Заливка за мусака с кисело мляко?

  • 166 971
  • 22
Дами, дайте някакви идеи за "пухкава" заливка на мусака с кисело мляко.
Винаги, когато правя мусака заливката става една тънка, нищожна... Thinking
Виж целия пост
# 1
4-5 яйца, 1 ч.ч.кисело мляко, 1-2 супени лъж. брашно, 1 каф.лъж. сода, щипка сол - много хубава и пухкава заливка ще ти се получи.  Wink Пробвай! Grinning
Виж целия пост
# 2
По същия начин я правя и аз, но вместо сода, слагам бакпулвер. Може и малко кашкавал да се настърже вътре, също става хубаво.
Виж целия пост
# 3
diddlina, препоръчвам ти пухкавата заливка на yosif. По-вкусна от нея не съм яла и откакто я открих, забравих за другите. Наистина е страхотна!
Виж целия пост
# 4
Много благодаря за бърите отговори  bouquet
Смятам да пробвам заливката на Marissan  Peace

labrex, харесва ми идеята за заливка, която ми предлагаш, но не разполагам с прясно мляко, а това от най-близкия магазин е ... Sick
Виж целия пост
# 5
labrex    аз мисля да пробвам заливката която ти предложи тук  Peace Звучи много добре
Виж целия пост
# 6
Много благодаря за бърите отговори  bouquet
Смятам да пробвам заливката на Marissan  Peace

И аз така я правя....Само изчакай да шупне содата в киселото мляко.Ще стане по-въздушна.   bouquet
Виж целия пост
# 7
Голямо благодарско, спасихте ме  Hug
Виж целия пост
# 8

labrex, харесва ми идеята за заливка, която ми предлагаш, но не разполагам с прясно мляко, а това от най-близкия магазин е ... Sick

Не си прочела внимателно - 
Цитат
....се налива 0.5 литра( 2 чаени чаши) прясно мляко или разбито на гъст айрян по-сладникаво кисело мляко.


Разбира се, ти си избираш коя заливка да правиш!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Наистина не съм чела внимателно #Crazy
Нищо, другият път ще е тази. Пак ви благодаря   bouquet

Сега отивам да правя заливката, ще кажа дали съм успяла Laughing

пп към сместа смятам да добавя малко ситно нарязан магданоз. Придава вид  Peace
Виж целия пост
# 10
Не мисля, че  е нужно да се прави омлет (5 яйца #Crazy) за заливка на мусаката. Аз слагам 2 яйца, повече кисело мляко (ок. 2 кофички), 1-2 лъж. брашно, малко сода и малко настърган кашкавал или извара. Заливката става дебела, пухкава и вкусна.
Виж целия пост
# 11
Стана, стана  smile3521 smile3535 Пухкава, топличка. Сложих повечко кисело мляко - една кофичка и само 2 яйца.
Малко преди да я извадя настъргах кашкавал отгоре.   chef
Виж целия пост
# 12
Браво!    bouquet Сега вече ще знаеш  Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 13
diddlina, препоръчвам ти пухкавата заливка на yosif. По-вкусна от нея не съм яла и откакто я открих, забравих за другите. Наистина е страхотна!
тази си набелязах за следващата ми мусака или огретен  Peace
Виж целия пост
# 14
Вчерашната ми мусака със заливката на yosif.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия