Заушка - какво да правя за профилактика на децата ми ???

  • 737
  • 3
Здравейте,

Много съм притеснена - снощи синовете ми /близнаци на 2,7 год./ имаха контакт с болен от заушка. Ние го разбрахме тази сутрин и аз съм в шок, поради факта, че нямаме никакви ваксини.
Разбрах че инкубационния период на болестта е от 10 до 23 дни, но не успях да получа адекватен отговор /вкл. и от личния ни лекар/, какво можем да направим като профилактика през този период.

Въпросът ми е, ако някой от вас е бил в подобно положение и има по-богата информация по въпроса, моля да ми отговори.
Ще съм ви много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Вероятността, ако се разболеят изобщо да прекарат заушката много леко без всякакви усложнения на тази възраст много голяма. Не мисля, че може да се направи нещо като профилактика.  Ако я прекарат сега, ще придобият естествен имунитет за цял живот.
Виж целия пост
# 2
Ето тук има доста изчерпателна информация за заушката:

http://www.puls.bg/issue/zaushka_parotit_epidemichen_parotit_issue_253.html

Дано да ти бъде полезна!

Тази пролет почти всички в нашето семейство прекарахме заушка - първо мъжът ми, после аз, и после дъщеря ми - само на синът ми му се размина. Има малка вероятност ваксинирано дете да се разболее, но и да се разболее, минава съвсем леко и без обичайните усложнения - най-леко от трима ни го прекара дъщерята. А синът ми, за когото ми беше най-притеснено, въобще не се разболя.
Виж целия пост
# 3
За съжаление нищо не може да се направи за профилактика, можеш само да 4акаш. Преди две години някъде моята бивша съквартирантка се беше разболяла от заушка, аз никога не съм я карала, а съм била в постоянен контакт с нея и не се заразих. Така 4е няма от какво толкова да се притесняваш. Ина4е тя не я кара толкова тежко, полежа няколко дни и така. Предполагам, 4е при деца ще бъде още по-лесно. Подуването на лимф. възли беше оба4е наистина доста неприятно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия