За рядката кърма и разни въпроси

  • 2 551
  • 9
Здравейте момичета,
Първо искам да ви благодаря, защото вашата морална покрепа изигра огромчна роля да продължавам вече месец и 24 дни да кърмя Ивчо.
Иска ми се да ви задам няколко въпроса, които се събраха в процеса на кърмене.
1. Какво мислите за т.нар. рядка кърма - всички около мен ме убеждават, че бебчо плаче и си търси да яде на по-малко от два часа, защото кърмата ми е рядка и не го засища.
2. Какво е вашето мнение за даването на вода. На когото кажа, че Иво е само на кърма ме гледа с убвинителен поглед и започва да ми обяснява как мога да съм такава садистка и в тези жеги да изтезавам детето без вода.
За сега спирам, защото бебо плаче, утре като ми остане време, ще продължа.
Благодаря предварителон на всички, които ми отговорят.
Виж целия пост
# 1
Рядката кърма е също толкова мит, колкото и твърдениет, че ако едно бебе се остави само на кърма ще се измъчи и обезводни.

Просто не обръщай внимание на тези приказки, може и да ти трудно в началото, но като свикнеш ще гледаш на нещата по-отвисоко. Пожелавам ти да е скоро Grinning

И навестявай по-често форума, така ще се разсеят и твоите притеснения и несигурности Wink
Виж целия пост
# 2
Рядка, твърде мазна, нехранителна, миризлива, синя, зелена и пр. кърма - пълна дивотия.Кърмата на всяка майка е точно такава, каквато е необходина на детето.Съставът и консистенцията й се изменят според възрастта на детето, може би сезоните и т.н., но винаги е подходяща, можеш да си сигурна Peace
Водата - виж тя е хубаво нещо.Аз я обожавам CrazyНо бебетата очевидно нямат нужда от нея.Защото кърмата е изградена основно от вода - толкова е просто.Няма лошо, ако бебето си пийва водичка, особено в горещо време.Лошо е единствено, ако се налива с вода, която запълва стомахчето му и го кара да суче по-малко.Поради малкия обем на стомахчето на новородено, аз не бих му давала вода - по-добре да суче.Когато поотрасне и си му дойде времето - само си показва.Справка - темата ми тук някъде на същата страница, в която се хваля, че 11-месечното ми кърмаче най-сетне пропи вода LaughingПредлагала съм му още отдавна/откакто захраних по-сериозно, към 7-8-ми месец/, но той просто не проявяваше интерес.По този въпрос и по много други не мога да се отърва от усещането, че бебетата и малките деца, много по добре от нас знаят кое е добро за тях.От майките се иска само да се вслушват Wink
Виж целия пост
# 3
Обясни на близките, че понякога кърмата е рядка, именно за да засити нуждата на бебето от вода. Друг път е гъста, мазна и хранителна, за да засити глада. Тя се променя с нуждите на бебето и винаги осигурява най-доброто, толкова е просто.

Или по друг начин казано: през три часа бебето яде кърма, а в междинните пие кърма. Затова и си иска по-често, от жажда - не от глад.  Wink
Виж целия пост
# 4
.
2. Какво е вашето мнение за даването на вода. На когото кажа, че Иво е само на кърма ме гледа с убвинителен поглед и започва да ми обяснява как мога да съм такава садистка и в тези жеги да изтезавам детето без вода.

Ами и аз имах този проблем от страна на свекърва ми, която е акушерка и вече на 70 год.Тя ме обвини по същия начин и каза :
"Ми то в книгите пише..."
И аз:
" В кои книги, в тези от преди 50 год?"
А тя:
"Ми те не са ли същите?"
И аз:
" Миииии, не са!"
Въпреки това пак не повярва и аз и казах, ако може да му даде вода. Тя само това чакаше, но след като се мъчи 10 мин, олигави бебето и себе си се отказа и каза на дребо, че бил калпазанин.
Виж целия пост
# 5
Освен усилен растеж, друго не мога да кажа. Мартин ядеше на 1:30 от РЯДКАТА ми кърма...и все още яде от нея и като го гледам не е залинял  Wink Спокойно! Кърми си го и не давай обяснения много много! Важното е вкъщи да имаш подкрепа, а другите ... Wink
Виж целия пост
# 6
Благодрая за отговорите.
За пиенето на вода натискът, който ми оказват е много силен и се простира от обвинения от сорта, че детето изглежда обезводнено, до това, че аз като съм ядяла супа как съм пиела вода, а на детето не съм давала и самосъм го мъчела.
Пробвала съм да му давам вода, но без захар, той я плюе и отказва да пие.
Искам да ви питам още от известно време през нощта прави почивка повече от 4 часа и на другият ден усещам че кърмата намалява - да го събуждам ли на три часа и как да възстановя кърмата, въпреки продължителния престой.
Тъй като кърмя само от едната гърда, на тази от която не съм кърмила и се събират 7-8 часа престой и става много болезнена.
Виж целия пост
# 7
Какво значи "изглежда обезводнено"? Хлътнала ли му е фонтанелата? Като го щипнеш по външната страна на китките, кожата връща ли се веднага? Как си пълни памперсите? Как наддава?
Нашият и досега не ще да пие вода, нито сокове... Опитвала съм, още от началните му дни, но не минава, с ралични биберони и т.н. Нашата ЛЛ казва, че кърмените бебета не пият вода, защото кърмата им стига, а адаптираното мляко било по-солено.
За периода на нощните почивки не знам какво да ти кажа, защото ние имахме такъв само 2-3 седмици и тогава аз се цедях, за да правя запаси във фризера. Може би на последното хранене да му предлагаш и двете гърди, за да не се препълва едната?
Виж целия пост
# 8
Благодрая за отговорите.
За пиенето на вода натискът, който ми оказват е много силен и се простира от обвинения от сорта, че детето изглежда обезводнено, до това, че аз като съм ядяла супа как съм пиела вода, а на детето не съм давала и самосъм го мъчела.
Пробвала съм да му давам вода, но без захар, той я плюе и отказва да пие.
Искам да ви питам още от известно време през нощта прави почивка повече от 4 часа и на другият ден усещам че кърмата намалява - да го събуждам ли на три часа и как да възстановя кърмата, въпреки продължителния престой.
Тъй като кърмя само от едната гърда, на тази от която не съм кърмила и се събират 7-8 часа престой и става много болезнена.


Съмнявам че, че те са виждали обезводнено дете. С това повече се спекулира. Даването на вода е въведено, когато са започнали да дават адаптирано мляко. Това, че прави почивка повече от 4 часа през нощта да не те притеснява, ако наддавате добре. При 6-7 кърмения (ако и двете гърди се предлагат) на ден не би трябвало да имаш проблем с количеството на кърмата. На вашата възраст и моят спеше по 6 часа през нощта. После започна да се буди на три.
Нещо не разбирам защо кърмиш само от едната гърда. Предлагай и втората. Наистина не трябва да се събират чак пък 8 часа от едната да не се кърми. Когато стане болезнена поизцеждай по малко, не цялата, за да предизвикаш свръхпоризводство.
Виж целия пост
# 9
Както вече са ти казали момичетата - няма рядка кърма. Това как изглежда или пък колко често суче бебето не е показател за качеството на кърмата. В определени случаи е показател за количеството, което бързо би могло да бъде коригирано при нужда. Ако детето мокри памперсите, значи си набавя достатъчно течности. А като отказва водата, какво - на сила ли да му я даваш?! Кърмата утолява и жаждата, и глада на бебето. Моята дъщеря днес за първи път пи вода - на 7,5 месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия