иска да е гола!!??

  • 1 431
  • 18
Мами, помощ! От три дена щерката ми прави следния номер: взимаме я от яслата абсолютно спокойна и усмихната. Качваме се в колата и тя започва да събува обувките, чорапките, панталончето, бодито, памперса и остава чисто гола. Всичко това се сваля с крясъци, писъци, ревове, тръшкане и др., защото тя не може да се съблече още сама (1 год. и 6 мес.), а аз искам да остане поне по памперс и потниче или боди. Накрая естествено писъците надделяват и я събличам дибидюс гола. Снощи успях да я залъжа да стигнем вкъщи облечени, ама сценките започнаха веднага, щом влязохме в коридора. Като се съблече гола, хукна из къщата и се заигра с играчките - гък не чух повече (слава богу, че в колата ни наду главата от ревове и писъци) Какво е това чудо? Жега ли й е? Или нещо друго?
Виж целия пост
# 1
 newsm78 а сега де? а в яслата как се държи?иска ли и там да се съблича?
по принцип и моя си дърпа пампа....сигурно го запарва и му е топличко ама чак до там не сме стигали.....
Виж целия пост
# 2
Може би е някаква форма на протест? Тъй като ние не сме имали такъв проблем мога само да гадая... Дано се включат по-компетентни майчета.
Виж целия пост
# 3
"Другарките" от яслата всеки ден ми я хвалят - каква била добричка, каква била умничка, ядяла, спяла - въобще ... нямало проблем, като изключим това, че не давала на никой да излезе извън стаята - все с лелите и със сестрите излизала. Иначе като ходя да я взимам, са навън и все някой я гушка - я лелята, я сестрата, я охраната - мачкат я там и се забавляват - нямам какво да кажа. Омазана е до ушите с пясък - от пясъчника, ръцете мърляви и пр, което значи, че си играе и с другите или сама. Сварвала съм ги и горе в групата и като съм я гледала през стъклената врата - няма проблем, играе, нарежда кубчета или каквото там имат и така.
Виж целия пост
# 4
Ей, Диана, да не би да й е топло на твоята девойка?

Щото моя така прави от няколко дни след като се приберем за обяд - само дето не пищи, де, щото може сам да се обслужва Wink
И той така предпочита да се разхожда и играе, ама при него знам, че е от жегата.

Оставяй я само по памперс/гащички, може и потниче, ако разреши  Wink, и виж дали ще й е добре.

И пиши как е!
Виж целия пост
# 5
Маминка, надявам се да й е само топло, а не да е форма на протест или каквото там друго може да е (инат например, какъвто впрочем не й липсва). Мислех си също, че може да има нещо общо с гърнето. "Другарките" ми обясняват, че две от децата в групата ходели на гърне и тя ги наблюдавала много съсредоточено. От известно време насам казва, че има пиш и почва да дърпа пампа да го сваляме, ама като го свалим, върши работата по-скоро случайно и то само малката. После скача от гърнето и хуква по гол задник из апартамента. И се кефи, че е без памп. Та си мисля дали не ми дава знак, че е време да я моля по-настоятелно за гърнето. Пък аз не съм се разбързала - като за всичко останало - сядане, прохождане и пр. - все неща, които започна да прави, когато тя реши (за щастие всичко протече абсолютно гладко и като по учебник). Поради тази причина я чакам и да се сети сама за гърнето и да го използва по предназначение, а не както досега - за игра. Какво ще кажете?
Виж целия пост
# 6
Диана - не е само от жегата.
И при нас е горещо и моя иска да ходи както съм го родила, но го наблюдавам че си открива тялото и се кефи на всеки детайл от него.
Остави я да си изживее периода.
Виж целия пост
# 7
Може да и е дошло време да разучава собственото си тяло.

Обясни и съвсем спокойно, че това не е прието, и не е хубаво. Кажи и че само на плажа и в банята е прието да си гол, а навсякъде другаде е хубаво да има някакви дрешки.
После иди с нея в магазин да си избере ТЯ някакви дрехи, за да ги носи с гордост.

И ние имахме такъв период, но премина.
Виж целия пост
# 8
Как ще си избере дрехи, като е на година и 6 месеца. Тя си избира само играчки, като идем в магазините. "Пазаруването" й се състои в това да оближе порядъчно някоя играчка, заради което естествено се налага да я купя. За щастие най-скъпото облизано съкровище досега е било една плюшено тигърче, което струваше осем лв. А за обясняването - ще пробвам, но едва ли ще ме разбере съвсем добре, макар че всичко разбира, а и тя не прави нищо по тялото си - само търчи гола, като я съблечем. Инак си знае къде е всичко по тялото и неуморно го показва, когато я питаш или когато го види по мен или по баща си. Ама тази вечер ще пробвам, ако тръгне да се съблича пак.
Виж целия пост
# 9
Събличането по улиците ли става или като се приберете? И Габи от известно време иска все да е боса и гола, но аз не й давам. Може би много загряват от тази ясла.
Виж целия пост
# 10
Аз като все още непросветена чета, но се чудя тя не е ли в специална седалка за кола?Защото нали на тези столчета се закопчават с колани децата и няма как да се съблича.
Виж целия пост
# 11
Поради тази причина я чакам и да се сети сама за гърнето и да го използва по предназначение, а не както досега - за игра. Какво ще кажете?

Ами може да я пробваш на гърнето, май и това иска да ти "каже" детето Wink

Пробвай да я оставяш по гащички, не по памперс, за да осъзнае кога се изпишква, ако не я хванеш навреме, и как след това мама трябва да смени гащите, за да не й е мокро...
По този начин би могла да забележиш през колко време горе-долу се изпишква и да я подканваш след това през такива интервали.
Ако обаче отказва да седи и да върши работа на гърнето - не я насилвай, не е готова още.
Можеш пак да я оставиш по гащи, дори след като се напишка (е, за не повече от 5-10 минути, де Wink), за да разбере, че няма да й е комфортно така.

Айде успех, и да не забравиш да се похвалиш за гърнето Wink  Grinning
Виж целия пост
# 12
Сори, девойки, че мълчах известно време, ама си местехме офиса и нямах нет. Та... дребното естествено има стол в колата, но не ще да седи в него. Защо - само тя си знае! Затова аз седя с нея отзад или - о, ужас! - двете седим отпред при таткото! Събличането става и в колата и вкъщи - на улицата, слава богу, още не се е сетила да се съблича, че все е заета с нещо или някого.

А за гърнето - май много добре знае какво се прави на това нещо и според мен е в състояние да ми подскаже дори и с дума, но дяволето хитрува и сяда на гърнето, после става и така няколко пъти, а след това се изпишква на пода.

Не я мъчаи не и се карам, защото знам, че ме пробва - смея се с нея и после и казвам, че очаквам следващия път да ми каже, че и се пишка или да се изпишса на гърнето. После бърша пода и така.

Мерси на всички, които се включиха по темата. ако има още мнения, давайте!
Виж целия пост
# 13
Ох, как и завиждам, че може да се съблече как е майка родила Joy.Как и на мен ми се иска в тези жеги. Joy
Виж целия пост
# 14
Ами и мойта е на тая възраст и не ходи на ясла, ама напоследък и тя непрекъснато се съблича и все гола иска да седи. Shocked Ако тръгна да и обличам нещо, такъв вой надава, така се обижда, все едно за пръв път вижда дрехи.Но аз го отдавам на големите горещини засега, пък по нататък ще видим. Понякога и навън проявява желание да се разсъблича, но по рядко Слава Богу. PraynigМисля си че на тях им е приятно да усещат с кожата си т.е. да изучават с тялото си, ще го надживеят все някога... Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия