Nervous Breakdown

  • 811
  • 2
Моля за помощ!  Мой скъп приятел (англичанин) неочаквано получи nervous breakdown. Nervous breakdown и паническо разстройство едно и също нещо ли са? Той е 62 годишен, в отлично физическо здраве, атлет, маратонец. Никога през живота си не съм виждала човек, който да трябва да преодолява психически проблем! Ако е счупена ръка, крак, тумор, вижда се, някак по-разбираемо е...Психически срив, фобии, страх, депресии, извън обичайните, неклинични състояния...нямам житейски опит с тях! Моля Ви помогнете с практически съвети и разяснения! Възможно ли е на тази възраст такова състояние да отключи някаква форма на деменция, Паркинсон, Алцхаймер? Чела съм, че деменцията  представлява поражения на хипокампуса, че той е, който отговаря за нашите емоции и за нашата памет едновременно. Затова има строга зависимост между двете. Ако емоциите страдат, паметта също отслабва. Изчетох каквото намерих в нета за nervous breakdown, но все някак незадоволително ми се струва:психотерапия, антидепресанти. Доколко науката е способна да се справи с този проблем? Знае ли се поне частта в мозъка, чиято дисфункция е довела до отключването на такова състояние? Предварително много, много благодаря.
Виж целия пост
# 1
Само лекар може да ти отговори компетентно, ние тук може да гадаем и да те объркаме повече.
Добре е, ако продължава, да идете на лекар.

Успех желая   bouquet
Виж целия пост
# 2
nervous breakdown не е пани4еско разстройство. ПР на английски е panic attack. Според мен това озна4ава нервна криза, което е по-разли4но. А колкото до емоцията- аз не съм лекар, но мисля, 4е на всяка възраст може да се полу4и пани4еско растройство или нервна криза. Това е следствие на стрес, който може да е натрупван с години. Истината оба4е е, 4е вси4ки тези неща, свързани с психиката, се лекуват доста трудно, понякога години наред. Разбира се, определено най-важното е психотерапията. Антидепресантите помагат за преодоляването или по-скоро за подтискането на физи4еските признаци, но не решават проблема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия