ти и краченцата да минат някъде зад гърба ти. Това издърпва бебето леко надолу, то извива главичка леко назад и носленцето става напълно свободно, без да опира изобщо гърдата. Така бебето може да си отваря устата най-широко и да се намести добре, за да захапе хубаво и да му е лесно да получава млякото Grinning
Да докладваш след визитацията как върви наддаването Grinning
Виж целия пост
# 10
Благодаря Хедра ще се опитам да пробвам така при следващото папкане, макар, че не съм още много изкустна в поставянето, по скоро в махането на бебето от гърдата. Като захапе и докато не реши пускане няма. Слагам пръст, дърпам брадичка, носле... само става по-ужесточено. А тя като доближи зърното посяга и лапа.

Бебчо не е наддала, но не е и спаднала на тегло. Акушерката каза, че било добре така и ще почне и да наддава. Мисля, че днес сучем по успешно, т.е. спим един час, сучем 10-20 мин, пак спим... Тече  и кърмичка по брадичката, няма такъв кеф Simple Smile.

Родихме се 2640
на първо мерене 2480
на второ мерене 2570 ( с добавка)
днес сме 2580 ( само на кърма   Party )
Виж целия пост
# 11
Честито бебе!
Мисля, че момичетата са ти казали всичко, аз само да прибавя за котката Simple Smile
Котката е спокойна, и затова кърми успешно - и през ум не й минава да се пита "абе, колко мл изпи рижото?"
Бебето си пие колкото мл му трябват. За да улесниш поставянето на гърда, можеш леко да притиснеш ареола с два пръста, т.е. така, че да стане по-остра гърдата и да може да захапе по-навътре.
Не се втелясвай в кантара (макар че сегашние ви показания са добри), щом си ака детето, значи е яло Wink
Виж целия пост
# 12
Да е жива и здрава бебка!
Аз не съм експерт по кърменето и опитът ми за сега е кратък, но мога да ти кажа, че от първия ден кърменето ни е безболезнено (а не вярвах, че това е възножно!). Надявам се след съветите на специалистите и при вас да е така и всичко да е наред! Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Здравейте, много благодаря за съветите и подкрепата.

Ние правихме много опити днес, някои от тях успешни, други не. Мисля, че не поставям зъното достатъчно навътре в устичката на бебчо, дали защото е много мъничка или защото бързо захапва малкия човек...  newsm78

Тук ни правят забележка да съм махала бебчо от гърдата, че ме била позвала за биберон... трябвало да е там само като яде. За мен все си суче, как да знам кога яде... Пък и как бебе ще ме ползва за биберон, по скоро биберона го ползват вместо гърда  Laughing Истината е, че тя суче дълго, но в един момент сама си се пуска.
Виж целия пост
# 14
Имам много да ви черпя !  cook

Хедра  , Hug

Качили сме 90 грама от вчера и сме вече с 10 грама над рожденното тегло!

Разбрах си грешката при поставянето на зърното. Значи сега правя така Ако я слагам на лявата гърда и я държа с дясната, с лявата подавам гърдата и с дясната поставям главата. В 90% от случаите ни се получава перфектно ! Работим за 100% резултат!

Имам само един въпрос. Според вас трябва ли да изцеждам кърма, освен в случаите, в които искам да замразя?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия