Към бременните в 9 месец

  • 32 901
  • 34
Как се справяте с чакането? Имате ли подготвителни контракции? Приготвихте ли всичко за бебето - дрехи, легло, количка, шишета ... ? А нещата за родилното? Страх ли ви е от раждането?
Аз ще се побъркам вече ... Само вкъщи си стоя - много е горещо и навън ми става лошо, краката ми са подути целите и въобще не ми се излиза. Единственото ми разнообразие е когато ходя до някой магазин за бебешки неща, иначе само пред компютъра стоя.
Четох че при бъдещите майки имало симптом на "виенето на гнездо" - да чистиш и подреждаш за бебето, но на мен честно казано нищо не ми се прави. Искам вече бебето да се ражда и да се приключва с това чакане, но същевременно ме е страх много.
Виж целия пост
# 1
Здравей от мен!Аз незнам защо си бях навила на пръста,че ще родя доста преди термина,но уви все още чакам.......И на мен така нищо не ми се прави вкъщи - мързи ме да чистя,да измия чинийте и т.н.Иначе нещата за бебо са готови от един месец сигурно,тъй като нали бях решила че по-рано ще раждам. Grinning Иначе мен много не ме е страх от раждането - само искам да почва и да се свършва,че тва чакане........И за разлика от теб на мене все ми се излиза,направо не ме свърта вкъщи.Обаче пък ме болят доста костите на таза и ми е малко трудно да вървя,ама пак не се спирам де..... Grinning И чакам ли чакам.........Дано да е по-скоро!Леко и безпроблемнно раждане ти желая!  bouquet
Виж целия пост
# 2
А защо темата е само към тези, които са бременни в 9-ия месец, не може ли и към тези, които доскоро са били в 9-ия?  Mr. Green
Никак не се справях с чакането - бях си навила, че ще родя по-рано и че няма да чакам до термина, защото просто не издържах вече! За мой късмет родих 2 седмици преди очакваното събитие  Peace
п.п. и добре че бях приготвила за бебето всичко предварително - нямаше начин с огромното си туловище и подутити крака да ходя където и да било   Embarassed
Виж целия пост
# 3
Здравейте! Аз също мислех че ще родя доста преди термина си, защото през цялата бременност бебчето се движи по-напред с размерите, но все още няма никакви признаци за раждане. Слава богу нямам някакви неразположения за сега - чувствам се добре, само ме е страх да не би бебето да стане прекалено голямо докато реши да се роди. Иначе и аз не съм се разчистила в къщи повече от обикновено. Rolling Eyes Дано при всички ни раждането да мине леко и безпроблемно.
Виж целия пост
# 4
Нямах търпение бебчето да се роди-и двата пъти бях приготвила и купила всичко необходимо за новия човек.
Виж целия пост
# 5
Май всеки иска да роди преди термина Joy Аз също бях убедена, че ще родя по-рано. Да, ама преносих. Последните седмици мислех, че ще откача. Бях изнервена и зла  Blush незнам милото как ме изтърпя. Излизаше ми се, но корема много ми тежеше и тогава реших да гледам сериали, от онези по 22 епизода по 3 сезона Mr. Green Успях да изгледам цели 3
За гнезденето - при мен не се прояви. Събрах багажа за болницата като влязох в 8-я и това беше.
Леко и бързо раждане Hug
Виж целия пост
# 6
Аз скоро ще вляза в девети месец, но вече съм доста подута и тежка, бебето ми върви по-голямо и много ми се иска да родя поне 2 седмици по-рано Praynig
С първото ми дете нямах симптоми на гнездене, а сега единстените симптоми са да подготвям каката за училище. Тя си е направо мацка вече и обикаляме магазините за дънки, маратонки, раници и т.н. Вече има два чифта дънки, панталон, модерен  спортен екип, нова блуза, но иска още доста неща. И всичко е вече от дамската номерация ooooh! Сега ще пада подгъване на крачоли Rolling Eyes Предварително бях накупила всичко за бебето, за да мога сега да купувам за каката, че не бих могла да им смогна наведнъж...
Виж целия пост
# 7
Първите си 2 деца преносих с по седмица. Никакви надежди не тая, че ще родя по-рано.  Grinning
Почти нищо не съм купувала, изпрала или приготвила още. Правим ремонт, аз се занимавам с майсторите и това гълта всичкото ми време и енергия. Големите ми деца са с майка ми на планина, но си идват в събота, така че няма да ме оставят да скучая.  Simple Smile
Е, гледам да не се вея навън в жегите, но и да не прекалявам с лежането. Между другото, мен седенето пред компютъра адски ме тормози, получавам контракции. Както и шофирането и возенето в кола по равните софийски улици...
Виж целия пост
# 8
Присъединявам се към вас чакащите термина ми е 3.09 и вече се побърквам постоянно за това мисля кога ще е как ще мине нямам мира ден и нощ че и всички покрай мен са в очакване много съм неспокойна страх ме е как ще мине всичко,а между другото ми е второ раждане а аз съм много по притеснена моля се на бог всичко да завърши добре.Поздрави и леко раждане на всички от мен.
Виж целия пост
# 9
   Аз ще раждам след 4-5 седмици и как ще издържа дотогава, не знам !  Crazy Много ми тежи коремът, постоянно ми е горещо, не може да се пи нито денем, нито нощем...  Sick За гнездене - абсурд, аз като измета и измия апартамента, се измарям адски много, какво остава за нещо повече...  Confused
  А как са тези с близнаците, хич и не ми побира акълът !  Whistling
Виж целия пост
# 10
Много е лошо, като се настрои жената, че ще роди по-рано, защото всеки ти казва: Ти като влезеш в деветия и вече можеш да очакваш всеки момент да се започне. А пък то не е съвсем така. Е, има и късметлийки, които раждат 1-2 седмици преди термин. Аз също искам да родя по-рано. И май ще ми се усмихне щастието, защото бебето си седи дедалищно и това е. Терминът ми е на 27.09, но днес ходих на консултация и лекарката ми каза, че 10-тина дни преди това ще можем да изберем дата и - под ножа. Сега тия 20-30 дни ми се виждат страшно много да ги чакам да минат, а кога се изнизаха 8 месеца newsm78, така и не разбрах.  Не излизам никъде, но нямам и желание. Слава богу не наддадох много кг, не се подувам, нямам никакви оплаквания, просто ми се стои в къщи и това е. Прочетох много криминалета /книжарница мога да отворя вече/, сега шия гоблен, глася дъщеря ми за училище, шетам си из къщи и ми е много приятно. Е, корема понатежава вече /бебето е към 2,5 кила/, уморявам се бързо, подпира ми ниско долу, бебока блъска отвсякъде, корема ми на Х стана вече, но няма как. Ще се изтърпи още малко.

yani_cat, ти, ако не греша, си с планово секцио. Така че имаш шанс да се оттървеш по-рано. Само търпение, мила! Знам, че накрая е най-гадно, но и през това трябва да се мине. Освен това бебето има нужда да расте още в корема. Гледай от към тази страна - че така за бебето е най-добре. Занимавай се с нещо приятно, мързелувай си на воля - сега ти се е паднало. После и да искаш - няма Simple Smile. Леко добременяване и раждане!
Виж целия пост
# 11
май,май на всички ни се иска да родим по раничко Praynigобаче да не бъдем егоисти,сега през този месец децата стават умни и затова е хубаво да си изкарат поне до датата. И мен ме морят жегите,оЩе повече в испания където живея Sadрадвам се че досега качих само 6 кг и нямам никакви оплаквания,даже чистя като луда почти всеки ден Laughingуспех на вси4ки и леко раждане Peace
Виж целия пост
# 12
Ох, аз пък не искам да се ражда скоро. Не мога да свикна с идеята, че бременността ще свърши. Майка ми каза, че за пръв път чува бременна да иска бременността да продължи повече. Терминът ми е на 9.10, но бебето е седалищно и съм с много малко води и лекарят каза, че надали ще се обърне. Не може да ми излезе от главата, как са раждали жените на времето седалищно и то с тесен таз. Това просто ме ужасява, не е човешко.  Cry
Виж целия пост
# 13
На мен ми предстои да родя на 8ми! Praynig/планово секцио/Почти всичко е готово за появата на малката ми любов след седмица Heart EyesОт самото начало на бременността мислех,че ще родя по-рано,а сега съм убедена,че ако не беше насроченото секцио щях да си пренося като пич!Бебка не дава никакви признаци-още е много високо,водите са си доста,плацентата може да изкара месец поне,тоновете идеални,никакви контракции или болки!
Нямам търпение да си я видя и гушна миличката ми кукличка!Не крия,че панически ужас изпитвам от раждането!!Толкова ме е страх,че понякога не зная къде се намирам!Искам да заспя и да се събудя в деня на изписването LaughingВярвам в Бог много силно и зная,че ми е написал нещо прекрасно в книгата си,за раждането и за бебето Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Успех на всички майчета,които като мен с трепет очакват тази невероятна с нищо сравнима среща Heart Eyes
Виж целия пост
# 14
И аз след няколко дни влизам в 9-ти месеца и вече почти всичко ни е приготвено за бебето като до края на седмицата смятам всичко за болницата и бебето да е готово. Честно казано нямам усещането, че скоро ще родя, но така ми е по-спокойно. Иначе вече съм доста изнервена, стоенето вкъщи ме депресира и се чувствам като тюленче. За чистенето - искам всичко да е чисто и подредено, ама хич не ми се занимава с домакинство.
Пожелавам на всички, на които им предстои леко раждане и здрави бебета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия