Бихте ли започнали работа в детска градина,ако приемат детето ви там

  • 8 033
  • 51
Здравейте.Една позната е пред следния проблем:детето и не е прието в детска градина,а на нея и изтича и неплатената отпуска.Решила е да започне работа в детска градина,за да приемат и детето и там,а и да има някакви доходи.Аз лично доколкото знам леличките взимат минималната заплата,за другия персонал незнам каква и е заплатата.
По мойта логика след като тя си намери по-добре платена работа (например след 1-2 години)и напусне градината не вярвам,че и момчето и ще бъде там.Или греша,знам ли.Може ли да я задължат да работи там,докато детето и стане предучилищна или първи клас.
Вия,майчета бихте ли започнали работа в детска градина,само и само за да приемат и детето ви.
Чак и аз почнах да си замислям,защото и на мен след 5 месеца ще ми изтече неплатената отпуска,а с този дефицит на места в детските градини не се знае дали догодина ще приемат дъщеря ми.
Вия какво мислите по въпроса.
Виж целия пост
# 1
Аз мисля, че не е добре за детето да са на едно место.
Виж целия пост
# 2
Когато дъщеря ми беше малка имаше много места в детските градини в София.
Но преди години имаше свободно място за секретарка в техникума, където искаше да кандитатства. Подадох документи, но се оказа, че трябват много стабилни връзки. Намекнаха едва ли не местния депутат или някой от министерството да се обади в инспектората за да ме назначат. Нямах такива познати и си останах на старата работа. Не се вълнувах от заплатата/малко над минималната/, просто исках да съм сигурна, че ще учи и завърши успешно.  А пък и работа почти нямаше за вършене.
При сегашнапо положение с дет. градини - ако ми вземат детето веднага почвам. Поне ще си го гледам, ще си отлежа в болнични при всяка хрема и така. Всичко в името на децата.
Виж целия пост
# 3
Чудя се всеки път когато трябва да приемат детето и някъде ли ще си сменя работата.
Виж целия пост
# 4
За детето определено ще е трудно да приема майка си като леличка в градината, а и да спазва дисциплина.
Виж целия пост
# 5
това е честа практика в Щатите защото при този сценарии майката плаща  много намалена до никаква такса за градината и хем детето е на място , което иначе не биха могли да си позволят,хем взимат и пари. Обикнов.детето е в група ,в к майката не е,т.е се виждат но не непрекъснато
Виж целия пост
# 6
това е честа практика в Щатите защото при този сценарии майката плаща много намалена до никаква такса за градината и хем детето е на място , което иначе не биха могли да си позволят,хем взимат и пари. Обикновено .детето е в група ,в к майката не е,т.е се виждат но не непрекъснато

Тук знам, че в частните градини имат някакво намаление от таксата при подобни случаи, но не е голяма отстъпката. За държавните едва ли има такава. Все пак таксата е доста ниска. Колкото до това да са в различни групи, няма как да не се засичат Ако е градина тип апартамент в частна кооперация, то неминуемо непрестанно ще са заедно. И сравнението с училище не е удачно. Там има хиляди ученици. В детска градина колко дечица има?
Виж целия пост
# 7
Не, не бих започнала работа там, където детето ми ходи на училище или ДГ.
Няма да е добре нито за мен, нито за него, нито за останалите деца.
Виж целия пост
# 8
Моя позната започна така работа като лелка в детската градина. Беше в друга група. Работи така около 2 години,после напусна. Не мисля това да е навредило нито на детето, нито нея.
Виж целия пост
# 9
В същност трябва да се вземе предвид, колко силно е привързано детето към майка си. Дали е социализирано достатъчно, за да приеме, че мама ще се грижи не само за него.
Виж целия пост
# 10
За лелка ли точно говориш? Иначе да, бих, предложиха ми като учител, но сега пък съм бременна...Та ще видим за напред. Не си мисля ,че ще им се отрази зле и на двамата , ако съм там.
Виж целия пост
# 11
Една позната направи така, но нещо резултатът не беше много добър. Детето не знаеше какво да прави - да слуша майка си или учителката. А като бяха в различни групи то искаше да е при майка си и ревеше, тръшкаше се и изобщо не беше добре.
Не бих го направила. Предпочитам да съм майка на детето си, отколкото да съм му "лелка" в градината.
Виж целия пост
# 12
Детенце от групата на дъщеря ми е в подобна ситуация. Майката е учителка, но в друга група. Прекарва част от дена при майка си. Но определено се лигави повече при нея и не я слуша. Но от друга гледна точка ако жената няма друг избор....да започне.
Виж целия пост
# 13
Вия,майчета бихте ли започнали работа в детска градина,само и само за да приемат и детето ви.

Бих  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Защо не? По време на държавната практика тази година почти веднага започнах работа като учител по заместване, детето ми е в същата градина още от края на 2004 година, когато беше в ясла, тази есен ще е 3 група. Сега от 1 септември започвам пак там, вече на постоянно място, никога не съм имала проблеми с дъщеря ми в това отношение, дори когато сме ходили с колеги на практика точно в нейната група. Понякога съм я взимала при мен към 17.30 когато съм била 2 смяна и не е имало кой да я вземе, докато издам децата от мойта си група и не съм забелязала промяна в поведението нито на децата от групата, нито в нейното. И освен това мисля, че и да иска, няма да е в групата на детето си, без значение дали е учител или леличка Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия