Дали ще отпаднат бабите като вариант?

  • 4 883
  • 77
Мисля си...навремето бабите гледаха децата. До предучилищна ги гледаха. Баба беше синоним на хрупкава домашна баничка, разходка, затваряне на зимнина...Това днес все по-рядко се среща. Бабите или работят или...и аз не знам какво правят, но не гледат внуци. Рядкост е. Веднъж ,в пристъп на мъчителни мисли как нямам никакво време за себе си, обещах на дъщеря ми да гледам децата й, за да може тя да има време да се развива. После ми се роди още една дъщеря, така че обещанието се отнася и за нея. Wink  И все по-често се замислям. Може би след време бабо-гледането изобщо няма да се практикува. Само детегледачки, детски центрове или направо гледане по интернет  Laughing. Вие какво мислите?? Ще гледаме ли внуци или ще си отиграем... Laughing
Виж целия пост
# 1
Майка ми ни е раждала на 20 и 22 години.Когато аз раждах  децата си тя едва имаше 50г, предстоят и още доста години труд, докато се пенсионира.Какво предлагаш-да напусне? ooooh!за да меси баници?И какво знаи-аз да се "развивам"докато тя отглежда внуците?Не би ли трябвало аз, преди да зараждам, да съм се поразвила вече? Whistling
ПП, баба ми рядко ни е гледала, тя също работеше.Ходехме си на градина/ясла.Дори нямам село, на което да ходя ваканциите.И майка ми се е "развила"" без екстрата баба, така и аз...
Виж целия пост
# 2
Това е в много далечното бъдеще, но смятам, че бих гледала внуците си. По-точно, бих помагала в отглеждането им, без обаче да се заробвам. В никакъв случай не искам да бъда смятана за безплатна детегледачка.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Да си знаят бъдещите кандидат-свати, едва ли ще гледам внуци. Сигурно ще работя до дълбока старост подобно на останалите си колеги.
Виж целия пост
# 4
Каква е пенсионната възраст за жени?Замисляли ли сте се?Хахахахаха,ще инфарктираме по бюрата повечето, кви внуци, кви 5 лева Mr. Green
още малко пп-мразех да стоя при баба ми,забелязвам същото и при голямата, предпочита дядо си Laughing
и още малко-голямата си ходи на градина, малката е с детегледачка, а скоро и на ясла.Баба им да си ходи на работа спокойно, после да почива и когато и кефне-да дойде да им се порадва.Лютеница и компоти има и в магазина.А от баница се дебелее, айдееее WhistlingВ този ред  на мисли-мразех, когато ми тикат филия-яж бабе....аз-пубертет дебел-ама те-яж бабе,,,нищо не ядеш бабе... ooooh!
Когато майка ми се пенсионира, децата ми ще са големи и няма да имат нужда от баници-сами ще си ги месят дет се вика Laughing
Виж целия пост
# 5
Според мен те вече са отпаднали. За себе си съм си обещала, че ще гледам внуци.... Но с този ритъм на живот дали ще ги дочакам ?!
Виж целия пост
# 6
Точно тези дни се замислих над този въпрос, моите деца ги гледа баба им през ваканциите, но с не голяма охота, не работи от 15 г., но и деца не и се гледат и аз се замислих, ако съм в нейното положение как бих реагирала, все си мисля, че ще направя всичко възможно да съм в помощ, и дано си остана с този акъл.
Виж целия пост
# 7
Каква е пенсионната възраст за жени?Замисляли ли сте се?
60 години?
Аз не мога да си се представя като баба на разположение 24 ч. в денонощието. Но все си мисля, че когато мога, ще помагам.
Виж целия пост
# 8
всъщност-59г.обсъждаше се да е 65г Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Не ми допада практиката от миналото бабите да отглеждат децата. За мен идеалният вариант е детето да е с майка си до две или тригодишна възраст и след това на ДГ. Разбира се живота често ни кара да взимаме решения според обстоятелствата.
Виж целия пост
# 10
И аз смятам, че ми е много далеч това време. Едва ли ще бъдем на разположение 24 часа, но се надявам да помагаме. Естествено ако Дияна и Алекс разрешат Simple Smile

Разликата ми с мама е 20 години. Баба ми е била на 38 години. Работеше, но когато мама се разведе отидох да живея при нея. Аз ходех на занималня, баба ми и дядо ми работеха на смени. Гледаха ме. Вуйчо ми също помагаше (обичам те миличък  Flowers Rose). По-скоро аз съм му била занимавка, защото когато съм се родила той е бил на 12 години Simple Smile
Когато родих Дияна мама беше на 49 години. Работеше. Помагаше ми много, най-вече през уикенда.
Виж целия пост
# 11
Не знам, не се замислям и не ме интересува  Peace
Всичко е въпрос на гледна точка, на желание, на споразумение, на компромиси. Няма крайни изказвания, има просто живот.  Blush
Виж целия пост
# 12
Моята майка и свекърва ми още работят...така,че няма вариант да гледат внуци
Надявам се като имам внуци да мога да помагам постоянно
Виж целия пост
# 13
аз не бих гледала внуци както не искам майка ми или свекърва ми да ми гледа моите деца.
на тяхната възраст нито имамт физическата енергия нито съвременен подход - не биха възпитавали детето в духа на времето както бих го правила аз. съответно надали аз ще мога да го правя с внуците.

аз отсега съм казала, че с мъжа ми ще им наглеждаме яхтата, с друго да се оправят Mr. Green

може би има значение това, че и мен не ме е гледала баба ми, ходила съм от 1-годишна на ясла, баба ми се пенсионира като бях 4 клас.
Виж целия пост
# 14
Ами трудно е нашите две баби да гледат дъщеря ми, освен през отпуските.
Причината е много проста- работят.
Моята баба се пенсионира на 55 г., тогава аз бях на 3 и съответно не съм ходила на ДГ.
Да обаче, сега майка ми ще се пенсионира на 60 г.- дъщеря ми ще е на 8 и най-трудните години, свързани с гледането й ще са минали.
Просто времената се промениха!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия