С какво лекарство може да се замени фенобарбитала?

  • 3 731
  • 7
Става дума за малкият бебо от Разград, който има гърчове. След прегледа при неврохирург е установено, че киста няма, но има последици от кръвоизлива в мозъка. Сега той пие Фенобарбитал и Конвулекс, но пак има гърчове. Съветваха се с лекар, който увеличи дозата на Фенобарбитала, но ефекта е само, че детето е по - сънливо. Казват, че още е много малък, но след като навърши 3 мес. ще може да пие др. лекарство. Ако някой се е сблъсквал с проблема, нека пише. Искам да зная с какво лекарство ще се замести Фенобарбитала и какви ще са страничните действия на новия препарат?
Виж целия пост
# 1
О gen81,а с какво лекарство може да се замени само самият специалист може да каже!
Зависи какви са самите пристъпи и какво е състоянието на малкия! Peace
А при кой невролог са!
Виж целия пост
# 2
Правилно са ти отговорили,че само лекар може да каже с  какво лекарство ще го заменят.А ако питаш за заместител на фенобарбитала,то това е диазепам(така мисля) newsm78
Виж целия пост
# 3
Неврологът е д-р Ралчева / Варна /.
А колкото до лекарството съм наясно, че може само лекар може да каже. Мислех просто, че ако има някой, който се е сблъсквал със същия проблем може да знае. А и по - скоро исках да узная какви са страничните ефекти. Дали след прием на такива лекарства има риск за по нататъчното развитие на детето и т.н.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 4
Благодаря, Vanq!
Ние сме от Разград както казах и затова мамата на Вики не може да си позволи да ходи в София всеки път като има проблем, а на тази Ралчева се обаждат и тя ги консултира по телефона. Може би затова я избраха. Варна е много по - близо от София все пак. И аз четох някъде за страничните ефекти от Фенобарбитала и поради тази причина имено зададох този въпрос. Но Ралчева е казала, че на дете под три мес. не може да се дава друго.
Всъщност и аз не виждам смисъл да го тъпчат детето с нещо, от което няма полза, но като няма друго лекарство, което да помогне на този красив и голам мъжага... Sad
Виж целия пост
# 5
Според мен е добре да се направи консулт и със Софийски невролог ,а след това да подържат контакти по тел.при нужда! Peace
A ето тук можеш да направиш консултация за фенобарбитала!
http://www.puls.bg/forum/viewforum.php?f=51&sid=fc32a9f58665 … be7cca304797b4072
Виж целия пост
# 6
Не спирай лекарството,  моята дъщеря е пила фенобарбитал три години и половина и не е правила гърчове. След като спряхме лекарството осем години нямаше никакви проблеми, обаче сега в пубертета отново има няколко гърчове и пие други лекарства.  За това лекарство съм чела много лоши неща, обаче детето ми е съвсем нормално, учи в нормално училище и е много добра ученичка. Казвам ви тези неща защото знам как се чувствате като четете за страничните ефекти на лекарството, обаче вредата от гърчовете е много по- голяма. Съветвам ви да доведете детето на консултация при доктор Литвиненко или при доктор Христова в Токуда. Със сигурност ще ви препишат по- добри лекарства защото вече има такива
Виж целия пост
# 7
Съветвам ви да доведете детето на консултация при доктор Литвиненко или при доктор Христова в Токуда. Със сигурност ще ви препишат по- добри лекарства защото вече има такива

И аз подкрепям това! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия