Как се справяте????

  • 2 994
  • 67
С жегите при вас (ако има такива ) и как ги понасят бебоците ви?? Тук, Квебек, освен температурата от 34 градуса, съществува т. нар. фактор ВЛАГА, който прави да се усещат вместо 34,  42градуса че и повече Sick Sick Sick. А влагата , повярвайте, е нещо непоносимо - не ти стига въздух. Да не говорим за бебчо, който се мъчи ужасно и незнам как да го спася Cry Cry Cry. Неможем по цял ден да висим в Търговските центрове с климатици, а и не е много полезно... То и ние се чудим за климатик, де , ама и аз незнам вече. Е, кажете, как са жегите при вас, има ли влага и изобщо как се спасявате?????
Виж целия пост
# 1
С жегите при вас (ако има такива ) и как ги понасят бебоците ви?? Тук, Квебек, освен температурата от 34 градуса, съществува т. нар. фактор ВЛАГА, който прави да се усещат вместо 34,  42градуса че и повече Sick Sick Sick. А влагата , повярвайте, е нещо непоносимо - не ти стига въздух. Да не говорим за бебчо, който се мъчи ужасно и незнам как да го спася Cry Cry Cry. Неможем по цял ден да висим в Търговските центрове с климатици, а и не е много полезно... То и ние се чудим за климатик, де , ама и аз незнам вече. Е, кажете, как са жегите при вас, има ли влага и изобщо как се спасявате?????
И тук е много влажно, днес е 35 градуса  Sick #2gunfire
Отварям проzорците, пускам вентилатор, но не директно към нас, а да бие в някоя стена... и често давам чайче.
Довечера смятам да пусна и студената вода в банята, би трябвало да охлажда допълнително.
Миналата седмица като се прибирах от работа имах чувството, че 6те припадна от недостиг на въzдух, толкова бе6е влажно  Close а иначе понасям добре жегите  #Cussing out
Виж целия пост
# 2
Ema здр,
опции за влажни/жегави дни:
-басейн-в двора , за 10 $  се купуват,стопля се водата за 30 мин на слънце-мнооо полезно! и после под чадър ,бебе вътре-ти до него..ако сте в апартамент-провери по нет за водни паркове или ком'нити басейни,и пак-на сянка,с много крем и шапка
-библиотека-имат детски час,четат приказки и ги занимават по около час едни мили лели,дават и бисквити:)
-книжарница-тук има едни бая големи,дават на бебоци да лазят и разхвьрлят на воля
-музеи, зоо(рано сутрин,хем има далавери с цените)
-тук към спорт клубовете има курсове за мами-бебета-плуване,друскане на едни топки с музика и пр..по 1 час са и тамън се утрепва 1/2 ден в ходене,игра,ядене и пр
-плей дате в къщи с майки от квартала,сменяте къщите за разнообразие
аз съм луда на тема слънце и вредите му и съм по за сенчестите занимавки..ако имате кола-аз обичам да карам и си измисляме цел далечна и не много безсмислена и в колата на АС,музика и приказки и тьй..но аз работя де,та това е к правим уикенда,за цяла седмица е по трудно..
весело лято,
Анна
Виж целия пост
# 3
Неможем по цял ден да висим в Търговските центрове с климатици, а и не е много полезно...
Горе-долу това правим. Извеждам го навън само сутрин до 9.00 4аса и ве4ер след 19.00 4аса. Само тогава се диша спокойно. Влагата тук е убийствена.
Виж целия пост
# 4
Тук е 40 градуса днес Confused,в4ера беШе 38..........опитвам се да не излизам на вьн с бебето в най- топлото време,оба4е така става ,4е в най- голямата жега сме по улиците #Cussing out.Аз ли4но смятам ,като сменя апаратмента да си взема климатик ,но за сега се подвизаваме на отворени врати и прозорци.
Тук  испанците са намерили някакво малко решение на жегата:отварят прозорците и свалят Щорите ,така влиза вьздух ,но не и топлина(до колкото е вьзможно да не влиза такава де ,при 40 градуса).Оба4е на мен ми е страШно тьмно да седя по цял ден при свалени Щори и сам си ги вдигнала ,следователно ми липсва само морето и 4адьра ,за да е пьлна илУзията ,4е се ИЗПИ4АМ(не пе4еме) #Cussing out,на плажа.
Бебко милия ,той като е оЩе мьни4ьк ниЩо не казва ,но пьк се нау4и да си иска вода Laughing.Само ,кьдето я иска на испански Shocked Laughing
Виж целия пост
# 5
Ами как, с климатици! Откак се е родил бебо, винаги на климатик е спал. И сега почти непрекъснато виси с нас в офиса, или си играе в неговата стая /офиса и т.нар. негова стая всъщност са една голяма стая, разделена на две от секция/, където климатика е винаги включен. И тук е горещо и влажно, така че... Рядко го извеждам, че наистина е голяма жега. А да ти кажа, до сега е боледувал само един път, някакъв вирус беше, температура, повръщане, растройство, през февруари мисля. Така че от климатиците няма вреда, само изгода.
Виж целия пост
# 6
Неможем по цял ден да висим в Търговските центрове с климатици, а и не е много полезно...
Горе-долу това правим. Извеждам го навън само сутрин до 9.00 4аса и ве4ер след 19.00 4аса. Само тогава се диша спокойно. Влагата тук е убийствена.
Тук до 22.00 е zадух, а Сара по това време вече спи. Ако и сутрин спи, няма начин да иzлеzне на чист въzдух, понеже в 8 вече не се ди6а. Евентуално само на прибежки до супера и обратно.  Close
Виж целия пост
# 7
И при нас е така.
А сме под покрива
Какво правя - вечер като позалезе слънцето - след 20,30 отварям широко всички прозорци и пускам тогава вентилаторите и така цяла нощ
Сутрин гледам преди изгрев да стана и затварям прозорците и пускам щорите
Караме малко на лампи но поне до 14 ч се изкарва без климатик - в стаите е 24 градуса
После почва да напича и се вдигат до 27-29/
А за децата на двора - както и Ани писа по горе - басейна на сянка, под чадъра и така до залез слънце
Виж целия пост
# 8
Тук не е 4ак такава жега,но не знам като си отидем в Б-я какво ще правим,там ве4е не се живее лятото newsm78 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Ох мен не питайте,

вентилаторът ми е като дома6ен лиубимец или по-скоро като сиамски близнак - ако не е до мен ми се струва 4е ди6ането ми спира и 6те хвърля топа. Пресу6авам бутилките с вода една след друга и все си мисля да си променя режима на живот - свеки е сега на гости в Таити на сестрата на мъж ми и в4ера като се 4ухме по телефона ни обясни 4е хората там ставали в 5 сутринта и да не ги безпокоим след 8 ве4ерта 4е вси4ки ве4е доволно похърквали. Дали и тук така да не по4на? newsm78 ама мъж ми се прибира на обяд да хапва вкъ6ти и 6те трябва сам да си готви, та може да не му хареса идеята newsm78 Ема, и тук е така с влагата и напълно те разбирам - ами аз и с този корем о6те по-ми е затруднено ди6ането Cry
Виж целия пост
# 10
цял ден сме със спуснати щори и пердета....и работят вентилаторите на 6....чак късно вечер се отварят проzорците zа свеж въzдух.....и до кога така, не zнам..... Thinking Thinking Thinking
Виж целия пост
# 11
Амеи,

твоят бебо кога 6те се яви на бял свят?

Ами аз ве4ер о6те преди да си легнем спускам 6торите, но не до край, отварям 6ироко прозорците във вси6ки стаи и така до следва6тия ден следобяд - тук поне заради морето следобяд е хладни4ко и вятърът откъм морето разхлаждаи е много приятно, но към 16 4аса следобяд навън е като в Сахара - не смея и да си покажа носа навън
Виж целия пост
# 12
tuk e mn toplo 32Co, za 1vi pat takova ljato, mn mi e toplo i e edno zadu6no, pozjala no6t spme na otvorena balkonska vrata + otvoren prozorez v kuhnjata(za6toto navanka ni6to ne pomradva!) + ventilator, ama ne sre6tu nas, 4e barzo me naduhva i samo puftja, a kato mi porasne korema o6te neznam, bez asansior sme i edvam se izka4vam do 3ta etaj, samo v kolata na klimatika mi e ok! A i krakata po4naha da mi oti4at!
Виж целия пост
# 13
Патенце, ти в кой месец си?
Виж целия пост
# 14
Амеи,

твоят бебо кога 6те се яви на бял свят?

Ами аз ве4ер о6те преди да си легнем спускам 6торите, но не до край, отварям 6ироко прозорците във вси6ки стаи и така до следва6тия ден следобяд - тук поне заради морето следобяд е хладни4ко и вятърът откъм морето разхлаждаи е много приятно, но към 16 4аса следобяд навън е като в Сахара - не смея и да си покажа носа навън
Аз пьк ве4ер затварям прозорците Confused,заЩото ме е страх да не влезне някоя хлебарка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия