Поддържащи колани за бременни

  • 10 758
  • 10
Здравейте, мами!

В момента съм бременна в петия месец, но вече ме боли кръстът (то отдавна де..  Blush).  Та въпросът ми е относно коланите за бременни, които ти поддържали корема и кръста - на вас подействаха ли ви? Облекчиха ли ви болките? Много се замислям да си взема, но не знам ще ми върши ли работа...
Попитах си мамите в отчетните, ама там никоя не е ползвала и са чували негативни неща за тях от лекарите си (аз, естествено, забравих да питам моя док за това...  Blush) Та затова пускам тема тук - предполагам, че повече хора ще я видят Simple Smile

Мерси за отговорите предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей! Аз също се бях интересувала от тези колани, но докторът, следящ бременността ми каза, че не е желателна употребата им. Също така ме посъветва да нося свободни дрехи, тоест да няма нищо, което притиска корема ти. Болките в кръста наистина са много неприятни, но са част от бременността. Гледай да се щадиш, не вдигай нищо тежко, почивай повече, движи се, но без да се преуморяваш.

Лека бременност и здраво и весело бебенце!
Виж целия пост
# 2
Аз съм ползвала такъв колан и бях много доволна, не съм го сваляла. На мен ми беше много удобен и ми свърши работа. Започнах да го нося в петия месец, не съм имала болки в кръста, към края на бременността, разбира се, ме болеше тук-там, но нищо сериозно. Не съм се консултирала с моят лекар дали ми го препоръчва... newsm78 и на мен поне не ми е навредил по никакъв начин  Peace
Виж целия пост
# 3
Не съм ползвала такъв колан.Бях питала АГ - то си като бях бременна , но той не ми го препоръча.Верно , кръста наболява , но не си мисли , че с колана ще ти мине .Още повече в тази горещина да си препасана и с колан newsm78 .Носи по свободни и леки дрехи , повече си почивай .Лично мен като ме болеше кръста ми ставаше по - леко не като лежа , а като се разхождам , но при всеки е индивидуално , тялото само ще ти подскаже. Радвай се на бременността си , а тези болки ще забравиш много бързо Peace
Виж целия пост
# 4
Не съм ползвала
Виж целия пост
# 5
да, ползвах и ми помогна много. не само за кръста, а и за тазовите болки по-нататък, тъй като отнема от тежестта. още една допълнителна екстра: носенето на колан драстично намалява риска от инфекции на уретрата, тъй като натискът намалява и съответно, не се задържа урина. намалява и ходенето до тоалетна. българските лекари нещо са напред с материала, тукашните не са открили противопоказания все още  Laughing коланът не е върху корема, а под него, няма как да го стяга. материята на хубавите колани е изключително мека и проветрива.
Виж целия пост
# 6
Благодаря, момичета, за отговорите  Hug

Аз точно сега също не мисля да слагам - най-вече заради жегите де - и гола да ходя пак ще ми е горещо, та не мога да си представя какво ще е с такъв колан  Crazy 

Simplyaven, момичета са ми казвали, че БГ лекарите не ги препоръчват, защото отслабвала мускулатурата - нали коланът прикрепя и мускулите ти ги "хваща мързел" - няма нужда да работят с пълна пара и съответно не го правят.  Иначе плюсовете, които изброяваш много ми харесаха  newsm10

А за свободните и леки дрехи - да, такива нося.  Нямам възможност за "повече почивка" - на работа съм плътно до 18ч. поне..., че и до по-късно... Така че този вариант е абсурден.  Нямам и особено много време за разходки (е, 30 мин. сутрин и 30 мин. след работа ги въртя, ама за повече се изморявам..), а кръстът ме заболява при повече разходка... Така че единственият ми вариант си остава коланът...  Sunglasses
Виж целия пост
# 7
за кои мускули става въпрос? по принцип големият корем натоварва най-вече ставни връзки, кости и твърди структури. реално само мускулите на влагалището поемат тежест, но тя не е особено полезна. за стягане на влагалищните мускули - Кегелови упражнения всеки ден, които в допълнение към колана предпазват и от свличане на влагалището. ползите от колана са много, за противопоказания аз не съм чувала.
Виж целия пост
# 8
хм.. добър въпрос ми задаваш - не знам как да отговоря  Joy Направо си ме убеди да си взема колан (не че съм била на друго мнение де  Crazy)

Много мерси!  Peace
Виж целия пост
# 9
Лично аз не съм ползвала ,но се бях замислила по едно време да си купя.Обаче коремът ми беше мъничък и не ми тежеше и сякаш затова се отказах !!Но иначе съм на мнение ,чи има щадящи функции-така ,че който прецени е хубаво да си носи такъв.Полза има само-вреда не виждам Peace
Виж целия пост
# 10
хм.. добър въпрос ми задаваш - не знам как да отговоря  Joy Направо си ме убеди да си взема колан (не че съм била на друго мнение де  Crazy)

Много мерси!  Peace

за нищо   bouquet ако имаше как, щях да кача тук цяла лекция за коланите, която имам от акушерката ми тук, но не мога да я препиша. най-съчествени са ползите за здравето - удобството дори е на заден план. когато избираш, задължително мери на място. ако не дават, иди на друго място, но не купувай без да си пробвала конкретния колан. всеки човек има индивидуална структура и извивки на тялото, не всеки колан ще ти е еднакво удобен. трябва буквално да не го усещаш, разходи се с него малко, трябва да не пречи на никакви движения  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия