Кърмим се трудно.

  • 1 247
  • 16
Имам нужда от съвети относно кърменето.Дъщеря ми е на 4 месеца и през този период се кърмим трудно най-вече през деня.Когато стане време за хранене и я взема в ръце,тя се скъсва от рев,обръща глава на другата страна и не иска да започне да сучи.успокоявам я с биберон,танцувам с нея дори до като заспи и тогава чак има добър резултат.Има и нещо друго тя не надава килограми много добре(всеки месец по 0,5ки) и поради тази причина от консултацията ми казаха да предлагам и двете гърди на едно хранене.преди това предлагах едната и понякога другата.Дали така тя не изпива и от двете гърди предното мляко,а задното остава и затова да не надава добре?Предполагах,че е кърмаческа стачка,но това трудно хранене продължава вече дълго време и това ме притеснява,а и за нея не приятно всеки път да започва с рев да се храни.През нощта става към 4 часа и тогава си сучи спокойно без проблем.Посъветваха ме през деня да я кърмя в банята на загасена лампа,абсолютно не става пак се извива и плаче до скъсване.храни се на всеки 3 часа,10 мен.от едната гърда и 10 минути от другата.Имали нещо което аз не правя както трябва?какъв е проблема за да не се кърмим нормално?Защо моята дъщеря като е гладна не иска веднага да засучи?дали не плаче затова,че гърдите текат със силна струя? надявам се на вашите мнения.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Аз само един въпрос - Ти ли я махаш на 10тата минута или тя сама пуска?
Иначе и аз знам, че е хубаво да се кърмите в тиха и спокойна обстановка, някъде на тъмно за да не се разсейва детето. Може и на жегите да не и се яде толкова. Моята понякога през деня яде по-малко в тези жеги и нощем си наваксва.
Виж целия пост
# 2
ori 78 като прочетох статията ти сякаш съм я писала аз. Моят син е също на четири месеца и по същия начин реагира на храненето. Качва по много малко. Така продължаваме вече почти месец и аз съм в "шах"  Sad
Виж целия пост
# 3
Аз само един въпрос - Ти ли я махаш на 10тата минута или тя сама пуска?
Иначе и аз знам, че е хубаво да се кърмите в тиха и спокойна обстановка, някъде на тъмно за да не се разсейва детето. Може и на жегите да не и се яде толкова. Моята понякога през деня яде по-малко в тези жеги и нощем си наваксва.
     В повечето случай заспива защото се изморява от рев,понякога е будна,но не сучи и аз я премествам на другата като пак ми отнема мн.време за да я успокоя.


ori 78 като прочетох статията ти сякаш съм я писала аз. Моят син е също на четири месеца и по същия начин реагира на храненето. Качва по много малко. Така продължаваме вече почти месец и аз съм в "шах"  Sad
И ние сме от месец и нещо така.как ми се иска да се храни както първия месец спокойно.

Аз взех,че я похвалих,че през ноща се храни нормално,но тази нощт ни направи луди.рев и не иска да започне да сучи.оставих я до сутринта,пак същото.накрая се затворих с нея в банята но на светната лампа и пусната чешма и така успя да се нахрани.
Вече нервите не ми издържат,избиваме на рев.
Виж целия пост
# 4
ori 78 ние последните две седмици се храним легнали на спалнята. аз го усещам още преди да се е разплакал докато е сънен, слагам го легнал до мен така суче доста здраво и заспива, но сутринта отново се започва ужаса. Дано нещата се оправят защото....ще полудея. Мислех си че причина може да е позата но...не е сменях различни пози и ефект никакъв smile3518
Виж целия пост
# 5
BUB4I,благодаря,че ми отговаряш,имам нужда от това.Сменях ме и ние пози,опитвах всичко прочетено из нета и нищо не се получава,детето се къса от рев преди хранене,а аз от нерви.
Аз вече съм толкова объркана,че не знам къде е проблема.Аз ли греша в нещо или детето минава някакъв период-до кога.
Имам въпрос.След като се събуди веднага да предлагам гърда или да изчакам малко?Дали пък това не я дразни,че веднага не получава мляко?Вече не мога да предполагам и причини. newsm78.
Виж целия пост
# 6
  Здравей,Ори! Вече почти сте минали трудния период на кърменето(до четвъртия месец). От това,което прочетох,разбрах,че я храниш на три часа? Не си ли опитвала да махнеш режима? Само няколко дни пробвай да я кърмиш,без изобщо да гледаш часовника. Ето така:щом се събуди я гушваш и предлагаш гърда.Ако засуче,добре,ако не-малко по-късно.Но не гледай колко време е минало от предишното хранене. И друг въпрос:нещо друго,освен кърма,пие ли бебето?Това също е важно. Ако пие много вода,може да и се запълва стомахчето,и да не поема след това достатъчно мляко. Оттам и по-слабото наддаване,макар че 500 грама не е чак толкова зле. Бебетата са различни,не могат всички да наддават по норма. Та моят съвет е,да не спазваш режим,а да кърмиш на поискване,и дано бебчо се успокои. Hug
Виж целия пост
# 7
аз пробвах и кърмене на поискване но... какво ти поискване при всяко предлагане познатата реакция. Ники не пие вода и не признава никакви биберони. но се чудя до кога с това гладуване newsm12 Иначе си е весел, но не е акал от два дена
Виж целия пост
# 8
   Има такива периоди при бебетата,при нас също около третия-четвъртия месец се случи за няколко дена. Тогава прочетох за кърмаческата стачка. Само търпение,спокойствие и кърмене на поискване. И гушкане и усмивки! Laughing
Виж целия пост
# 9
Нищо друго не давам освен биберон за успокоение.
аз пробвах и кърмене на поискване но... какво ти поискване при всяко предлагане познатата реакция. Ники не пие вода и не признава никакви биберони. но се чудя до кога с това гладуване newsm12 Иначе си е весел, но не е акал от два дена
и ние сме така,весела е гука,играе с висящи играчки,но дойдели момента в който я взема в ръце и предлагам гърда,се получава съвсем друго.
Въпреки всичко ще търпя.
Благодаря ви Grinning
Виж целия пост
# 10
Имаме абсолютно същия проблем и засега съм му намерила цаката (пу-пу-пу)!!!
Моята педиатърка ми предложи следния трик и за нас работи, дано работи и за вас:
Като я сложа на гърдата и тя започне да се огъва и да пищи и плаче, веднага и давам биберон-залъгалка. Тя се успокоява с него и аз я обръщам към гърдата си, изваждам бибата и пъхам гърдата в устата и. Обикновено след 3-4 опита млякото ми е слязло, тя пак е поплакала, но все по за кратко и накрая се хваща да си яде. Вярно е, че отнема повече време - храним се около 30 минути и то от двете гърди - сменям гърдите когато тя ми покаже, че е готова и пак повтаряме номера с биберона. 
Забележка: понякога имаме поне едно хранене на ден, в което не успявам да я успокоя и тогава се цедя и давам с шише изцедената кърма, но през нощта като яде в 4 часа, почти никога не прави проблеми. Иначе и ние сме на 3 до 4 часов режим - тя сама на толкова иска да яде.
Дано съм помогнала!  bouquet
Виж целия пост
# 11
при нас проблема е че нито иска да си хапва от шише, нито иска биберон залагалка....... SadАбе луда работа. Дано ако това е кърмаческата стачка да премине по-бързо.
Виж целия пост
# 12
Имаме абсолютно същия проблем и засега съм му намерила цаката (пу-пу-пу)!!!
Моята педиатърка ми предложи следния трик и за нас работи, дано работи и за вас:
Като я сложа на гърдата и тя започне да се огъва и да пищи и плаче, веднага и давам биберон-залъгалка. Тя се успокоява с него и аз я обръщам към гърдата си, изваждам бибата и пъхам гърдата в устата и. Обикновено след 3-4 опита млякото ми е слязло, тя пак е поплакала, но все по за кратко и накрая се хваща да си яде. Вярно е, че отнема повече време - храним се около 30 минути и то от двете гърди - сменям гърдите когато тя ми покаже, че е готова и пак повтаряме номера с биберона. 
Забележка: понякога имаме поне едно хранене на ден, в което не успявам да я успокоя и тогава се цедя и давам с шише изцедената кърма, но през нощта като яде в 4 часа, почти никога не прави проблеми. Иначе и ние сме на 3 до 4 часов режим - тя сама на толкова иска да яде.
Дано съм помогнала!  bouquet

Toва е страхотен съвет. Аз по съветите на ЛЛЛ не смея да давам никакви биберони, залъгалки етц. Според моето Джи Пи това били колики. И при нас е ад, но като че ли напоследък намаляха. Интересно ми е какво мислят другите мами и Хедра по въпроса за залъгалките.
Виж целия пост
# 13
Разбира се, ако не искаш да даваш залъгалка, в това няма нищо лошо! Също както няма нищо лошо в това да даваш залъгалка, ако бебето е над един месец на възраст. Моята дъщеря обича биберона-залъгалка, но децата на двете ми приятелки тук не искат и да чуят за залъгалките - те са върли почитатели на смученето на палци  Simple Smile
За мен е важно детето ми да е спокойно и доволно, а дали ще смуче палеца си или бибата, няма значение:)
Ако не искаш да даваш бибата, пробвай да и дадеш да смукне на ставата на кутрето ти, колкото да се успокои, и тогава и предложи гърдата си отново - може и да проработи. Успех, мила!
Виж целия пост
# 14
При нас това се получава примерно в около 40% от кърменията. Но като започне да се огъва и да пищи просто я изправям, гушвам я и почваме да си играем или да разглеждаме обстановката. След около 5 до 10 мин пак предлагам и обикновено започва да се храни нормално. Но понякога захапва чак на третия опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия