Кои изследвания са по-верни....

  • 1 606
  • 19
Бременна съм в 13 г.с..В рамките на една седмица два пъти ми правиха изследвания в една и съща лаборатория, едните когато лежах в болницата, другите назначени от лекаря ми по ЗК
Обаче единия път ми взеха кръв от пръста, а другия от вената, та въпроса ми е кой са по-достаоверни. Истината е, че всички показатели са в референтните граници, обаче едни от други се различават съществено и по едните трябва да пия Малтофер, защото ми показва доста нисък хемоглобим, а по другите той е долната граница, ама все пак си е нормално при бременна хемоглобина да е по-нисък нали
Не искам излишно да се тъпча с хапчета
Как е според вас, на кои изследвания да вярвам повече
П.П. Дано се включи и медицинско лице
Виж целия пост
# 1
Съвсем нормално ехемоглобина да е нисък. Това ми го каза Скочева от СВ. София. Ако са ти изписали витамини на хапчета-не ги вземай, а си купи плодове-вдигнах се на крака така за 2 дни, защото се скъсвах от повръщане, гадене и миризми.
Ако предписаните ти лекарства са за нещо друго ... newsm78. Какво те притеснява? Кой лекар ти води ЖК?
Виж целия пост
# 2
От вената според мен са по-достоверни. Желязо се вдига от месо, някои зърнени и бобови култури /елда, просо, леща/ и от яйца. Хубаво е желязосъдържащите храни да се приемат в комбинация с пресни плодове и зеленчуци, защото витамин С подобрява усвояването на желязо. Същите тези храни не трябва да се ядат с други, които съдържат калций, защото той пък намалява усвояването.
Виж целия пост
# 3
Тук пишеше един лекар, който практикува в Гърция - Birdie. Той винаги е казвал, че изследвания се правят от вената.
Виж целия пост
# 4
Ако хемогобина ти е в рамките на референтните стойности и при двете изследвания, според мен няма нужда да пиеш нищо. Моя лекар казваше, че при нормална долна граница 120 за жена, за бременна може да падне до 110.
Виж целия пост
# 5
От опит- най- верни са проверените изследвания, т.е. повторените такива. Независимо от къде е взета кръвта винаги има възможност от лабораторна грешка.
А какъв е хемоглобинът ти? Най- често сдействително тъпкането с хапчета е излишно и вредно.
Виж целия пост
# 6
Ами при едните хемоглобина ми е 100, а при другите 110, нямам намерение да се тъпча с лекарства, смятам да използвам това че в момента има колкото си искаш плодове и зеленчуци. С месото сме малко на вие, ама явно и на него ще трябва да се наблегне. Още повече, че четох , че докато стойностите на хемоглобина са над 100 няма нищо страшно
Виж целия пост
# 7
Моите наблюдения са ,че сякаш според лекарите по точни са изследванията направени от вената.
Виж целия пост
# 8
И аз знам от вената че са по-достоверни.
Виж целия пост
# 9
  И аз знам , че от вената са по-верни!
Виж целия пост
# 10
Ами при едните хемоглобина ми е 100, а при другите 110, нямам намерение да се тъпча с лекарства, смятам да използвам това че в момента има колкото си искаш плодове и зеленчуци. С месото сме малко на вие, ама явно и на него ще трябва да се наблегне. Още повече, че четох , че докато стойностите на хемоглобина са над 100 няма нищо страшно

Ами при това положение определено е безсмислено да взимаш лекарства. След месец пак ще повториш изследването, най- вероятно.
Месото не е задължително. Аз не ям месо. Най- добрите ми кръвни изследвания са били през периоди, когато съм карала 10-дневките си само на плодове. Е, не когато съм бивала бременна, но очевидно месото нито е единствен, нито незаменим източник. Освен това ниският хемоглобин може да се дължи на много неща.
Виж целия пост
# 11
  И аз знам , че от вената са по-верни!

И аз така  Peace
Виж целия пост
# 12
Изследването на желязо в кръвта ВИНАГИ се прави с кръв взета от вената.Може да се направи и от пръста,но не е препоръчително,тъй като при вземането на кръв,пръста се стиска и при по-силно стискане се отделя лимфна течност,която променя резултата,но разликата в двете изследвания не е чак толкова голяма,така че няма причина да се притесняваш.
Хемоглобина ти не е чак толкова нисък така,че на този етап може и да не пиеш хапчета,но го следи поне веднъж месечно.През това време се опитвай да хапваш и по малко червено месо,както и зелени храни ( спанак,лапад,коприва и т.н),също така пий и сокове от боровинки,касис и др.подобни.Аз така си поддържах моя хемоглобин в норма,защото от хапчетата ми ставаше лошо.
Каква е била причината да ти вземат кръв от пръста за такова изследване?
Виж целия пост
# 13
От пръст са ми взимали кръв само за СУЕ, иначе от вената и предполагам, че те са по-верни...  Peace
Виж целия пост
# 14
От вената  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия