25 от 30 акушерки във Варненсото родилно отделение на ОБ напускат...

  • 2 633
  • 36
http://news.varna24.bg/56867.html
Много мъчно ми стана, защото там родих детето си преди 2г. и 3м. и всички бяха много любезни и мили. Моля само не превръщайте темата в спор "АГ" или "Окръжна". На мен ми е мъчно, защото това са хора, които помагат при появата на живот. А какво получават насреща - някакви мизерни средства, които според мен са абсолютно недостатъчни за покриване на разходите дори. Ами как очакваме да бъдат отдадени на работата си и като отидем да раждаме да си вършат работата с желание, да са мотивирани, да са мили, да обясняват, да показват, да се грижат за бебета и майки и т.н. Еми тия хора какво получават освен очаквания да са на ниво, компетентни и т.н.... Егати държавата сме  Sick Това никъде го няма, никъде!!!!
Не ми се мисли какво ще става сега с родилното.... Confused
Виж целия пост
# 1
За огромно съжаление, все повече кадри напускат системата на здравеопазването.
До няколко години ще се усети остро липсата им .
Една сестра взима между 300-400 лева в зависимост от отделението и клиничните пътеки, сума крайно недостатъчна за да живее човек нормално.
Виж целия пост
# 2
Аз четох току що за 200 и малко отгоре....ама и 400 да са пак е смешно и нелепо. Не ми го побира ума Tired
Виж целия пост
# 3
Моля някой да ми обясни как е възможно да има болници като Токуда например, където също се работи по ЗК, обстановката е повече от отлична и болницата печели от дейността си и плаща добри заплати, и в същото време сума болници да се оплакват от липса на пари. Да, знам че парите по клиничните пътеки са недостатъчни, но такива са те и за Токуда.
Има болници в малки населени места, където наистина сигурно е невъзможно да се работи с печалба, но Варна е голям град с много възможности. За мен причината е липса на всякакви управленски умения и идеи и кражби и източване.

Не съм запозната подорбно със системата, но отвън погледнато си задавам тези въпроси. Ако някой има логично обяснение ще ми е интересно да го прочета.
Виж целия пост
# 4
Съжалявам, че така се отнасят с хората, които помагат да се появи детенце на бял свят! Жалко и за държавата ни.

Специални благодарности на това отделение и точно на акушерките там. Не мога да си простя, че не попитах за името на жената, която ми помогна да родя синът си. Лекари нямаше /родих за двадесет минути и не успяха да дойдат/, но тази жена успешно ги замести!
  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 5
Горките жени искат поне 450лв стартова заплата, което означава, че българинът е беден дори и в мечтите си ...
Като останат болниците съвсем без персонал, тогава управляващите ще се сетят къде е ключа от палатката...
Виж целия пост
# 6
Цитат
Не мога да си простя, че не попитах за името на жената, която ми помогна да родя синът си.
Аз също за съжаление! Живея на близо и все се надявам да я зърна тази жена...Запе4атала съм лицето й в съзнанието си!
Виж целия пост
# 7
Моля някой да ми обясни как е възможно да има болници като Токуда например, където също се работи по ЗК, обстановката е повече от отлична и болницата печели от дейността си и плаща добри заплати, и в същото време сума болници да се оплакват от липса на пари. Да, знам че парите по клиничните пътеки са недостатъчни, но такива са те и за Токуда.
Има болници в малки населени места, където наистина сигурно е невъзможно да се работи с печалба, но Варна е голям град с много възможности. За мен причината е липса на всякакви управленски умения и идеи и кражби и източване.

Не съм запозната подорбно със системата, но отвън погледнато си задавам тези въпроси. Ако някой има логично обяснение ще ми е интересно да го прочета.
Обяснението е повече от елементарно, разликата е в 1500-2000 лв, които доплаща пациента.
Плюс парите от ЗК, даже и добра печалба остава.
Просто е абсурдно да се пише такъв въпрос.
Виж целия пост
# 8
Моля някой да ми обясни как е възможно да има болници като Токуда например, където също се работи по ЗК, обстановката е повече от отлична и болницата печели...

Е то е много "сложно", наистина.

Унищожаването на държавните болници е официална държавна политика.
Политика на някакви си хора във властта, които затова са влезли там.
Същото като в образованието е.
Само скапани болниците могат да се приватизират на далавера.
И после изведнъж ще почнат да печелят - като разгърнат здравеопазването като вид търговия докрай.

Сега борбата е за напазаруване на безценица на държавните болници от когото трябва.
Че после да се види как "ще дръпнат" - с едни честни частни собственици.
Само дето ще стане като опреди определен брой десетилетия - ще си "пазари" здраве само който може да си го позволи. И пак няма да е сигурно какво "пазари".

Мълчаливо зяпащият народ пред това как му съсипват и вземат безплатните здравни услуги, как му пробутват някаква машина за правене на сигурни (за когото трябва) пари, кръстена "Здравна каса", е най-абсурдната форма на групов електорален мазохизъм, която ми е известна.

Та тези 25 от 30 са си напълно обясними жертви по пътя към "честната частна търговия със здравето".




Виж целия пост
# 9
Обяснението е повече от елементарно, разликата е в 1500-2000 лв, които доплаща пациента.
Плюс парите от ЗК, даже и добра печалба остава.
Просто е абсурдно да се пише такъв въпрос.

Ами не е толкова елементарно. В Токуда си следих бременността по ЗК. Не съм платила нито за изследвания, нито за прегледи. Имат и платен прием разбира се, така си допълват разходите. Държавните болници също имат и платен прием. Защо не могат да се управляват така добре?

Унищожаването на държавните болници е официална държавна политика.
Политика на някакви си хора във властта, които затова са влезли там.


Т.е искаш да кажеш, че тези болници не че нямат пари, а умишлено се управляват зле. Значи пак стигаме до лош мениджмънт.
Виж целия пост
# 10
Жалко наистина, там родих дъщеря си бях изключително доволна.Сестрятя стоя до главата ми през цялото време и ми държа ръката, не си бях платила, дори не я познавах.
За сестра Русева   bouquet
Виж целия пост
# 11
Подкрепям ги. Знам какво е.
Виж целия пост
# 12
Моля някой да ми обясни как е възможно да има болници като Токуда например, където също се работи по ЗК, обстановката е повече от отлична и болницата печели от дейността си и плаща добри заплати, и в същото време сума болници да се оплакват от липса на пари.

Ммдааа, при споменаването на Токуда веднага се сещам за едни 2450 лв оставени там и то по клинична пътека  Peace
Но да не даваме за пример частните болници и клиники, те имат съвсем различна политика и начин на управление!
Иначе по темата - тъжно е, всяка акушерка или мед. сестра си е в правото да търси по-добро място и едно достойно за труда си възнаграждение!
Виж целия пост
# 13

Т.е искаш да кажеш, че тези болници не че нямат пари, а умишлено се управляват зле. Значи пак стигаме до лош мениджмънт.


Искам да кажа, че в болниците изобщо не трябваше да се развива търговия.
Държавният бюджет за тях (и образованието) беше приоритет.
Викат му "социална политика".

В мига, в който станаха търговски дружества и отпочна търговията в тях, болниците заприличаха на месарници - с етикети за карантия, за дроб, за бъбреци...

Властта с това е интересна за властващите - не по принцип, а щото, докато са в нея, могат да решават как държавното да стане частно за след като излязат оттам.

...тези болници не че нямат пари, а умишлено се управляват зле...
За тези болници не, че няма пари, а умишлено не им се дават, за да е невъзможно да се работи в тях.
Какво значи да се "управляват". Управлява се бакалия: купуваш - продаваш, поръчваш -  продаваш... с пари прим. Демек - само това, от което печелиш.

И в болниците ще стане така. Само да устискат мераклиите им за собственици, докато се "докаже", че държавата "няма нужда" от тях.
И ще дойдат - честните частници "да ги спасяват".

Естествено - от чужбина.

Виж целия пост
# 14
Аз също родих в ОКРБ и съм изключително доволна, както от доктор Н. Тодорова така и от акушерката С. Захариева. Много добри специалисти и мили жени. Искрено съжалявам за това което се случва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия