За влагата при новото строителство

  • 6 152
  • 21
В момента довършваме апартамент ново строителство. Може би ноември месец, живот и здраве, ще се преместим там. Блокът още няма Акт 16, но на груб строеж беше готов още от преди година и половина. Ясно е, че има влага. По тази причина се отказахме от естествения паркет и слагаме ламинат. Но сега четох, че имало случаи на мухлясали матраци, от латексовите. Та започнах да се замислям - колко пък е тази влага и колко време е нужно, за да изсъхне. Знам, че има и някакви уреди за целта, може би ще трябва и такъв да купим. Моля, който се е нанесъл в ново строителство, да сподели имал ли е проблеми с влагата и как ги е решавал.
Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Записвам се да следя темата. И ние ще се нанасяме до две седмици и сега лятото уж нямаме влага, но занапред ще видим. Освен добро проветряване има и влагоуловители, но ще чакам някой с опит да сподели.
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286718.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=293376.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=263031.msg6367437#msg6367437
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271495.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=270693.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256353.0
...................
в ново строителство съм.изминалата зима беше първа в жилището и голям конденз по стъклата на прозорците но и без това знам ,че не е читава а монтажа е боклук.ще я сменям.имам и обезвлажнител на ток и от "сухите" .ефект почти никакъв.влагата е само по прозорците.проветряване -да , но за да няма конденз излезе че трябва да живеем на студено като полярни мечоци.
Виж целия пост
# 3
При новото строителство няма как да няма влага , с тези кратки срокове на завършване и предаване на обекта .   Rolling Eyes Така , че за жалост се приготви за доста влага в жилището . От лични наблюдения ти го казвам , че може би в почти всички ъгълчета ще избие влага , а може и конденденз и по пода да има . Защото просто жилището не е имало време да съхне от влагата която се намира в самите материали : цимент , бетон и т.н.
Виж целия пост
# 4
При нас латексовият матрак хвана мухъл и в старото строителство.  Confused Другата седмица се местим в новия апартамент ново строителство и се надявам всичко да е като хората и да няма влага и мухъл. Иначе миналата година купихме влагоуловител и ни вършеше работа, ако трябва нещо ще включвам.
Виж целия пост
# 5
Точно за да не ми мухляса матрака си поръчах спалнята да е без никакви чекмеджета отдолу. Губи се използваемо място - да, но поне с мухъл не си говоря. Конденз по стъклата има. Проветряваме много. Спасение засега не съм открила. През зимата всяка сутрин чистя с кърпа прозорците. Така и не се наканихме да си купим влагоуловител, а трябваше... Може би тази зима. Мой колега на работа каза, че при него е имало полза от тези машинарии. Говоря за влагоуловител, който се включва в мрежата, не за тези бъзикни с разните им там филтри, абсорбиращи вещества и али-бали.
Виж целия пост
# 6
barabina - нашата спалня няма чекмеджета отдолу, даже е с подматрачна решетка, а не с плоскост. И пак мухляса матрака. Тъй че и това не е спасение.  Tired Иначе и нашият е такъв влагоуловител  - големичка машина, но наистина върши работа. Първата нощ беше напълнила контейнера от 3 л.  #Crazy Но пък трябва да се разнася из всички стаи, заема място и бучи.  ooooh!
Виж целия пост
# 7
Първата година се случваше и локвички да има по пода.Втората също имаше влага,но беше понамаляла.На третата се налагаше само еднократно забърсване на дограмата сутрин.Ако се отоплявате с газова печка/ние имахме глупостта да го направим през първата година/,влагата става в пъти повече.
Латексовият матрак мухляса,но не затова,че е бил влажен апартамента/купихме го преди близо година/.Смениха ни го във фирмата производител.С другият не сме имали проблем.
Виж целия пост
# 8
При новото строителство няма как да няма влага , с тези кратки срокове на завършване и предаване на обекта .   Rolling Eyes

И аз съм на това мнение.
Преди години, новодомците преди да се нанесат изчакваха определен период от време.
За съжаление сега няма как да стане.
Виж целия пост
# 9
Матрака изрично се предупреждава да се слага върху скара/рамка
и на самата ракла под матрака може да се пробият вентилационни отвори и да се сложат решетки декоративни
Виж целия пост
# 10
Е,да,нашият като беше на рамка сякаш не мухляса.Мухляса си и то за 1 месец.От фирмата признаха,че при тях не е съхраняван правилно.
Виж целия пост
# 11
Е така може за толкова кратко време си е тяхна вина..
Виж целия пост
# 12
За пълно изчезване на влагата ще са нужни години. Не знам защо сте се отказали от паркета. Въпрос на начин на монтаж е и на проба. Ние имаме паркет,  и го сложихме 12 м след като беше покрита сградата и само 4 м. след акт 16.
А за влагата  - много зависи от избрания способ на отопляване. Климатиците обират влагата и изсушават въздуха....
Виж целия пост
# 13
Въпрос на начин на монтаж е и на проба. Ние имаме паркет,  и го сложихме 12 м след като беше покрита сградата и само 4 м. след акт 16.
Така е. Майсторите си измерват влагата в пода със специален уред и казват дали е достатъчно сухо.
Темите за влагата са много, както Шошулчо ти е помогнала  Simple Smile, но най-важното е да се осигури вентилация, за да излиза влагата и жилището да се отоплява редовно и равномерно. Вентилатори в баните, абсорбатор в кухнята, без мокро пране вътре, проветрение няколко пъти на ден с ШИРОКО отворени прозорци, а не открехнати и ако се налага влагоуловител.
Идеалният вариант е да се изчака поне една зима след предаване на сградата и тогава да се започне с ремонта, но това рядко е възможно.
Прочети предишните теми - информацията е много и трябва да отсееш какво е приложимо при вас.
Виж целия пост
# 14
Климатиците обират влагата и изсушават въздуха....

само в режим на охлаждане, обаче.
Ми купете си мощни влагоуловители и си ги ползвайте със здраве, дето се казва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия