Какво се прави след забелване на пишката?

  • 37 367
  • 39
Подръпвам пишката на малкият ми принц от както се е родил,до степен която позволява да не го боли.Имало е топчета смегма,но винаги са излизали и никога не са създавали проблем.Снощи обаче,когато го къпахме на пишата му имаше...как да го обесня-половината ми главичка беше като в пръстен от беличкото.Днес сутринта го заведох при педиатърката и тя му забели пишата,цялата.Малкият много плака(и аз с него)Това,което ме посъветва тя е ако ми позволи бебо да му изчистя беличкото с марля,потопена в риванол и после само да дърпам пишата вечер,когато се къпем.
На мен обаче някакси това не ми е достатъчно,няма ли някакъв начин да успокоя болката,милото бебе вече 5-6 часа почти не спира да си плачка и ми се къса сърцето,сега заспа изтощен,но не спи спокойно.
Друго-няма ли опасност сега,когато пишата не е защитена от онази ципичка,която си имаше да се получи някакво възпаление
Виж целия пост
# 1
така е както те е посъветвала педиатърката, поддържай личната хигиена голяма, след като си го почистила с реванол може да му слагаш diprogenta, съдържа гентамицин
Виж целия пост
# 2
Ако почистваш пишата редовно,както ти е казала педи,няма да има проблем,а за да го облекчиш малко сега в началото можеш да го мажеш с най-обикновен вазелин 3-4 дни,докато се успокои пишлето.Но забелена веднъж,трябва редовно да си я обелвате цялата и да я почиствате с риванола,защото пак може да зарасне и после пак трябва да му я отлепват!
Виж целия пост
# 3
Е това което е направила педиатърката ви е голяма глупост   ooooh!  Забелването на пишлето се прави само от хирург...  На моя син я забели детски хирург,когато беше на 3м.,не го заболя изобщо.Моя съвет е да го заведете при специалист.
Виж целия пост
# 4
Нас ни забелиха в Пирогов  дали беше хирург не знам, но просто доста силно го дръпна и то се забели.
След това обаче беше голям рев..не можеше да пишка изобщо и така часове.
Пак до Пирогов ходихме, в нощната смяна, докторът както си беше кръстосал краката на масата, така и не ги свали - изобщо не се развълнува. Каза риванол компреси и това е, добре че до следващата сутрин горе долу мина.
Виж целия пост
# 5
Забелването беше необходимо,защото малкият беше получил възпаление,незнам дали тя или някой друг е трябвало да го направи.
Преди малко го събух голичък и се изпишка и то много,без да плаче.Памперса дали го дразни сега.
Изобщо незнам какво да правя иде ми да си оскубя косите,но няма да помогне.
Трябва ли д го заведа при друг лекар и ако да какъв?
Виж целия пост
# 6
Ще видиш че съвсем скоро ще спре да го боли, но за да не слепне пак трябва всеки ден да забелваш и измиваш хубаво със сапун, а след това да мажеш с нещо мазно (вазелин или бебешко олио).
Риванола според мен дразни много и не бих слагала.
Виж целия пост
# 7
Направи му компресче с реванол. Слагаш реванол на една марля, поставяш го на пишката и слагаш памперса отгоре. Така около двейсетина минути. Няколко пъти на ден. Много облекчава.
Виж целия пост
# 8
Според мен ако до утре не се оправи т.е. не спре да плаче ,заведи го при детски хирург.Иначе компреси с риванол би трябвало да помогнат  Peace
Виж целия пост
# 9
Дърпай до където може. Ще му мине, но в никакв случай не допускай да zалепне отново, ще преживеете същото. Най добре е самички в къщи, малко по малко, стигне ли се до доктор винаги е така..Имам доста приятелки, които не го правиха, щото ги бреше страх,или пък нямало нужда. Обикновено такова беше раzвитието на нещата.
Кактп и да е, много е неприятно, но zабели ли го лекар няма как да е по друг начин. Нормално е, ще е оправи  Peace
Виж целия пост
# 10
Нашата педиатърка също се намеси по-агресивно в този процес, но после нима за 24 часа, че и по-малко, аз мазах няколко пъти с гентамицин да успокои болката и да прочисти по-добре!
Виж целия пост
# 11
Не мога да го намажа с гентамицин,защото пищи и не дава,успяхме тази вечер да дръпнем пишата както трябва,мина сравнително лесно,аз го държах и се правих на маймуна,а таткото дръпна и успя даже да почисти малко от бялото,но да мажа и дума не може да стане,ще пробваме утре сутринта,може да го боли по-малко.
При вашите момченца беще ли леко подута пишката,че аз вече се притеснявам,а на моята докторка вече за нищо не мога да разчитам.
Утре ще потърся детски хирург за консултация.
П.С. Искам да благодаря на всички за разбирането и отговорите ви,наистина ме поуспокоихте  bouquet
Виж целия пост
# 12
До утре ще му мине, горе-долу 24 часа е болката.
Можеш да му дадеш доза Панадол или свещичка в дупето /това облекчава веднага/. Аз риванол му капвах с капкомер колкото мога, защото и сина ми не даваше да го пипаме първата вечер.
Най-лесно се забелва във ваничката под вода. Съвсем леко и нежно, детето почти не усеща даже. Отваряйте всеки ден за да не залепне, че ако залепне всичко започва отначало.
Очаквай да плаче и сега през нощта, защото когато пишкат явно много щипе.
Виж целия пост
# 13
На нас хирурга ни каза да правим компрели от тетра/смрадлика/. Мина му за около един ден. Приплакваше докато пишка и това е.
Виж целия пост
# 14
За да не се получава възпаление, правим промивки с калиев перманганат и до сега никога не е имал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия