Бебето ме хапе, не искам да отбивам още

  • 1 115
  • 12
Прочетох в библиотеката това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80240.0 но искам да споделя и с вас, защото вече едвам издържам  Cry Зърната са ми разранени от хапане, никнат му няколко зъбчета едновременно и е крайно неспокоен. Не се храни, не спи, дори не сучи вече като преди, а хапе. Предлагам му чесалки, биберони, пръста си..., мажа го с Пансорал, ефектът е нулев. Много искам да продължа да кърмя, но не издържам на болката от хапането. Карам му се, стискам му челюстта, отказвам му гърдата, говоря му, но продължава с хапането. Много исках да се похваля с едногодишното си кърмене, но нещо не се получава, а кърма имам много... Дали ще отмине всичко това или така ще я караме вече... Не искам да отбивам още, но не издържам...  Cry
Виж целия пост
# 1
Търпение, ще спре най-вероятно. при мен мъката беше от 8 месеца до 1 г. и 2-3 месеца. Но СПРЯ, чудото все пак се случи.
Така че ако имаш нерви и търпение, ще устискаш Simple Smile
Виж целия пост
# 2
и аз бях така малката беше почнала да хапе, и кърменето някак престана да ми е приятно, във всеки момент аз я дебнех и треперех да не ме сръфа, но при нас беше кратко, тя се отби от раз, явно от зъбите и предпочете да дъвче лъжици и играчки,
единственото което можеш да правиш е да даваш да се суче само когато трябва да яде, иначе ще те ползва за залъгалка и от скука ни капат, видиш ли го че почне д асе лиготи а не суче го махаш, даваш му  някаква играчка
Виж целия пост
# 3
ами явно много го дразнят зъбките, давай Панадол по веднъж на ден, за да се поуспокои и да намалее възпалението във венците.
Виж целия пост
# 4
Панадол е лекарство и уврежда черния дроб, когато се дава недозирано и без нужда. Никненето на зъбите може да продължи с месеци. Не е добра практика за щяло и нещяло да се дават лекарства.
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за отговорите!
Панадол не искам да давам засега, ще поизтърпим още малко, няма как. Снощи беше голям рев преди да заспи, нищо не го успокои, а цицката не искаше и да я помирише. Никога не е отказвал да сучи, дали пък това, че му се карах и му стисках брадичката като хапеше го е отказало от сученето... Снощи се изцедих и му дадох с биберон и го изяде за нула време и чак след това взе гърдата и заспа. Днес също я отказва. Зърната са ми разранени и ми е трудно и да се цедя. Такова удоволствие изпитвах от кърменето, а сега се превърна в кошмар  Cry
Виж целия пост
# 6
    Гледай да си излекуваш зърната по-бързо,а той ще спре да хапе.Това е период,отминава. При моят син беше съвсем кратък,само няколко дена. Успявах да го дръпна щом усетех болка и той престана. Не бива да му стискаш брадичката,някак от само себе си гледай да го махнеш от гърдата. Отвлечи му вниманието с нещо,играчка или друго ...Отминава това,щом избият зъбките. Може да отказва да суче пак поради болката от поникващите зъбки. Пробвай с Дентинокс,аз мазах и с лимоново сокче венците,по мънчко. Peace
Виж целия пост
# 7
Панадол е лекарство и уврежда черния дроб, когато се дава недозирано и без нужда. Никненето на зъбите може да продължи с месеци. Не е добра практика за щяло и нещяло да се дават лекарства.
Естествено, че е лекарство, но едно болезнено зъбоникнене не мога да определя като "щяло и нещяло". Доза от веднъж на ден за няколко дни, когато е силно болезнен и възпален венеца не може да увреди черния дроб. Зъбоникненето при някои деца е много болезнено и не мисля, че е неразумно да се облекчават страданията. Освен това като се дава няколко дни поред, намалява възпалителния процес във венеца, а това не е без значение. Освен това никъде не съм чела да уврежда черния дроб. Ти къде го чете? Панадола е най-безвредното антипиретично и аналгетично средство.
Виж целия пост
# 8
sise_to, моето момче е от "чувствителните" и когато по-рязко му се скарам или му кажа "не" той се разплакваше и едно че после не искаше да суче и второ, че не разбираше защо му се карам. Та ето как успях аз да го науча да не ме хапе:
-първо-повечето кърмачета захапват гърдата СЛЕД като се насучат-т.е. дебни го кога ще се нахрани. Моето мишле добиваше една усмихнато-дяволита физиономия стотни от секундата преди да ме захапе Twisted Evil
-като захапе (или ако успееш да го издебнеш-преди да захапе) просто бързо и силно го притискам КЪМ гърдата-бебоците пускат инстинктивно. Другия вариант (на мен поне ми отнема повече време, затова не го практикувах, не мога да реагирам достатъчно бързо) е да пъхнеш малкия си пръст между челюстите му-плъзгаш отстрани на гърдата, бъркаш в устата навътре и разваляш вакуума/захапката.
-след като го отделя от гърдата лекичко изохквам и търпеливо обяснявам че така ме боли, че не бива да ме хапе и че ако още веднъж ме захапе ще го махна от гърдата и няма да му дам повече да суче. След това предварително го предупреждавам да суче леко и внимателно и тогава му давам пак.

Много са неприятни тези "хапещи" периоди, вместо да си почиваш докато кърмиш си все на тръни... Но в повечето случаи минават бързо. Но непременно вземи мерки да си лекуваш гърдите!
Успех!
Виж целия пост
# 9
Имах проблем с нахапани зърна при първото дете около годинката  Sad Много е тежко наистина, (нямам точка на клавиатурата, слагам запетая, извинете) Първо вземи мерки за гърдите и давай от шише млякото, Аз си направих един домашен мехлем, В гъша мас (може и свинска) попарвам цветове невен, Може да се прецеди, може и така, Мажа зърната и слагам марля върху тях и тогава сутиен, Оправих се за 3-4 дни напълно,
Бебето хапе и когато се е нахранило, Давай да суче само когато е наистина гладен и му предлагай проста чесалка за зъбките, докато се възстановиш от нахапванията,
Желая ви успех с кърменето и никненето на зъбките!
Виж целия пост
# 10
Аз давам Дентокинд,когато ни никнат зъбки.хомеопатично е и много успокоява. Peace
Виж целия пост
# 11
Имах такъв проблем с дъщеря ми. Четох насам-натам, и аз като теб питах, пробвах каквото ми бяха казали и уж нямаше никакъв ефект, но в крайна сметка нещата се оправиха от само себе си. Възхищавам се на упоритостта ти да кърмиш. Опитай се да издържиш още малко, дано премине бързо!
Виж целия пост
# 12
Момичета, ние отново се кърмим успешно Grinning  имаме си ново зъбче. Засега сме добре, но не ми се мисли какво ще последва при следващото и по- следващото зъбче...
Благодаря на всички ви   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия