Мога ли да й давам готови сокове?

  • 1 391
  • 19
 Hugдъщеря ми е на годинка и незнам дали мога да й давам от готовите сокчета и какви по-точно?ако имате опит в това отношение моля споделете Praynig
Виж целия пост
# 1
Готови сокчета не давам на децата си! има консерванти и хранителни добавки така наречените Е-та, които са със съмнително действие върху организма на едно дете.
Давам плодове цели или на парчета, понякога ги беля  Grinning
Виж целия пост
# 2
Рядко купувам готов сок, макар и бебешки!  Peace Постоянно тъпча дребния с плодове, а за пиене му предлагам вода, яйран или прясно мляко (твоята госпожица е още малка за последното).  Simple Smile Ако имах сокоизтисквачка (която не си купувам само от пустия мързел), щях да приготвям и домашни сокчета.  Peace

П.С. Колко кърмения имате на ден? Кърмата не бива да се забравя като начин за утоляване на жаждата.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
само сутрин и вечер я кърмя,но аз също несъм за тези сокове, ама все пак да попитам, защото някои майки ги предпочитат newsm78
Виж целия пост
# 4
Ами аз от 10 месец давам на Хип, но откакто имам сокоизтисквачка и толкова пресни плодове давам само фреш. И той много повече ги харесва от готовите. Peace
Виж целия пост
# 5
Готовите са за предпочитане, когато сме навън - много по-лесно е. Аз давам готови откакто направи 2 години - просто всяко дете на площадката е захапало по една сламка и пие сок, та няма как. На една Ива не искаше да пие сок и не съм й давала.
Виж целия пост
# 6
Може да даваш,но по-скоро като изключение,отколкото постоянно.
Виж целия пост
# 7
Много ви благодаря на всички за отговорите.
За изключението съм напълно съгласна.
Виж целия пост
# 8
Може, на "Ганчев" например. Изпробвано, но по-полезни са фрешовете.
Виж целия пост
# 9
Може, но няма смисъл. Пресни плодове всеки ден е напълно достатъчно от хранителна гледна точка. Другото е безсмислено раздуване на стомаха с оцветители и консерванти.
Виж целия пост
# 10
Можеш, ако са бебешки, но пък защо? Докато можеш да удържаш, по-добре недей. Все още изключително рядко давам на Румен сокове. Предпочитам плодове, КМ, чиста вода, дори компот, отколкото бъкана с консерванти оцветена напитка.
Виж целия пост
# 11
Аз пък давам на Ема бебешки сокчета още от около 6 месечна Mr. Green. Не мисля, че сокчета на Хип, Гербер, Семпер, Кинела, та дори и други неизвестни марки са бъкани с консерванти. Не биха си го позволили особено реномираните марки. Всъщност сокчетата в стъклени шишета се правят подобно на компотите (стерилизират се по подобен начин, без да е необходимо използването на консерванти). Дори и тези от тетрапак опаковките са им измислили цаката, но това е друга тема на разговор относно термичната обработка. Нима смятате, че кравето мляко което продават в магазините е пълно с консерванти newsm78, а защо мислите че пресните плодове са по-малко вредни ако са купешки (а не от собствената ЕКО градина).
Да чукна на дърво Ема е здрава, пие сокове а и яде и солети и пържени картофи. Нямам намерение детето ми да е "цвете в саксия" и смятам че като не се прекалява няма такова нещо като вредни и неполезни храни и напитки.
Съжалявам за дългия пост ама като прочетох 10 негативни мнения за сокчетата не можах да се въздържа. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
може разбира се , не можеш цял живот да пазиш детето си от консерванти , или може би ще му правиш домашни сокчета и сандвичи докато стане на 40
Виж целия пост
# 13
Не виждам какъв е смисъла от тези бъкани с консерванти и оцветители сокове (фрешовете са различно нещо). Аз не ги пия, понеже, освен всичко друго, не са ми и вкусни. И не, не мисля, че ще трябва да предпазвам целенасочено детето си от тях. Просто не ги купувам. След като аз не пия сокове от кутийка, няма да е голяма загуба, ако и то не пие.
Виж целия пост
# 14
Давам му само прясно изцедени плодови сокове. Два пъти е пил готови, защото бяхме на море. Не виждам смисъл от готови сокове, какво дават те на детето ooooh! Нищо не ми пречи да му изцеждам на машината и да си приема витаминчета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия