За трудовата книжка-спешно.

  • 1 713
  • 5
Момичета напускам работа и в Петък ми е последен работен ден в тази фирма.Но счетоводителката нещо ме мотае с трудовата книжка и казва, че ще ми я попълни и върне след десетина дни.Но на мен ми трябва, защото от Понеделник съм на нова работа и там също ми искат трудовата книжка.Моля, кажете ми дали има право счетоводителката да ми задържа трудовата книжка, няма ли нещо което да я задължава да ми я даде попълнена и приключена в последният ми работен ден във фирмата?
Благодаря за отговорите Ви предварително.
Виж целия пост
# 1
не мисля че те мотае за кеф.просто ти напускаш в петък,а тя в понеделник трябва да направи всички вписвания и заверки.ако има някакви пропуски или разминаване с  подадените данни в НОИ всичко трябва да се засече и оправи.ползвани или не отпуски-платени и неплатени и те трябва да се оправят.на всеки работник се прави досие и всичко трябва да е изрядно.
на едната колежката при напускане книжката беше готова само за 10 минути,но тя имаше 3 години трудов стаж при нас.на другата със стаж 13 години отне 5 дни.
Виж целия пост
# 2
 Peace на новата работа.
Виж целия пост
# 3
По принцип се приключва след като напуснеш. Едва ли в новата фирма ще са толкова учудени, че не я носиш на първия ден.
Виж целия пост
# 4
"Вписване на уволнението и възстановяване на изгубена трудова книжка
Чл. 350. (1) При прекратяване на трудовото правоотношение работодателят е длъжен да впише в трудовата книжка данните, свързани с прекратяването, и да я предаде незабавно на работника или служителя."-
...из любимия КТ.

Неизпълненията на правните норми се санкционират от съответната РИТ.
Когато пък съм приемала хора на работа, а и аз съм човек, при подобни ситуации /забавена ТК от предходен работодател/ за мен никога не е имало проблем също да изчакам десетина дни. Имала съм случай на нарочно забавяне от по над месец и докато човекът се оправи просто сме издавали нова ТК, а набраният до момента стаж сме зачитали от момента, от който са ни били представени документи за него. Не е голям проблем.



Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите Ви.Просто не бях много наясно с тези неща.Между другото имам само 11 мес. стаж във фирмата и мисля, че не трябва да ме бавят с трудовата книжка толкова дълго.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия