Правилна ли е според вас тази политика на банката

  • 1 236
  • 10
Днес ми се случи следното нещо: Пускам фактура на фирма.Тя ми дава парите на ръка,а не ми ги превежда по банков път,защото можели да се забавят доста или поради незнам си какви причини.Аз нямам касов бон и затова трябва да внеса парите в банката и да приложа копие от вносната бележка към фактурата.Внасям парите от една фирма на друга фирма.Въпросната банка е "Експресбанк",защото там ни е сметката.Но от там ме върнаха,защото това не било политика на фирмата и не можело така да се внасят пари.Стана ми много чудно - да искаш да внесеш пари по сметка,а банката да не иска да ги вземе,защото титуляра на въпросната фирма,която внася го няма.Изумих се.Въпросните пари ги внесох без проблем по сметката в банка ДСК срущу такса от близо 7 лв.Вие какво ще кажете по този случай?
Виж целия пост
# 1
Нищо ново ... Rolling Eyes , то там като , че ли работят само некадърници ... Thinking
Виж целия пост
# 2
И на мен ми се е случвало, веднъж трябваше да преведа пари по сметка в тази банка за една хотелска резервация, но не успях. Трябвало да имам моя сметка за да  мога да преведа пари. Направих го чрез друга банка.
Това е политика на Експресбанк, свързано било с предотвратяването на пране на пари, ако не се лъжа. Нищо не може да се направи по въпроса Rolling Eyes
Преди време имаше дарителска сметка за едно дете в ЕБ, и там едва ми приеха парите, щото отидох да ги дам на ръка
Виж целия пост
# 3
Това според мен е в минус на банката и много опарили се по този начин клиенти ще избягат.
Виж целия пост
# 4
Няма правилна и неправилна политика.
И пазарна икономика няма. Има си само икономика.
Виж целия пост
# 5
Нищо ново ... Rolling Eyes , то там като , че ли работят само некадърници ... Thinking

Еее, не така, де. Работещите в банката нямат вина за тарифата на самата банка, те просто я прилагат.
А, че е смешно това, че не можеш да внесеш, ако не си клиент, наистина е така!
Виж целия пост
# 6
Аз работя в друга банка и никога не сме оспорвали внасяне на пари като искат да упоменем номер на фактура и името на друга фирма.Но винаги записваме и данните на физическото лице пред нас.Явно просто имат скапана политика.
Виж целия пост
# 7
Не е правилна.
Една добра банка не би отказала да приеме пари.
Законът срещу пране на пари е за суми над 10000лв. Но и тогава банката би следвало да приеме парите на вносителят, след като той попълни декларация за произход на средствата.
Въпрос на банка.
Виж целия пост
# 8
..Законът срещу пране на пари е за суми над 10000лв. Но и тогава банката би следвало да приеме парите на вносителят, след като той попълни декларация за произход на средствата.
Въпрос на банка.
10хил от свързани операции, като за свързани се смятат такива, извършени в 7 последователни работни дни. Освен това законът задължава банките да идентифицират лицето, извършващо операцията. За ЮЛ това включва горе долу всички документи, които се искат и за откриване на сметка- актуално състояние, пълномощно на приносителя за извършване на операцията и т.н.
И най накрая банката има право по ЗМИП да откаже да извърши операция заради съмнение за пране на пари, а и по принцип има право да откаже да открие сметка/извърпи операция на клиент, без да се обобсновава.
Виж целия пост
# 9
Експресбанк е банката с най-идиотската покитика.  Ако не си титуляр на сметката или нямаш пълномощно, заверено в банката, не можеш да внасяш пари. Ако внасяш над 3000 лв задължително чакаш на главна каса. Не искат да приемат момети и го правят чак след като направиш скандал и т.н. Единственото положително е, че имат дежурна каса до 18:00 ч.
Виж целия пост
# 10
В тази банка и аз съм имала проблеми с внасянето на пари по сметката на фирмата,в която работех.Не става въпрос за плащането на фактура с вносна бележка, а за някаква символична вноска-за банковите такси да има наличност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия