Минерална вода за косата

  • 7 108
  • 33
Полагам достатъчно грижи за косата си.Ползвам маски,балсами,масла,стимуланти и т.н.Когато бях на море забелязх,че въпреки всекидневното излагане на слънце и мокрене с морска вода и такава от басейна,косата ми изглеждаше чудесно.Жива,с блясък.Когато се върнах тук забелязах,че е по-суха,стои като изгорена,не е жива.
Мисля/опровергайте ме,ако не е така/,че разликата се дължи в твърдостта на водата.Та искам да попитам,дали ако започна да я изплаквам с минерална вода,състоянието й ще се промени?Някой ползвал ли е този начин за съживяване на косата.

П.П:Забравих да кажа,че и на морето и в София използвах/м същите продукти за коса.
Виж целия пост
# 1
Ескейп, ти съвсем изтрещя! ooooh!
Кво ти е на косата?
Много си ти е добре, даже Crazy

Но виж, за минералната вода.... Thinking
...много зависи от извoра, от който е вадена.
Значи, не трябва да е много плитък,
но пък в никакъв случай не бива и да е дълбок.
Точната дълбочина, където водата е с най-
вълшебното влияние върху косата е 16м и 48см.
Също така съм чувала, колкото е по- на северозапад извора,
толкова е по- напоена с минерали за коса.
...а пък и, ако е на южен склон- още по- добре Peace Laughing
Виж целия пост
# 2
Ма Рускеее,не трябваше пред всички да казваш,че съм изтрещела!Сега и те знаят!

Отивам да си търся подходящия извор за косицата,но преди това ще мина през вас.

Мислех,че някой ще прояви съчувствие. ooooh!
Виж целия пост
# 3
 Па те сами ще стигнат до тоя извод, като те четат

Ела. У нас тече такава- Лозенска натурална Wink Hug
Виж целия пост
# 4
Esscape, а на морето ползва ли слънцезащитни продукти за коса като слънцезащитен шампоан за отмиване на хлорта и солта и маска, слънцезащитен хидратиращ спрей, кристали с UV защита примерно ?
Виж целия пост
# 5
Руске,и аз те обичам!

Иля,нито една от изброените глезотии не съм ползвала,но я изплаквах веднага с вода като излизах от басейна.Но косата ми там си беше нормална.
Виж целия пост
# 6
Па те сами ще стигнат до тоя извод, като те четат
                     Вий ма мислити за савсем задръстина. Аз още като прочетох заглавието си викам я да видя кои са тия изтрещелити  hahaha...
Виж целия пост
# 7
Предполагам се е изтощила от слънце,вода.
Моята фризьорка мие косите на клиентките с минерална вода,та е все тая,от нея става само по-мека и хвърчаща.
Виж целия пост
# 8
Еее,един човек да ми отговори на въпроса.
Вие ме взехте за Меа. Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
Да, минералната вода е полезна за косата! След измиване я изплаквай с топличка - за предпочитане Девин, но и другите стават. Използва се също за отмиване на маски - тогава ефектът им е още по-голям. Peace
Виж целия пост
# 10
Изобщо не е странно, че след морето ти се е изтощила косата. Слънцето силно уврежда косата. Морето и басейна също вредят. Веднъж стоях с вързана на опашка коса няколко часа под слънчевите лъчи. След това кичурите, които бяха изложени на слънцето веднага изсветляха - станаха русоляви, а имам кестенява коса. И след това в продължение на няколко години тези кичури бяха по-сухи и увредени и се накъсваха по-лесно.
Виж целия пост
# 11
 мисля,4е ве4е хората измислят куп глупости...като про4етох темата щях да припадна hahaha
Виж целия пост
# 12
Аз пък съм съгласна с твърдението на Escape, че твърдостта на водата влияе върху състоянието на косата.
Но минералната вода няма да ти свърши работа. Косата става една такава много странна, мека и трудно податлива на обработка после. Confused
Виж целия пост
# 13

Иля,нито една от изброените глезотии не съм ползвала,но я изплаквах веднага с вода като излизах от басейна.Но косата ми там си беше нормална.[/b]

Нормално е да ти изтощена, щом не си ползвала слънцезашитни продукти.
В момента косата ти е вече доста изсушена и минерална вода абсурд да помогне.
Най- добре си вземи силна хидратраща серия- шампоан и маска, за да я подхраниш и възстановиш.  Peace
Виж целия пост
# 14
Напълно подкрепям мнението на Иля. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия