Полипи в маточната кухина - въпрос???

  • 7 097
  • 23
 Здравейте момичета!
 Днес правих цветна снимка /при д-р Даскалов в Медикус алфа/ и резултата от нея е: проходими маточни тръби, обаче се видяха два полипа в маточната кухина   Rolling Eyes . Лекаря ми назначи за другия месец хистероскопия за премахването им. Въпросът ми към Вас обаче е дали сега този месец можем да продължим с опитите си за бебе или трябва да преустановим до премахване на полипите???? Питам Вас понеже сте доста наясно с многооооо неща, а и забравих да питам док  newsm78 
Ще съм много благодарна ако ми дадете повечко разяснения по този въпрос!
Успех на всички Вас   Peace
Виж целия пост
# 1
Изчакай си хистероскопията и после продължавайте с опитите. Бременност и полипи са несъвместими, разбира се зависи от конкретния случай, големината им и т.н., но така или иначе е по-добре да ги няма.
Успех Hug
Виж целия пост
# 2
Аз съм правила хистероскопия при д-р Даскалов.Страхотен специалист е.Довери му се напълно.Процедурата е много лека,така че споко.Казвам ти го защото аз доста се бях ошашкала.
Ако вече са ти направили необходимите изследвания - цитонамазка,влагалищен секрет и др. според мен се въздържайте от секс,просто превантивна мерка.А сигурно знаеш,че полипите пречат на имплантиране на яйцеклетката.Не,че няма изключения,разбира се.Аз лично забременях на третия месец след хистероскопията,а преди това опитвахме 6 год.
Успех ти желая!!!!!!
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите! Значи казвате да се пазим  newsm78  Малко не ми се ще, ама какво да се прави  Sad Д-р Даскалов ми каза че тези полипи действали все едно съм си сложила спирала, така че на мен ми е ясно, че няма да се получи нищо, но пък съм се начела и наслушала на какви ли не чудеса които са ставали и затова ви питах  Thinking
Иначе аз не се страхувам много от хистероскопията понеже д-р Даскалов ми каза че преминавала като цветната снимка. Аз мн се бях панирала за нея и изпитвах огромен страх понеже за щастие не съм имала до сега никакви оперативни и каквито и да било други намеси, но ЦС мина без никакви проблеми и без абсолютно никаква болка  Grinning Повече се страхувам за тези полипи от какво може да са и дано да се премахнат безпроблемно.
naiema ти в Селена ли прави хистероскопията??? Колко време ти беше престоя в клиниката? И след това д-р Даскалов каза ли ти да се пазите 2-3 месеца след процедурата?
Виж целия пост
# 4
Здравейте,
Фея моля да ме извиниш, че използвам твоята тема.
Миналия ноември направих спонтанен аборт в 5-6 г.с. и ми направиха кюртаж. В хистологията пише, че е открит само ендометриален полип. Имате ли представа какво значи това? Възможно ли е този полип да е бил причината за аборта?
Виж целия пост
# 5
Подкрепям момичетата. Изчакай да мине хистероскопията и после продължавайте с опитите. Аз съм правила хистероскопия - тогава лекарката ми каза че първо ще махнем полипа и после опитите за бебче.

Успех.  Hug
Виж целия пост
# 6
Задължително махни полипите преди опити за забременяване. Втората ми бременност приключи с мисед в 10 г.с. и при поставянето на окончателната диагноза полипите се видяха на 4D. Лекарят ми ги премахна при кюртажа. Така, че и към yani4ka - полипите наистина са предпоставка за незакрепване и загиване на плода.
Виж целия пост
# 7
Включвам се само да ви кажа, че аз забременях в месеца, следващ хистероскопията и премехването на полипа.  когато питах моята лекарка колко да се пазим селд хистероскопията, тя каза: Не много. Така че успех, момичета!
Виж целия пост
# 8
feiata8208,направих ме я с д-р Даскалов и д-р Карагьозов в Торакс февруари тази година.Престоя в клиниката ми беше 30-40 мин.след излизане от упойката.Тръгнах си малко на своя глава,защото се чуствах добре.Д-р Даскалов дойде веднага след като излязох от упойка,каза че всичко е ОК,изписа ми лекарства и си тръгна за "Медикус Алфа".След месец бях на контролен преглед.Март направих цветна снимка / док искаше да я повторим преди инсето-натам се бяхме вече насочили,защото предната ми беше от 2006 г./Месеца с цветната снимка се пазихме,защото съм чувала,че не е добре тогава да се забременява и подновихме опитите април.Май забременях!
yani4ka_83,в моята хистология също пишеше само ендометриален полип.Незнам дали той е причината за миседа,но знам,че полипите пречат за захващане на оплодената яйцеклетка.Така че смело напред.Махай полипите ако вече не си го направила и работете за бебка.
Виж целия пост
# 9
Привет! Благодаря ви на всички, всяка информация ще ми е от полза.  Hug
naiema ти чрез инсеминация ли забременя или по естествен път? И само тези полипи ли налагаха инсеминация или си имала и други проблеми?
Виж целия пост
# 10
Привет! Благодаря ви на всички, всяка информация ще ми е от полза.  Hug
naiema ти чрез инсеминация ли забременя или по естествен път? И само тези полипи ли налагаха инсеминация или си имала и други проблеми?
Забременях по естествен път преди инсето,а то се налагаше поради куп други причини при нас.Явно обаче полипа се е оказал една от най-сериозните,защото забременях след 6 години опити почти веднага след махане на полипа.Иначе имах антитела,НК клетки повишени,изчерпан яйчников резерв,липса на ову / регулирах ме я с бромокриптин,поради високия пролактин,който имах /,полипа,миома,при мъжо лоша спермограма.Абе вече ги забравих проблемите Wink
Виж целия пост
# 11
yani4ka_83,в моята хистология също пишеше само ендометриален полип.Незнам дали той е причината за миседа,но знам,че полипите пречат за захващане на оплодената яйцеклетка.Така че смело напред.Махай полипите ако вече не си го направила и работете за бебка.
Аз си мислех, че това значи, че са го махнали при кюртажа  newsm78 При следващия преглед ще питам гинеколога да ми го разтълкува.
Аз също имам част от твоите проблеми - завишени НК клетки и ТАТ, поликистоза и липса на овулация.
Виж целия пост
# 12
naiema   твоят отговор ми подейства доста успокояващо и окуражаващо. Силно се надявам и при мен да се случи това чудо   ylinfant  след премахване на полипите. При мен също има и други проблеми като множество фоликули, без доминантен и от там си мисля, че нямам и овулация, което обаче не е доказано, все още не сме стигнали дотам.
Но ето, че чудеса стават, за пореден път се убеждавам!!! Просто не трябва да спираме да вярваме!!!
Желая ти лека и безпроблемна бременност, здраво и хубаво бебче!  Hug
Виж целия пост
# 13
feiata8208,благодаря и да ти се връща на теб и всички момичета,които чакат да станат мами.
yani4ka_83,мила,със сигурност са ти махнали полипа при кюретажа,но понеже той се извършва на сляпо,е възможно да е останал част от него.Моя е грешката просто не съобразих.Ако док казва,че е добре изчистен смело напред.И бъди сигурна,че с вяра и позитивно мислене ще успееш да станеш мама.На терапия ли си за НК клетките?
Виж целия пост
# 14
На терапия ли си за НК клетките?
Все още не. В момента сме се заели с оправяне на влошената спермограма и когато при мъжът ми всичко е наред, ще започнем вливания за НК клетките и стимулация. Междувременно пия лекарства за кистите и ТАТ.
Благодаря ти за отговорите, вдъхна ми надежда   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия